Slavný herec, kterého neznáteGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:267
Počet zobrazení:14 491

Doug Jones je herec, kterého jste jistě viděli v mnoha slavných filmech. Ovšem při pohledu na něj vás může napadnout, že si ho ze žádného filmu nepamatujete. Je to tím, že za maskami a vrstvami make upu není poznat.

Přepis titulků

Už 31 let hraji ve slavných filmech a seriálech. Ale mou tvář nejspíš nepoznáte. Jsem Doug Jones a jsem herec. TVÁŘ POD MASKOU K herectví mě přivedla touha po uznání. Na Ball State University jsem objevil umění mimů. Je to vizuální forma komunikace a zábavy. Netušil jsem, že je to dobrým začátkem mé budoucí kariéry.

Po přestěhování k Hollywoodu v březnu 1985 jsem si řekl, že je na čase usilovat o herectví. Má čtvrtá role byla v reklamě na McDonald's. To mě zařadilo do škatulky "ten hubeňour, co nosí převleky, dobře se v nich hýbe a nestěžuje si". Můj první skutečný film byl Batman se vrací. Roli jsem získal díky svým ohebným nohám. V titulcích jsem popsán jako hubený klaun, což sedí, ne?

Objevil jsem se ve 150 dílech. Patří tam například filmy jako Hokus pokus, Hellboy 1, Hellboy 2: Zlatá armáda, ale až faun z Faunova labyrintu byl zlomem v mé kariéře. Fantastická čtyřka: Silver surfer. Silver surfer jsem já. Ve Star Trek: Discovery hraji komandéra Saru a nyní jsem hrál i ve Tváři vody.

Jak dlouho zabere líčení? Záleží to na postavě. Může jít o oblek se zipem vzadu nebo o kompletní make-up od hlavy až k patě. Například na komandéra Saru ve Star Treku jsou třeba asi dvě hodiny denně. To je až úžasně málo. Opakem je Abe Sapien z Hellboye. Ten byl trochu těžší.

Zabralo to sedm hodin denně. Být v gumovém obleku je takové, jaké si to představujete. Je v něm větší vedro, než si myslíte, je těžší, než si myslíte, izoluje víc, než byste chtěli. Často ani není možné, abyste se došli vyčůrat. Proč si tím vším procházet, když dnes můžete nestvůry vytvořit počítačem? Podle mě lidé rádi sledují jiné lidi. Takže i když člověk hraje nestvůru, chtějí se lépe naladit na herecké zobrazení té nestvůry.

Jsou to filmová kouzla ze staré školy. Když dojde na status celebrity, beru si to nejlepší z obou světů. Ve velkých filmech, kde hraji a které mě proslavily, vypadám takhle. Na ulici jsem jen vysoký hubeňour. Je to dar. Protože hraji ve filmu Tvář vody, který je nominován na 13 Oscarů, tak mě na veřejnosti poznávají o trochu víc.

Ale pořád nejsem v bodě, kdy se mi lidi schovávají v křoví a snaží se mě vyfotit nahoře bez. To se mi nestává. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Postava ze serialu Star Trek Discovery se nejmenuje Suru ale Saru. Zdroj: http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Saru

10

Odpovědět

Opraveno, díky. ;-)

11

Odpovědět

Díky za překlad a pro překladatele: není zač za tip u předchozího dílu :-D . Pokud to byla náhoda nebo bylo tohle video zkrátka na řadě rád bych to věděl, ať vím, jestli má smysl dávat tipy do komentářů nebo ne.

50

Odpovědět

Dávat tipy pod videa určitě smysl má, občas se jimi inspiruju. Ale tentokrát to je bohužel jen náhoda, video jsem přeložil a netušil jsem, že si o něj někdo psal. :D

30

Odpovědět

Frajer

200

Odpovědět

první věc kde jsem ho viděl bez masky byla The Guild :)

60

Odpovědět

Pokud myslis ten web serial co tu bezel mohl bych vdet koho tam hral? Nebo aspon ktery dil, ktera serie, protoze v The Guild si ho vubec nepamatuju...

20

Odpovědět

+Degnicv páté serii hrál chlápka ze steampunk stánku :)

01

Odpovědět

OTázkou zůstává kolik mu za to platí :D

282

Odpovědět

Rekl by jsme ze mu muzou ostatni zavidet. Jak sam rekl hraje v milionovejch filmech, ale muze jit v klidku po ulici aniz by ho nekdo otravoval. A diky za info i ja jsem patril mezi ty negramotne co o tomhle panovy nikdy neslysela i kdyz jsem vydel spoustu filmu kde hraje nijakou tu obludku.

361

Odpovědět

osobne si myslím, že niektorým "celebritám" sa páči práve to, že ich stále sledujú paparazzi, sú na obálkach....Také attention whore, ktoré sú slavné a nikto nevie prečo.

172