Havran

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:370
Počet zobrazení:6 269

I za malé peníze se dají natočit velké věci. Havran je krátký amatérský sci-fi film, který stál jen 5000 dolarů a přitom vypadá lépe než mnohé snímky ze současné hollywoodské produkce. Děj je zasazen do Los Angeles budoucnosti. Typově mi film připomněl hlavně Útěk ze City 17 nebo třeba District 9. Film režíroval neznámý Ricardo de Montreuil. Věřím však, že o něm neslyšíme naposledy.

Přepis titulků

Všem blízkým jednotkám... Objevili jsme potenciálního podezřeléhov bytovém komplexu Sunshine na Pico Boulevard. Všem dostupným jednotkám v této oblasti... Potvrdili jsme identitu podezřelého. Příjmení Black, křestní jméno Chris,alias Havran. Hlaste se u komplexu Sunshine, byt 2A. Podezřelý je pravděpodobně ozbrojenýa extrémně nebezpečný. Postupujte opatrně.

Stůjte, nebo budu střílet. Občane, toto je losangeleská policie. Vyjděte s rukama nad hlavou. Opakuji. Vyjděte s rukama nad hlavou. Občane, dejte ruce nad hlavu. Všem dostupným jednotkám... Jednotka 75 je s podezřelýmv jihozápadní uličce mezi Main Street a sedmou.

Podezřelý je pravděpodobně ozbrojenýa extrémně nebezpečný. Postupujte opatrně. Děkuji za spolupráci. Přeji hezký d... Všem jednotkám...Podezřelý míří na sever po ulici Figueroa. Pozice 33° severní šířkya 119° západní délky. Použijte smrtelné prostředky. Co to, kurva?

Hej kámo, co děláš? Poškrábeš mi auto. Máš štěstí, že mám podmínku,jinak bych ti rozbil hubu. Tak co je, vole? Hej, mluvím s tebou. Stůjte, nebo budu střílet. Občane, dejte ruce nad hlavu. To bylo poslední varování.

Všem jednotkám... Jednotky 55 a 75byly zneškodněny podezřelým. Všem jednotkám...Zablokujte všechny východy z města. Podezřelý nesmí opustit město. Opakuji. Podezřelý nesmí opustit město. Uhni, plechovko.Vypadni z mojí ulice. Kurva! Podezřelý, toto je losangeleská policie. Vyjděte s rukama nad hlavou.

Proč? Podezřelý, vyjděte s rukama nad hlavou. Toto je poslední varování. Podezřelý, dejte ruce nad hlavu. Opakuji. Dejte ruce nad hlavu. Všem jednotkám... Kód 3. PODEZŘELÝ JE STÁLE NA ÚTĚKU CHRIS BLACK ALIAS HAVRAN Překlad: scr00chywww.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pěknej filmeček :)

180

Odpovědět

jeej, film o menovcovi.. :) ale lubilo sa mi to.. pekne psracovane na tak maly rozpocet.. cakal som trochu iny zaver, ale no co uz :D

180

Odpovědět

brainless... no asi proto se vám to líbí co?

180

Odpovědět

Victor "Showtime" Lopez to zvládl skvěle, další člověk, co trénuje parkour & freerunning a zkusil herectví. A světe div se, zahrál to dobře! Jen tam mohlo být trochu víc akce a zápletka, dá-li se vůbec o nějaké mluvit, mohla být pestřejší a propracovanější. Ale co chcete na krátký film s výdajem 5000 USD.
9/10

180

Odpovědět

Havran - no, efekty sice super, ale chybělo mi tam něco "hlubšího" a taky už jsem alergická na "meeeen" po každým druhým slově..

Avatar - když jsem jej viděla, tak jsem byla naprosto ohromená, o to víc jsem nechápala, jak se to může někomu nelíbit. Ale možná je to tím, že mým "šestým smyslem" je, že dokážu při dívání na film vypustit vše ostatní, proto je mi jedno, jestli tam říkají něco, co už bylo řečeno tisíckrát. Bylo to pěkně natočený, Pandora vypadala moc krásně (od Cesty do středu Země jsem úchylná na modrou :D) a navíc - i když je to prakticky stejný, jako zmiňovaná Pocahontas, tak mě je to fuk. Možná je to ještě lepší, protože Pocahontas má jako příběh potenciál, ale vzhledem k tomu, že ve skutečnosti to bylo naprosto jinak a z arogantního sobce udělali de facto "romantického prince na bílém koni", tak mi nikdy nepřirostla k srdci. A malý bonus: Klišé je klišé z nějakého důvodu!

182

Odpovědět

Ovsem toto mi vzalo slova.. jednoduse super ...

180

Odpovědět


Odpovědět


Odpovědět

5000$ mi přijde moc, já jsem to poprvé viděl na www.videocopilot.net kde jsou návody jak v adobe aftereffects vytvořit podobné efekty, myslím že kdyby si s tím člověk pohrál tak by mu stačila kvalitní kamera, výkonný počítač a blázen, který by funěl před objektivem.

180

Odpovědět

NEJHORSI JE ZE ZA PAR LET, TO TADY TAK BUDE. US TED JE TO TU SAMA KAMERA ZAPICENA !!!

182

Odpovědět

to si snad delate p***l ne?
5000$ ? a za co ?
takovehle filmiky sem videl na youtube a udelal je 1 clovek zadarmo .. stacilo par nahravek mesta.. do toho par strihnutejch sekvenci hranejch lidi a pres Vegas pridat ruzne scifi prvky.
za 5000$ by lidi dokazali udelat aspon hodinovou vec. Jinak jen houst, prijde mi ze mainstream nam nedokaze servirovat scifi.. takze anime/ amateri jen houst.

182

Odpovědět

Filmek je skvělý, ale u těch překladů trochu přemýšlejte a nechte dobře znijící Raven namísto Havrana.

185

Odpovědět

no..já klidně na rovinu řeknu že jsem popuzený avatarským šílením. Proto taky prohlašuji kudy chodím že bych na avatara rozhodně nešel do kina dvakrát. Super podívaná a tak to bezesporu, ale příběh narvaný tolika klišé...když jsem byl v kině odříkával jsem co se stane v dalších dvaceti minutách a můj kamarád z toho byl na prášky. Krom toho víte jak pohnojit ten hezčí dojem z takového filmu? Natočit k němu dvojku a trojku která navazuje...tomu já říkám filmová vražda na vrcholové úrovni

k Havranovi je to takový nicneříkající štěk (to hlavně kvůli tomu že celé video je složeno z běhu chvatného dýchání několika slov a divokého užívání Psychokinese a velice působivého světelného efektu) ale kdyby se to podařilo v budoucnu rozvést mohlo by to být super.

K zobrazení nemám co dodat je to velice dobře provedené.

Pro odkazovatele na 3D program na průmyslovce elktrotechnice je jako ročníková práce brané vymodelování věrohodného modelu školy v němž se můžete pohybovat šipkami a otvírat dveře entrem...ono to nebude s tou grafikou tak horké ;)

180

Odpovědět

A mne sa to lubilo...bolo to velmi pekne spravene

180

Odpovědět

každej tu tlachá o tom, jak je to na dnešní poměry jednoduchý vytvořit takový film, no možná asi ano, ale biják s rozpočtem 5000 dolarů, kterej se rovná docela slušnej zážitek i hudba, to není tak špatný, když vidím trailery na ty nový filmy, jejichž rozpočet se pohybuje okolo desítek nekdy i stovek milionů dolarů, tak myslím, že tak špatný výkon to nebyl, spíš bych řekl, že celkem dobrý. osobě se na ten film rád mrknu ať jej zhodnotím celej. myslím že neprodělá... =)

180

Další