Ugandský WakaliwoodGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:89
Počet zobrazení:6 864

V africké Ugandě se nachází malé filmové studio, které si dokázalo získat fanoušky po celém světě. Jelikož není Uganda filmařova země zaslíbená, musí i s naprosto minimálním rozpočtem improvizovat a většinu rekvizit si vyrábět sami. Viděli jste některý jejich film?

Přepis titulků

Dobře. Akce! Ve Wakaliwoodu točíme akci, horory a africké čarodějnictví. Vždy tu improvizujeme. Když něco chceme, tak to tak uděláme. VÍTEJTE VE WAKALIWOODU Wakaliga, slum v hlavním městě Kampale, je domovem nízkonákladového amatérského filmového studia zvaného Wakaliwood.

Představte si akční komedie s přestřelkami, honičkami, výbuchy a zombie. To vše s minimálním rozpočtem. Wakaliwood pochází z názvu Wakaliga, kde jsem vyrůstal a kde nyní žiju, a slova wood. Jako Hollywood, protože všechny filmy, které znám, pochází z Hollywoodu. - Připraveni? - Ano. - Super. Akce.

Jmenuji se Isaac Nabwana Godfrey Geoffrey. Jsem zakladatel Wakaliwoodu a místní režisér. Stříhám filmy a jsem i kameraman. Navíc píšu akční filmy. Filmy jsem začal točit v roce 2005, ale můj sen sahá až do roku 1986, kdy jsem byl náctiletý. Isaac dodnes natočil asi 40 filmů a většina nestála víc než 200 dolarů.

Je jediným režisérem ve Wakaliwoodu. Lidé z celého světa Wakaliwood podporují různými způsoby. Jmenoval jsem se Alan Hofmanis. Mé ugandské jméno nyní je Alan Ssali Owe Nkima Musajja Wakabaka Ne Mafene Yesu Muganda Laptop Hofmanis. Snězte toho bělocha! Uvařte ho zaživa!

Musí být vynikající. Pokud se vám líbí, jak je muzungu zbitý, počkejte, až ho snědí. Své herce neplatí a ti většinou mají jinou práci, například jsou to učitelé, zdravotní sestry a právníci. Trénuju je sám. Věřím, že každý může být hvězdou. Jezdí sem z celé země. Uvítáme tu každého, protože se cítíme jako rodina.

Naše oddělení rekvizit je vlastně dílna. Vyrábíme si vše, co si nemůžeme dovolit koupit. Vyrábíme si vlastní světla, vlastní stativy i vlastní pojízdné stativy. A také všechny zbraně. Je spousta věcí, které potřebujeme, ale nemůžeme si je dovolit, takže improvizujeme a vyrábíme je v dílně. Umím dobře využít to málo, co mám.

Je to film z Wakaliwoodu. První film Kdo zabil kapitána Alexe? přitáhl k Wakaliwoodu pozornost. Akcí nabitý film! Po nahrání na YouTube se stal virálním a vybudoval si ve světě status kultu. Nikdo předtím nenatočil v Africe akční film. Věděl jsem, že pokud to vyjde, lidé tomu aspoň dají šanci. Zamilovali si ho a z Kapitána Alexe se stal hit.

To, co začalo jako bláznivý sen, se změnilo ve skutečné studio, které se dostalo do povědomí lidí. Nechodil jsem do filmové školy. Neznám festivaly, neznám filmové ceny. Když vytvářím film, chci, aby si ho lidé užili. Když ho budou sledovat, budou se smát. Je to komedie. Podle mě život bez smíchu a komedie není život.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ebolawood

01

Odpovědět

Tak 90% popularity zařídil Forsen když hrával PUBG. Jeto i doba, kdy jsem ho začínal sledovat a bylo to fakt dost šílený. Nejoddanější streamsnipeři co kdy žili. ZULUL ARMY FOREVER !!!

00

Odpovědět

Action is coming! SUPA KICKA!

10

Odpovědět

DA BEST OF DA BEST OF MOVIES !

40

Odpovědět

Everybody in Uganda knows kung-fu!

30

Odpovědět

Odpovědět

alebo dvojka Uganda Expendables :D

00

Odpovědět

aksn

02