Plovoucí škola v BangladéšiGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:3 002
Spousta dětí v Bangladéši nechodí do školy. Mohou za to i časté záplavy. Tato unikátní škola se to snaží změnit.

Přepis titulků

Na severu Bangladéše, kousek pod Himálajem, existuje škola, jakou jste asi nikdy neviděli. Tyto třídy nejsou z cihel, ale plují po vodě. BUĎTE GENERACÍ, KTERÁ USILUJE O VZDĚLÁNÍ OBLAST NATORE BANGLADÉŠ Ve většině Bangladéše jsou špatné cesty a okolní prostředí hraje důležitou roli. Záplavy každoročně postihují více než pětinu země. Izolují obyvatele malých vesnic a nedovolují dětem chodit do školy.

Mohammed Rezwan však dostal nápad. Můj nápad byl jednoduchý. Když nemohou děti do školy, měla by škola jít k dětem. Na lodi. Jsem architekt, podnikatel a také ředitel a zakladatel Shidhulai Swanirvar Sangstha, plovoucí školy v Bangladéši. Naše plovoucí škola funguje jako školní autobus i škola samotná. Na několika místech vyzvedáváme studenty, zařizujeme vyučování, načež studenty zase rozvážíme.

Mají několik lodí a každá má nějaký účel. Mají lodě s třídami, lodě s knihovnou, lodě s počítači i lodě, kde si děti mohou hrát. Děti ve věku šest až deset let tu ve skupinách po 30 chodí na hodiny, které se soustředí na výuku základních věcí. Děti se učí bengálštinu, angličtinu, matematiku, kreslení. Počítače tu poháníme solární energií. Máme tu stovky knih. Myslím, že tu mohou kvalitně trávit čas.

Miliony dětí v Bangladéši nechodí do školy. Tyto děti mají šanci, kterou mnozí další nemají. Šanci se učit a snad změnit své životy. Naše plovoucí škola je pro ně jedinou možností, jak se vzdělat. Bez plovoucí školy by se nemohli učit. Vzdělání může vést k tomu, že tyto děti budou mít lepší život. Existují miliony lidí, kteří by takovouto pomoc potřebovali. Někdo se o to musí postarat.

A v tomto případě jsem to byl já. Máme před sebou ještě spoustu práce. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář