H+ Epizoda 13: Otázky?

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:4 908
Portland, Oregon, USA - 5 let před tím, než se to stalo. Breanna se po povedené prezentaci nového technologie vydává na soukromý rozhovor s mladým softwarovým géniem Kennethem, aby mu nabídla životní příležitost. Všechny dosud odvysílané epizody seriálu najdete zde.

Přepis titulků

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz OTÁZKY? Jsem si jistá, že někteří z vás vědí, co to znamená. Kromě toho, že jde o jméno naší úžasné a převratné společnosti, je H+, nebo spíš jeho symbol, souhrnem myšlenek a technologií, které tvoří transhumanismus. Vědecké hnutí, kterému se, jak všichni víte, dostávalo v posledních letech velké pozornosti.

Převážně kvůli práci několika výjimečných jedinců. Naše společnost měla to potěšení s několika z nich spolupracovat. Naše společnost Hplus Nano Teoranta vznikla, jak víte, před dvěma lety. Projekt byl částečně financován irskou vládou. Jeho cílem bylo vyvinout novou generaci lékařských implantátů. Ty zahrnují mikro kardiostimulátory, inzulínové monitory a samozřejmě...

náš vrcholný úspěch n54. Někteří mu říkají implantát, ale my mu říkáme raději počítač. Každý snad ale souhlasí, že n54 předběhlo svou dobu o desetiletí. Se svými 86nm v průměru jde o nejmenší zařízení svého druhu. Proces implantace pomocí obyčejné injekce je snadný a diskrétní. Po aktivaci je n54 schopný sledovat 25 klíčových procesů lidského těla a působit jako varovný systém proti několika nemocem.

To je ale pro Hplus Nano pouze začátek. Naše plány na dalších 5 let jsou bezesporu ambiciozní. Není tajemstvím, že díky nedávnému úspěchu s n54 naše společnost společně s vědci v Chile a Švýcarsku zahájila vývoj produktu, který přivede propojení člověka s počítačem na novou úroveň. Nano implantát, který se spojí s lidským nervovým systémem, což umožní tělu a mysli komunikovat s dalšími implantáty po světové síti.

To nás přivádí k tomu, proč tady dnes jsme. Mortal má tu největší a nejbezpečnější síť. To je fakt. Věříme tedy, že není většího partnerství, než spolupráce našich dvou společností na uvedení této ohromující nové technologie. A nyní tedy zodpovím vaše případné dotazy.

Já mám otázku. Nechcete to zveřejnit na Facebooku? Určitě by vám to spousta lidí lajknula. Portland, Oregon 5 let před tím, než se to stalo To bylo asi před 15 lety, takže... Ahoj. Ráda bych vám poděkovala. Za ten návrh s Facebookem? Nemáte zač.

Jistě. Ne. Za vaši kritiku. Dávala opravdu smysl. Musíme vytvořit úplně nový operační systém pro přístup ke cloudu. No, spíš nové jádro. Ale dokážu si představit, že to bude náročná práce. Máte toho s naší společností spoustu společného, Kennethe. Jo?

Co třeba? Váš příběh a slávu. Jste softwarová superstar. Sám jste vytvořil operační systém, který změnil způsob, jakým lidé přistupují k internetu. Naše společnost vyvíjí technologii, která udělá to samé. Možná. Rozhodně.

Obzvlášť, kdyby ho pro nás navrhl někdo jako vy. Říkal jsem si, kam s tím směřujete. No tak, musím se zeptat. Zamyslete se, Kennethe. Nemůžete popřít, že vás ta výzva přitahuje. Nabízíte mi práci? Ještě víc. Nabízím vám šanci znovu změnit svět.

Takové věci máte rád, že?

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

maj talent, prachy.. a zabijou to casem.

181

Odpovědět

Seru na to, du se koukat na Kassema a Lajoia...

181

Odpovědět

OK. Myslím, že po dnešnej epizóde môžem s čistým svedomím povedať, že ďalšiu časť si už určite nepozriem. Seriál by mal človeka zaujať hneď o d prvej časti a nie, že počkajte si, začne to byť dobré od 11... a aj tak nič sa nestalo. Trpezlivosti som mal až-až a teraz sa preliala. Ostatným vytrvalcom prajem pevné nervy:)

181

Odpovědět

tedy, od samotného filmu jsem čekala sračku, a poměrně mile mě překvapilo, že to bylo koukatelné. Neviděla jsem skoro žádný z filmů s hrdiny- Iron Man, Hulk, kapitán Amerika, pouze Thora. Vlastně ani nevím, kdo přesně má být ta rudovlasá ženská, což je asi jediné co mě tak trochu mrzí.
Tentokrát nic moc, až moc přehnané, jen pár docela vtipných hlášek, Avatar se jim povedl lépe.

190

Odpovědět

sakra, špatné okno xD

180

Odpovědět

Ještě jsem se na to ani nekoukl a už vím, že to je díl o ničem.

1812

Odpovědět

AHA ... To je ten díl na který jsem čekali... fakt, dejte mi čas do příštího dílu, zkouknu něco ohledně tohoto web seriálu a nadále budu hádat dějovou linii. Jistý věci mě ale matou a to mám takový pocit že je spíš v seriálu zabudováno proti lidem jako já, kteří už nepředpokládají že by narazili na něco originálního. Ten díl někde v Itálii nebo kde několik let po tom co se to stalo opravdu nechápu ale mám mlhavou představu k čemu tam ten díl je.

180

Odpovědět

Myslím, že kdyby to někdo po celé sérii sestříhal do jednoho dlouhého dílu, tak by to mělo větší úspěch ;o)

181

Odpovědět

Switzerland je Švajčiarsko a nie Švédsko
A seriál mám rád keď sa vám to nepáči tak to nesledujte a nehodnoťte.

181

Odpovědět

Jo oni jsou ratingy (ty hvězdičky) jenom pro ty, kterým se věci líbí, aháá. Konečně jsem to pochopil...
Já to sleduji proto, že přes všechny uvedené zápory se mi tam pár věcí líbí a dávám tomu u sebe ještě šanci.

180

Odpovědět

+NynzaMyslel som to tak ze ak to pravidelne nepozeras a pozres si len jednu epizodu raz za cas tak tvoje hodnotenie nemoze byt objektivne. Ale ked to pozeras pravidelne a nejaka epizoda sa ti nepaci kludne daj jednu hviezdicku. Ja som tiez nehodnotil vsetky epizody 10/10

181

Odpovědět

+NynzaPříště napiš, co myslíš, ne úplně něco jiného :)
Můj názor je, že většina návštěvníků tady bude pravidelných (docela by mě to zajímalo, kdyby sem nějaký admin napsal, jestli na tom něco může být), takže budou sledovat díly postupně. A i kdyby to tak nebylo, spousta lidí nebude tak blbých a pochopí, že když je něco seriál a oni skočí do rozjetého vlaku, může nastat problém.

180

Odpovědět

A chyba opravena, menší nepozornost. :)

181

Odpovědět

Všichni mluvíte o nějakém týpkovi, tak se chci jen ujistit, jestli tady všichni ví, že ten "týpek" byl ten Kenneth, který je právě zarostlej a v té podzemní garáží a jdou po něm teroristi. Mám jen takový pocit, že spoustě lidí začínají unikat ty souvislosti. Teď jsem si znova pustil první díl a hezky tam mluví o tom, jak tvůrce H+ už nepodporuje svoje dílo a jak někam neznámo zmizel. Navíc se teď trochu prolnula linie té ženy z korporace a tvůrce H+. Jen mi prostě přijde, že to pomalu hezky začíná do sebe zapadávat po malých kouscích, což je pro pozorného diváka rozhodně zajímavé.

181

Odpovědět

Zrovna jsem přemýšlela nad tím, jestli je tady ještě někdo další, kdo ty souvislosti chápe. Protože mi přijde že ostatní to buď nesledují, nejsou pozorní, nebo prostě nemají zájem se nad tím trochu zamyslet.

181

Odpovědět

Možná to je ten důvod, proč když si necháš narůst vousy, tak si musíš udělat novou občanku. Taky mě napadlo, že by to mohl být on, ale pak jsem si řekl, že asi ne. Takže děkuji. Ale že u nich dělal, to už jsme věděli předtím, teď jsme se tedy jenom dozvěděli, že je "vtipný", a že není jenom šikovněj, ale hodně šikovnej.
Že tvůrce zmizel, to už jsem za ty dva měsíce, kdy byl první díl nějak zapomněl. A i kdyby ne, tak vznikají jenom další otázky (které nejsou ani moc napínavé), moc se tím taky nevysvětluje.
Jakou ženu z korporace myslíš? Ta co prezentovala? Ta tam byla poprvé, ne?

181

Odpovědět

+NynzaTa žena z té korporace už byla v linii té těhotné slečny v Indii. Byla tam s manželem a musela "odejít" na konferenci. :) Každopádně jestli se nepletu, tak toho Kennetha oslovovala jménem, tak to snad mohla být dostatečná nápověda, že je to on. Je to škoda, začíná to být fakt docela zajímavě provázané, jenže je potřeba ty souvislosti vnímat, protože jinak chápu, že to člověku přijde o ničem.
Každopádně doteď jsem toho Kennetha neměl rád. Ať už jako herce, tak jako postavu. Ovšem v tomhle díle jsem ho málem nepoznal. Naprostá změna a ten playboy/programátor tam dost dobře zapadl a teď tu postavu budu vnímat úplně jinak.

180

Odpovědět

To, že je to ten chlápek z garáží, jsem si uvědomil hned, ale to, že tvůrce H+ zmizel, jsem už zapoměl, za ty 2 měsíce. A to je problém tohoto seriálu, že vychází snad jednou za 14 dnů a jsou to 4 minuty děje, pak diváci tyhle souvislosti přehlédnou a dají nízké hodnocení za "bez dějě", apod. Kdyby ten seriál vycházel aspoň 2x týdně, nejlépe 3x, tak by hodocení bylo určitě o hodně vyšší, tipuju alespoň 8,5.

Tenhle díl byl snad nejlepší ze všech, dozvěděli jsme se něco o historii H+, takže za mě 9/10.

180

Odpovědět

+OmilisStačilo by jednou týdně 8+ minut. Až budou všechny, tak se na to celé možná podívám znova.

180

Odpovědět

Fakt super díl 10/10....ne dělám si srandu..nic moc .p

183

Odpovědět

Právě sem se dodíval a jako vždy zjistil že jsem se dozvěděl úplné hovno.... jinými slovy informaci která nemá nic společného s předešlými díly. Ale mám radost za toho týpka asi dostal dobrou práci.... Nemůžu se dočkat na další díl kde zjistím že 5 hodin před tou událostí někdo na dálnici pích gumu a viděl jak padá letadlo nebo že někomu došel na záchodě toaleťák tak přez H+ zavolal o pomoc...... každopádně logiky to má spoustu.

186

Odpovědět

Viděl jsem snad prvních 6 dílů...už se tam konečně něco děje nebo je to pořád stejná blbost?

182

Odpovědět

Wtf, jak to muze mit hodnoceni 5,4? Fakt nechapu, proc je H+ na videacesky tak spatne hodnoceny, zatimco Continuum dostava pravidelne hodnoceni kolem 9.

technicka: Switzerland ≠ Svedsko

187

Odpovědět

Kvůli ději. Zkus zvážit, co jsme se za celou dobu dozvěděli v H+: je tu počítač implementovaný do hlavy lidí a něco s ním není v pořádku. Pak velmi útržkovité příběhy několika lidí, které spolu zatím nedávají pražádný smysl.
Naproti tomu v Continuu se něco děje, s každým dílem se dozvídáš něco jiného. Tu zjistíš, že se hlavní hrdince vrátí vzpomínka, tu zjistíš, že s počítačem něco není v pohodě. Tu zjistíš, proč možná odletěli do vesmíru. Stále něco.
Co jsme se dozvěděli v H+ dnes? Viděli jsme prezentaci k H+, ze které absolutně nic nevyplývá a pak je nějakému chlápkovi nabídnuta spolupráce s tou firmou... A co jako z toho???

1813

Odpovědět

+NynzaMozna je to tim, ze jsem byl pravidelny divak serialu LOST, ktery byl snad jeste vic nejasny nez tento a clovek se musel snazit hledat ruzne souvislosti. Taky se mi hodne libi vypraveci postup, ktery neni chronologicky, jak tomu byva normalne. A samotna hlavni myslenka serialu, tedy zneuziti technologie implantatu se mi zda hodne zajimava.
K tomu co jsme se dozvedeli dnes - zjistili jsme neco o historii implantatu, trochu vic nam ukazali Kennetha(ten "chlapek" - budouci typek z garaze, tvurce toho programu) a propojily se dve linie(zenska co adoptovala dite v Indii a Kenneth). Jo, uznavam, ze se dej vyviji pomalu. Ale popravde, ja nikam nespecham.
A ke Continuu - nerikam, ze je to spatny serial. Taky se na nej pravidelne divam. Jen mi prijde, ze kvalita jeho zpracovani je dost nizka a i ten pribeh mi prijde celkem o nicem. Ze zacatku to vypadalo zajimave, ale ted uz mi to prijde jako totalni blbost. Muj nazor, nikomu ho nevnucuju.

180

Odpovědět

+NynzaAle jak taky LOST dopadl. Lidé na něj přestali dívat, protože se v něm ztratili. Seriály nemají být od toho, aby jsi je pochopil po 5. shlédnutí.

181

Odpovědět

+NynzaChodnik: V tom by mohla být souvislost. Taky jsem fanoušek Lostu a rád jsem tam řešil ty návaznosti. :)

180

Odpovědět

+NynzaJo, myslim, ze to bude ono. Asi je H+ vytvareny hlavne pro tu skupinu lidi, kterou bavi podobny serialy jako je Lost. A podle hodnoceni do te skupiny vetsina divaku videacesky.cz nepatri. Skoda.

180

Odpovědět

+NynzaLost jsem taky sledoval, takže mi styl vyprávění nevadí. Jen doufám, že to taky neskončí podobně jako Lost...

180