LEGO hry na motivy filmůDidYouKnowGaming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:43
Počet zobrazení:3 923

Odkazy na mnoho dalších filmových i videoherních sérií, remixy Legolasových hlášek i postup, jakým se vytváří nové modely. To vše a mnohé další si pro vás přichystal kanál Didyouknowgaming.

Poznámka: "Pew, pew" je citoslovce používané k označení zvuku laserové zbraně.
Na skeč Saturday Night Live, kde účinkuje Kylo Ren v utajení, se můžete podívat zde.

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Věděli jste, že se Traveller's Tales snaží, aby se vozy i bytosti z LEGO her daly postavit pomocí LEGO dílků? Při vytváření modelů pro LEGO hry nejprve prohledají databázi postav, které už byly oficiálně vytvořeny. Pokud model existuje, vytvoří ho ve 3D modelovacím softwaru. Pokud však model zatím neexistuje, spolupracují se společností LEGO a vytvoří 3D model, který splňuje jejich standardy.

V Traveller's Tales mají knihovnu plnou LEGO dílků, pomocí kterých vytvářejí modely pro své hry. Charles McNair, šéf tvorby modelů pro hru LEGO Batman 3, v rozhovoru pro Game Informer vysvětlil, že návrhy testují tak, že je skutečně postaví. Jejich cíl je, aby si hráč mohl hru zastavit a vše vytvořit pomocí LEGO dílků a obrázků ze hry. Vývojáři také spolupracovali se společností LEGO na tom, aby jejich nové modely byly bezpečné pro děti jako v případě skutečných hraček.

LEGO hry obsahují spoustu vtipných momentů. Traveller's Tales využívají humor proto, aby hry přiblížili mladému publiku, které nemusí znát často vážný zdrojový materiál. Vývojáři doufají, že díky humoru se tito hráči začnou o dílo zajímat a podívají se na originál.

LEGO hry mají také dlouhou tradici, kdy se v titulcích objevují odkazy na další díly. Například v LEGO Marvel Super Heroes z roku 2013 je potitulková scéna, kdy neznámá postava vyskočí před měsíc a vytvoří siluetu podobnou Batmanovu signálu. Přestože touto postavou je Black Panther, scéna odkazuje na Batmana a láká na další hru Traveller's Tales, LEGO Batman 3: Beyond Gotham. Na konci Beyond Gotham vystupuje z portálu skupina hrdinů připomínající Avengers.

Ukáže se však, že to jsou různé postavy ze světa DC. Tato scéna láká na LEGO Marvel's Avengers. Při práci na komiksových sériích pracovali Traveller's Tales s veterány průmyslu, třeba se Stanem Lee. V rozhovoru pro Nerdist o hře LEGO Marvel's Avengers Lee řekl, že rád namlouvá postavy. "Je to jako být herec a vlastně nemuset hrát." Ve stejném rozhovoru se také přiznal, že během namlouvání postav LEGO Marvel's Avengers měl problém říct: "Pew, pew."

Prý nevěděl, jak se to správně vyslovuje. Ve verzi pro PS Vita hry LEGO Lord of the Rings je interakce, kdy Legolas vykřikne: "Berou hobity do Železného pasu!" Pokud tuto interakci opakovaně použijete, spustí se upravená verze této hlášky, jako byla použitá ve virálním remixu z roku 2005 od Erwina Beekvelda. Hobity!

Hobity! Hobity! Do Železného pasu! Hobity! Hobity! Hobity! Do Železného pasu! V PC a konzolové verzi hry je navíc achievement nazvaný "Vzít hobity do Železného pasu". Abyste ho získali, musíte vzít alespoň jednu verzi každého hobita do Železného pasu. Traveller's Tales vytvářeli místa z filmu pomocí skutečné mapy Středozemě.

Každá lokalita je na správném místě na mapě ve vztahu k ostatním lokalitám. Během cutscény na konci úrovně Větrov lze za Elrondem zahlédnout postavu z Matrixu, Agenta Smithe. Smithe i Elronda hrál Hugo Weaving. Společnost LEGO ve spolupráci s Lucasfilmem vytvořila v 90. letech LEGO kulisy na motivy Star Wars. Ale nápad vytvořit LEGO Star Wars hry přišel až v roce 2002.

Šéf TT Games Tom Stone navrhl, aby oslovili Lucasfilm ve snaze přivést do světa videoher i LEGO Star Wars. Tento nápad vedl k nabídce Lucasfilmu vytvořit LEGO hru, která se zabývala celou prequelovou trilogií v mezičase před vydáním filmu Epizoda III – Pomsta Sithů. Traveller's Tales překvapilo, s kolika jejich nápady Lucasfilm souhlasil, tenkrát byli totiž ještě malé studio. LEGO Star Wars hry byly tak úspěšné, že Traveller's Tales koupili sekci LEGA zabývající se vývojem her a vytvořili TT Games, kteří mají LEGO hry licencované.

Během 5. kapitoly Pomsty Sithů v Lego Star Wars: The Video Game narazí Obi-Wan a Yoda na skupinu klonových vojáků, kteří se maskují za Jedie před chrámem Jediů. Scéna je založená na nepoužité scéně z filmu. Je zajímavé, že hra vyšla v březnu 2005, zatímco film vyšel až v květnu téhož roku.

Je možné, že vývojáři dostali verzi, podle které měli hru vytvořit, ve které byla i tato scéna, ale scéna samotná se do finální verze nedostala. V LEGO hrách na motivy filmů je spousta ukrytých odkazů. V LEGO Star Wars 2 se schovává Santa Claus. Pokud do hry zadáte kódy CL4U5H a TYH319, odemkne se vám Santova červená čapka, oblečení a vousy, které můžete využít při úpravě postavy.

LEGO hry jsou plné odkazů na filmovou sérii Návrat do budoucnosti. Nejzajímavější je, že ve hře LEGO Batman 2: DC Super Heroes může hráč najít jeden z ukrytých předmětů tak, že zmagnetizuje hodiny na radnici. Pokud to uděláte, ručičky se přesunou na čas 10:04 a udeří blesk. Je to odkaz na scénu na konci prvního dílu Návratu do budoucnosti, kde Doc přesměruje blesk z hodin do auta v čase přesně 22:04, díky čemuž se Marty může vrátit do roku 1985.

Pokud se ve hře LEGO Batman 3: Beyond Gotham vydáte do Batmanovy místnosti s trofejemi a rozbijete prasklou zeď u filmového placu Batmanovy show ze 60. let, najdete odkazy na Hádankářovy trofeje ze série Batman: Arkham. V LEGO Pirátech z Karibiku je ukrytá tančící postava Jacka Sparrowa, kterou odemknete jen pomocí cheatu ve tvaru: VDJSPW.

Tato postava vypadá stejně jako obyčejný Jack Sparrow, akorát neustále tančí a postavy kolem něj začnou také tančit. Kód pro LEGO Star Wars: The Force Awakens obsahuje odkazy na postavu Matta, radarového technika, což je alterego Kyla Rena ze skeče Saturday Night Live. Za postavu ve hře hrát nemůžete, nejspíš byla z právních důvodů ze hry odstraněna. V Lego Star Wars: The Video Game jsou nepoužité textury, například vitráž s obrazem doktora Neo Cortexe ze série Crash Bandicoot.

Jsou to pravděpodobně pozůstatky hry Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex, kterou Traveller's Tales vyvíjelo. A konečně, data ve hře LEGO Indiana Jones 2 obsahují nepoužitou grafiku, ve které je napsáno: Tvá máma. Bez věkového omezení. Věděli jste, že celý vývojářský tým hry LEGO Island dostal padáka den před vydáním hry?

Nebo že společnost LEGO začala dělat hry, protože toto odvětví viděla jako hrozbu? Pro další fakta se koukněte na naše video o LEGO hrách. A pokud nevíte, kdo jsem já, já jsem Completionist a nedávno jsem udělal video o LEGO Marvel's Avengers. Obě videa můžete vidět na obrazovce. Díky za zhlédnutí.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:53 asi bych nepřekládal prequel trilogy jako původní trilogie :)

00

Odpovědět

Díky za upozornění, opraveno, z nějakého nepochopitelného důvodiu jsem myslel, že mluví o jiné trilogii :-)

00

Odpovědět

Některé Lego hry mě baví :D Bylo to dobré si zahrát na SplitScreen s kámošem jinak samotného mě to nebavilo. :D Ale stejně zlaté časy, kdy jste hráli Heroes nebo Worms.
Každý znal ten pocit když mu sourozenec nebo kámoš zabil nejmilovanějšího červíka ! :(
RIP Pan Pažitka 2001- 2001+

10