Inkognito šéf - základna Star KillerSNL – Saturday Night Live

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 15
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:498
Počet zobrazení:12 778

Undercover Boss je americká reality show, kde se majitel velké firmy infiltruje mezi své zaměstnance. Občas je to pěkný doják, kdy loajální zaměstnanci získají povýšení, nebo naopak pěkné drama, ve kterém je vyhozen nadutý manažer. Ve skeči od SNL uvidíme, jaký šéf je Kylo Ren a co si o něm myslí jeho podřízení.

Přepis titulků

Každý týden sledujeme šéfa velké firmy... když v přestrojení pronikne na pracoviště, aby zjistil, co se tam opravdu děje... INKOGNITO ŠÉF - ZÁKLADNA STAR KILLER Kylo Ren je velitelem First Order, řádu, jehož cílem je zničit Galaktický odboj. Tento týden Kylo půjde mezi zaměstnance základny Star Killer v přestrojení za Matta, radarového technika. Jste tak ponoření do navrácení pořádku v Galaxii, že zapomenete, co se děje kolem.

Těším se na opravdové rozhovory s opravdovými lidmi. Nainstalovali jsme skryté kamery do zaměstnanecké kantýny. Nikdo nemá tušení, že Matt je jejich šéf Kylo Ren. Čau, já jsem Matt. Technik od radarů. - Pracujete tu rádi? - Víš jak, práce je práce. Jasně. Co si myslíte o Kylo Renovi? Věříte, že dokončí, co Darth Vader začal? Co přesně vlastně začal? Hele, o Kylovi řeknu tohle...

Myslím, že má zbytečně špatnou pověst. Snaží se o něco, co v historii Galaxie ještě nikdo nedokázal, chápete? Velet úplně všemu? To je působivý, má můj obdiv. Jasně, přesně tak. Přesně tak! Koukni, je to snadný. Stačí jen přepojit kalcinátor. - Takže odstranit tohle? - Vypadá to jako kalcinátor? - Co ti hrabe? Proč to nedokážeš pochopit? - Nevím, ale mohla bys na mě přestat řvát? Mám z tebe nervy! Začínám si práce svých zaměstnanců vážit.

Takže už to můžem přepojit? Abych si mohla dát koblih? - Já chci svůj koblížek, Matte! - Není to tak snadné, jak jsem myslel. Jak to de, Matte? Hej, kopls mi do hasáku! Pitomec. - Viděli jste Kylo Renův meč? - Jo, vypadá fakt divně. Nevypadá, je boží. Půjdu se po něm podívat. Hele, našel jsem ho.

Koukni se zblízka. Ta věc je nebezpečná, i když vypadá, jako by ji vyrobilo děcko. Tak už se na něj dívat nemusíš! Jsem si na 90 procent jistý, že Matt je Kylo Ren. Pro naši rodinu to byl těžký rok... V dubnu jsme přišli o syna. Byl v programu pro stormtroopery a... Snažíme se jít dál... Páni...

To je mi líto... Musí to být těžké. Smrt Zackova syna mě vážně zasáhla. Hlavně proto, že to já ho zabil. Hej, potkal jsem Kylo Rena na záchodě. Říkal, že ti mám dát tohle. "Po dešti se objeví duha. Promiň, že jsem ti zabil syna. Kylo." Tohle pro mě teď něco znamená. Kámoš viděl Kylo Rena ve sprše bez trička.

Prý má pěkné břišáky. Že je Kylo Ren svalouš. Co?! Tvůj kámoš kecá, Kylo Ren je zdechlina. Pod těma černýma šatičkama vypadá, že váží tak 40 kilo i s postelí. - Time... Time?! - Asi mu zaskočilo. Vím, na co myslíš. Jsou... to... kraviny! Matt je totální blbeček. Mám pro vás nečekané oznámení, chlapi.

Nejmenuju se Matt, ale... Kylo Ren... Jste Kylo Ren, my to víme... Věděl jsem to od chvíle, co jste mě prohodil automatem. Já už od: "Čau, já jsem Matt." Dnes jsme se sblížili. A proto tě povyšuji na nadřízeného důstojníka. Díky, pane! Dnešek jsem si užil. A hodně se naučil. Lidem se bude líbit mé nové já.

Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Když už jsme u toho.. Přeložte tohle. :) https://www.youtube.com/watch?v=UHyoDV1fsA4

00

Odpovědět

Nechápu proč je tam napsáno First order?! To pak tahle stránka ztrácí smysl...

212

Odpovědět

Jak už tady zaznělo, tak Kylo Ren je v nejlepším případě značně rozporuplná postava. Jednoduše řečeno je hlavní záporák tak trochu blbeček. Otázkou teď zůstává, zda-li to bylo nutné pro další vývoj postavy nebo to jen tvůrci pořádně podělali. Já osobně se modlím, aby se jednalo o ten druh vývoje hlavní postavy, která postupně ztrácí svoji lidskost a každým dalším činem se stává více a více sithským lordem (nikdo neříkal, že začátky jsou jednoduché, že?). Bohužel si budu muset počkat na další díly SW, abych se dozvěděl, jestli se to opravdu posralo nebo to byl prolog k epickému zlosynovi.

No a když už jsme u těch SW, které pro mě byly po druhém zhlédnutí asi více zklamáním než tím alespoň průměrem, za který jsem se modlil, tak bych se rád dozvěděl, jak to vidí ostatní. Za mě:

Klady

1) Pokud začnu snad jediným výrazným pozitivem, tak svět SW je z filmu opravdu cítit a člověk se cítí jako doma. Horší je to už s příběhem.
2) Černý storm trooper mi nijak nepřekážel a nevadil - nechci vyznít jako rasista, ale nějaké obavy přece jen byly.
3) Droidi stále zůstávají parádní - droid baby http://www.theskeletonblog.com/2015/05/droid-baby.html
4) Jsou to přece Star Wars! To je ale asi tak vše pozitivní.

Neutrální zóna

5) Jak už jsem se zmínil na začátku, tak Kylo Rena prozatím řadím do neutrální zóny, jelikož za mě je potřeba vidět, jaký bude jeho další vývoj. Ostatní nové hlavní postavy nenadchly, ale ani neurazily - za mě asi OK.

A co vidím tak špatně?

6) To, že první díl další trilogie bude více "přátelský se snahou o vtip", a že se sem tam prohodí nějaká hláška, to jsem čekal. Bylo jich ale tolik, že mi to až lezlo krkem a celkem otravovalo. Zejména mezi Finnem a Poe Dameronem. Těžká kategorie BroFriends a skoro až BroLove.
7) Hlavní příběh je naprosto bez fantasie a nápadu, což by ještě možná i šlo, nebýt celé řady nesmyslů a stupidních situací.
8) Rebelové zaútočí letkou stíhačů na nepřátelskou základnu a lasery se snaží zničit klíčovou budovu...vážně? Co třeba využít nějakou pěknou bombu? Pak se půl filmu diví, že to nefunguje.
9) Celá z******? planeta (pardon za tento expresivní výraz) je jedna velká zbraň, a tak samozřejmě klíčový komponent, jež ji dokáže zničit, je umístěn na povrchu a všem na dosah.
10) Finn a spol. mají asi půl hodinky na infiltraci a záchranu Rey. Mezitím stihnou dvakrát prolézt celou základnu, unést vyššího důstojníka, rozmístit bomby a ještě utéct...
11) Viděli jste někdy dokumentární záběry z 2 sv? Jak vypadala protiletadlová obrana třeba na běžném spojeneckém křižníku? Naprostá zóna smrti. SW? Sem tam baterie, jejíž přesnost je téměř nulová.
12) Kam zmizelo těch pár tisíc strom-trooperů, jež bylo na planetě? Asi je chlapci v CGI omylem vymazali.
13) Trénink Jediů začíná v raném věku, jelikož je náročný a trvá řadu let. Pokud začnete později, tak jen s obtížemi a trvá to. Alespoň tak to bylo vždy popisováno a prezentováno (původní série nebo SW:Rebels). Nám tady Rey okamžitě začne ovládat sílu a kontrolu živých bytostí, přičemž ovládnutí člověka je nejtěžší...že by zázračné dítě?
14) Cestování hyperprostorem, jak je prezentováno ve SW, probíhá poměrně rychle. Netrávíte tam dny, týdny ani měsíce. Spíše hodiny. Tedy neuvěřitelně rychlé. Nejlepší je pak Han Solo, jež hodlá z hyperprostoru vystoupit v atmosféře planety. Jak tak učiní? Slovy "teď" přikáže Chewbakovi manuálně vystoupit z hyperprostoru. Zde jsem už málem tekl.
15) Spuštění štítu a to, že ho nikdo znovu nenahodí snad raději ani nekomentovat. Většinou se alespoň vetřelci snaží zničit generátor štítu nebo nějak "hacknout" systém. Zde ho jednoduše vypnou a vesele odejdou.
16) Na konci filmu se z vystřílené letky vrací jen pár zbývajících stíhačů a všichni se strašně tlemí, jak to dopadlo dobře. "Záchrana" galaxie je super, ale přijít o 90% mužstva většinu lidí dost sejme.
17) Vizuálně áčkový titul, jež je ale ničen céčkovým příběhem a jeho interpretací divákovi.


Já snesu hodně. Vyrůstal jsem na Hvězdné bráně, a tak k tomu mám i dobré předpoklady - sem tam trošku popřít časovou kontinuitu a logiku. Tohle je ale fakt silný kafe. Abrahmas nezklamal a scénář je stejně tupý, jako u Star Treku 2. Nezlobte se na mě, ale tohle je pod úroveň běžného diváka. Snad to bude stejně jako se staro-novou trilogií, na kterou se vždy strašně rád podívám, ale první epizodu můžu vynechat.

3211

Odpovědět

Nebudu se vyjadřovat ke kvalitě filmu, nemám k tomu kompetence (neviděl jsem ho).
Ale i tak bych měl dotaz, nebo možná připomínku, k bodu 14. Jistě je mnoho sci-fi, a dobrých, kde i nadsvětelné cestování mezi hvězdami trvá roky, koneckonců ty vzdálenosti jsou obrovské. Ale co my víme, jak funguje fantastický hyperpohon, třeba jsou pro něj pc/s rychlosti hračka. A zrovna SW to mělo vždycky dost rychlé. Alespoň co mám pocit z filmů. A v novém filmu to klidně může jít i rychleji, třeba někdo vynalezl nějaký zlepšovák během těch třiceti let. Ale rád se nechám poučit, odborník opravdu nejsem.

40

Odpovědět

+komunardAle to je přesně to, o čem Kvitko v bodě 14 mluví. Pokud jsem ho pochopila dobře, tak jemu nevadí, že cestují takhle rychle, ale že v této rychlosti zvládne manuálně trefit atmosféru planety a zastavit v ní, což je neuvěřitelně malý bod (vzhledem k rychlosti jakou se pohybuje a velikosti vesmíru). Asi něco jako kdyby ses snažil ve stokilometrové rychlosti zastavit přesně na berušce co si sedí u krajnice...

250

Odpovědět

TLDR.
Že vám to za to stojí psát. :D

64

Odpovědět

K bodu 13. Nenapadlo tě třeba, že Rey už někdo cvičil předtim než jí musel opustit na Jakku a ona si to jen nepamatuje stejně jako všechno ostatní co viděla když se dotkla Lukovo meče? Sám si řek, že trénink jediů začíná v ranym věku. O tom že by ovládání mysli člověka bylo nejtěžší slyšim poprvý. Pokud se nepletu, tak to záleží předevšim na tom jak silnou nebo slabou vůli má ten, koho chceš k něčemu přimět a u vojáků, který slepě následujou První řád, to asi zas tak těžký nebude. Koneckonců s vojákama Impéria to bylo stejně. Ale tohle je jen moje domněnka.

102

Odpovědět

+MartinZemekTohle mi taky prislo divny. Srat si do vlastniho hnizda.
A ano, ovladat mysli to uz ve stare trilogii rikali ze je extremne obtizna vec a vyzaduje roky treninku.. akorat to Jediove nesmej moc pouzivat..takze ani trenovat :)

30

Odpovědět

Taky mi vadilo jak rychle a jednoduse a naivne a tupe znicili starkiller base, ale podle me to takhle vymyslel Lucas uz kdysi davno, je to stejne tupe jako zniceni 2x Death Star.

Kylo Ren je podle me dobre zahrana postava a hodne zajimava, podle me to neposrali.
Vtipky - prislo mi ze tam byli spis jen na odlehceni a bylo jich tam nezbytne minimum
Recyklace - to je spis co mi vadilo, dost veci bylo podobnych z Ep7
Mezera - hodne lidi rika ze ep7 mela byt ep8.. a v ep7 meli vysvetlit hafo veci ktere clovek na skutecne ep7 nechape.. veci ktere meli byt predtim uz nactrtnuty
Dale me stve, ze se tam v tom dile deje toho tolik ale vsecko jen desne kratce.. ze vetsina scenek tam ma jen kratke trvani.. treba Solo na Falconu. Nebo Phasma .. cekal jsem ze tam bude mit vetsi a delsi roli, kdyz Brianne z Tarth tahali na kazdem panelu.. o Skywalkerovi ani nemluvim.

A to, ze Solo umre me taky sere. Ze prej nemaj uz kam jeho postavu dal vest.. bullshit. Bez nej uz to nebudou Star Wars.

50

Odpovědět

jakože sranda, ale Kylo Ren bych řekl, že nemá po novém díle zrovna pověst největšího drsňáka, p****l co mohl a tohle tomu jen nasazuje korunu ... já bych teda nepropůjčil hlavní zápornou postavu k tomu, aby z ní někdo dělal šaška, jak mám brát vážně další epizody :D

129

Odpovědět

Tak ono by šlo těžko brát vážně další epizody s ním i bez tohoto videa. :) Tenhle skeč tomu sice fakt nepomůže, ale aspoň to pobavilo a Adam tím, že to tak o sobě humorným způsobem přizná, u mě hodně stoupnul.

215

Odpovědět

Z Vadera si nikdy nikdo srandu nedělal co? ;) Btw o tom to právě je, že od Kyla se v novym díle očekává, že bude další Vader (drsňák) a on se bojí, že toho nedosáhne. Navíc ho od toho, aby se plně oddal temný straně drží jeho pouto k rodičům, proto mu někdy chybí sebevědomí a je nejistej. Nerozumim tomu proč to tolik lidí nepochopilo, když to sám řiká jak mluví k Vaderovo masce a pak to z něho vycítí i Rey.

171

Odpovědět

+MartinZemekkdyby ho parodoval jiný herec, tak to pominu, ale takhle se mi to prostě nelíbí

01

Odpovědět


Odpovědět

Star Wars je pohádka pro celoživotní panice a přestárlá děcka. Kdo souhlasí, ať dá palec dolů.

638

Odpovědět

Jsem myslel, že palcoví panicové už vymřeli. Hle, jeden z řádu panicových palcových k****? dorazil i zde:)

602

Odpovědět

Adam bys s Fordem nejlepší část Star Wars. Tak zajímavou postavu jsme dlouho neměli. Takhle nějak by měl vypadat Anakin z prequelech.

2611

Odpovědět

Tak já už nevim co s váma, lidi. :D Když nějaký název/jméno přeložím, je to špatně. Proto je překládat přestanu a najednou bych mohla. :D Příště si budu asi házet korunou. :D

375

Odpovědět

Treba citlivo rozlisovat. Neprelozit First Order je ako neprelozit Empire alebo neprelozit Resistance a Rebel Alliance. To su veci, ktore sa bezne prekladaju.

136

Odpovědět

Dva aspekty:
Pokud se jedná o samostatné dílo, měl by se překladatel snažit zachovat co nejvíce z účinků původního díla. K tomu patří i překládání a převádění jmen, termínů a názvů. Překladatel má překládat, pokud by měl nechávat v originále, nazýval by se nechávačem. (nadsázka)
Druhý aspekt se týká věcí, které se na něco odkazují. Tam je dobré podržet se původního překladu. Pokud je verzí víc tak... Tak je to asi jedno, pokud je to parodie z Youtube, a u věcí, kde někdo hlídá práva a podobné capiny, může překladatel v případě chyby očekávat návštěvu Starých parťáků, a to velmi brzy.
Konkrétně u Star Wars mají různé verze překladu staré filmy, u těch nových je nejspíš jen jeden.

Jo, a z těch diskusních chytráků, jako jsme my, si nic nedělejte.

84

Odpovědět

random.org

23

Odpovědět

First Order? ak viem, tak je to normálne preložené ako Prvý Rád/První řád

145

Odpovědět

Video se mi líbí, málem jsem u něho spadl ze židle a s překladem je ještě lepší. Ale myslím, že by nevadilo přeložit First Order jako První Řád :)

93

Odpovědět

A samozřejmě, díky za překlad Adam Driver překvapil

73

Odpovědět

Jenom tak na okraj mám dojem, že se tento pořad, nevím jestli u nás nebo u Slováků, překládá jako Šéf v utajení. Ale nemusíte to měnit samozřejmě

63

Odpovědět

Lepší :D
https://www.youtube.com/watch?v=UHyoDV1fsA4

00

Odpovědět

To jsem asi před 2 hodinama navrhoval do požadavku na překlad, tedy vy jste rychlí jak Flash s průjmem :D

158

Odpovědět

neber mi zásluhy ja som to tam dal už pred 2 dňami :D

85

Odpovědět

+Re-KeepAwayboj boj boj boj!

302

Odpovědět

+Re-KeepAwaybolo to jedno z novoročných predsavzatí: navrhnúť video ktoré preložia na videacesky...takže budem bojovať! :D

62
Další