Herní ukázka ze Cyberpunku 2077

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:84
Počet zobrazení:8 889

Nejočekávanější herní událostí příštího roku je bezesporu futuristické sci-fi RPG Cyberpunk 2077 od CD PROJEKT RED. V dnešním obsáhlém videu se podíváme na zcela nové záběry, přiblížíme si některé herní styly i samotný systém tvorby postavy. Jakým dojmem na vás tato nejnovější prezentace působí?
Pokud se Cyberpunku nemůžete nabažit, koukněte se i na ve videu zmiňované téměř 50minutové video, ukazující záběry ze hry.

Přepis titulků

Hej V, jsi v pořádku? Jdeme na to. Kdo ji ochrání? Leon a Jean-ki-ri. Fajn, co teď? Je připravená. - Johnny? - Připravit k ponoření. CD PROJEKT RED uvádí Kde to jsme?

Naše BBS. Datová pevnost. Most do Deep Netu. Za ním už nejsou žádné hranice. Za Černou zdí. Vítejte v deep dive videu pro Cyberpunk 2077. V loňském herním videu jsme vám ukázali naši vizi světa Cyberpunku 2077, jeho úkoly, Ani hnout!

A vizuální design. Tentokrát vám chceme představit herní styly, které můžete přijmout za své v rámci svého videoherního zážitku. Uvidíte sekvence dvou odlišných přístupů k hraní Cyberpunku Ukážeme vám sólo build, který se spoléhá na hrubou sílu a okamžitou akci.

A netrunnera, herní styl pravidelně využívající plížení, hackování a kontroly bojiště pomocí škodlivého softwaru. Navíc se dozvíte více o Pacifice, jedné z herních oblastí, dvou ganzích: The Animals a Voodoo Boys a letmo zahlédnete Johnnyho Silverhanda. Digitální konstrukt, který pronásleduje hlavní postavu, V. Upozornění: Vzhledem k tomu, že video pokrývá část hlavního příběhu, sestříhali jsme stopáž tak, aby obsahovala co nejméně spoilerů.

Berte na vědomí, že prezentované video odhaluje postavy a lokace, které uvidíte v hlavní příběhové lince. Proto se dívejte na vlastní riziko. Kam jdeme? Tudy. V tomto videu zažijete část úkolu z prostředku hry. Aktuálně jsme v Pacifice, jedné ze šesti oblastí Night City. - V Pacifice se vyznáš?

- Ne. Ve vítání lidi, co neznáte, zrovna nevynikáte. Ta byla navržena jako turistické centrum uvnitř města. Jak vidíte, úplně to nevyšlo. Když globální ekonomii zasáhla nejistota, investoři stáhli financování. Ponechali většinu zařízení nedokončených. Jde o jedno z míst, kde se očekávání střetávají s realitou a výsledkem je kopa zklamání. Neustálé války gangů jsou morem této části města.

Cizí lidi sem nechodí, pokud nemusí. I na poměry Night City je zde nebezpečno pro neznalé. Nebylo by rozumné jen tak se tu procházet, bezpečnější volbou bude rychlá motorka nebo obrněné auto. Ale podobná místa mají své výhody. Pokud sháníte vzácné zboží nebo ilegální cyberware, rušné trhy Pacificy budou správným místem, kde začít hledat. Grand Imperial Mall je zase úplně jiný případ.

Šlo o jedno z posledních zařízení, které přišlo o své financování. Ještě nedávno byl prázdný, ale nyní ho z neznámých důvodů obsadil gang Animals. Tam nahoře šéfovi něco nevychází? A to musíme zjistit, pokud chceme získat důvěru Voodoo Boys, rivalů Animals. - Sakra, co je? - Napřed mi kurva řekni, co plánuješ. Ty vzal práci. Ty děláš, co já říkám. Tak se připoj. Hned. Z mnoha gangů Cyberpunku 2077 jsou VooDoo Boys nejschopnější v užívání sítě.

Teď jsi propojený s naší podsítí, Rezo Agwe. Proč? Jsi můj prostředník. Skrz Agwe vidím to, co ty. Slyším to, co ty. Tento tajemný gang netrunnerů je úzce propojený s místní komunitou Haiťanů. Ty jsi V? Čekali jsme tě. Haiťani se usadili v Pacifice v 60. letech, když jejich ostrov zasáhla přírodní katastrofa a donutila je k masové migraci.

Ve stejné době se zformoval i gang Voodoo Boys, byť v menším měřítku. Nyní tento gang v podstatě vládne Pacifice. Voodoo Boys obvykle nepracují s lidmi, které neznají, ale naštěstí pro nás to vypadá, že jsou připraveni na výjimku. Poslal mě pan Hands. Prý máte práci pro žoldáky. I tak musíme k získání jejich důvěry prokázat svou cenu. Placide, jeden z vyšších členů Voodoo Boys, nám nabídl misi. Musíme infiltrovat Grand Imperial Mall, nyní obsazený nepřítelem Voodoo Boys, gangem jménem Animals.

20:35:07. O tři vteřiny dříve: Puf. Ta dodávka. My snažíme zjistit, odkud ta dodávka byla. The Animals nejsou jen běžný gang. Jejich přítomnost v Pacifice je podezřelá. Nade vše si cení moci a nosí implantáty pro souboje na blízko k vylepšení bojové zručnosti. Jejich oblíbeným nápojem je "Juice", směs zvyšující rychlost a sílu.

Coby vyhledávaní hromotluci jsou obvykle rozptýleni po městě. Jako schopní pouliční obchodníci ovládli trh s ilegálními substancemi a souboje v podsvětí na život a na smrt. Když se sdružují na jednom místě, jde o něco velkého. Vybírají pak mezi sebou toho nejsilnějšího a nejrychlejšího jako svého vůdce. V tomto případě jde o ženu jménem Sasquatch. - Říkals, že pro mě chceš to nejlepší. - Dodávka v dohledu. Ne, říkal jsi: "Žádní tupí bejci na steroidech."

To je cena obchodu. Toto je technologie, o které mluvil Placide. Pro Animals vypadá nadstandardně. A zde nastupujeme my. Dostat se k dodávce nebude snadné, ale jsme kvalifikováni pro tuto práci, kterou můžeme dokončit mnoha způsoby. Tvorba postavy v Cyberpunku 2077 odpovídá očekávání plnohodnotného RPG. Začínáte výběrem vlastní minulosti. Je důležitá, protože odemyká zvláštní možnosti a příběhové okamžiky.

Také svou postavu můžete libovolně upravit díky propracovanému systému, který udává nejen váš vzhled, ale i vaše schopnosti. V Cyberpunku 2077 nejsou daná povolání. Místo toho má proměnlivý systém, který hráčům umožňuje nakombinovat schopnosti, které budou vyhovovat jejich stylu. Můžete vytvořit silnou sólo postavu, schopného netrunnera, nebo jakéhokoliv hybrida, který vás jen napadne.

Podívejme se, jak může v Cyberpunku fungovat sólo styl. Sólo buildy preferují přímý postup. Ke svým úkolům využívají zbraně a sílu. Pojďme nadělat paseku! Se zvýšenou silou můžeme vyrvat zbraň z její věže a dát Animals ochutnávku vlastní medicíny. Pokud hráč investuje do sólo vlastností, může se takto stát Terminátorem.

Zvýšená síla nám umožní silové otvírání dveří. Nebo držení nepřátel coby lidských štítů. Rovněž získáváme přístup k silnému cyberwaru pro souboje na blízko. Takže i někdo tak rychlý a silný, jako je Sasquatch, vůdkyně této skupiny Animals, se dá s tímto buildem porazit. Sasquatch má ale jiný plán. Chce se na nás napojit a hacknout nás. Uvidíme, jak to dopadne.

Připravená na trochu zábavy? Placide, co se děje? Ta svině tě zkouší smazat. Soustřeď se. Vyřiď ji. Je na nás, zda ji dorazíme, nebo ušetříme. Váš Cyberpunk, vaše pravidla. Pokud se raději plížíte, ukrýváte a útočíte ze stínů, žádný problém. Prostě rozvíjejte své schopnosti netrunningu k obcházení překážek a hackování techniky nepřátel, která udělá špinavou práci za vás.

Schopnosti netrunningu znamenají hackování a využití Cyberdecku k získání přístupu. Proto jsme naplnili zásobník našeho Cyberdecku sérií příkazů, zastoupených těmito písmeny a čísly. Spárování příkazů pro základní přístup nám dává kontrolu nad zařízeními v síti. Čím více příkazů dosáhneme, tím více získáme kontroly nad prvky sítě. Naší cestu si můžeme prohackovat více způsoby. Rychlým hackem získáme kontrolu nad bezpečnostní kamerou. Další nám dovolí navýšit obtížnost tréninkového robota k vytvoření zmatku.

Kurva, viděli jste to? S nanodrátem můžeme dokonce na dálku hacknout implantáty tohoto chlápka. V tomto světě je téměř vše připojené k lokální síti. A to znamená možnost hackování. Což nás přivádí zpět k cyberspace. Na síti neuděláte nic bez povšimnutí. Vždy se někdo dívá. Můžou to být korpo policajti nebo ještě hůř, NetWatch. A přesně to je náš případ.

Mapa datových toků v Pacifice. Oni loví Agwe. Kdo jsou "oni"? NetWatch. Pořád s námi zkouší vyjebat. NetWatch a Voodoo Boys jsou jako oheň a led. Ti první chtějí zavést starý pořádek a ochránit lidi před AI anarchií, pocházející zpoza Černé zdi. Voodoo Boys chtějí navázat kontakt se svobodnými AI. Věří, že tím docílí bezmezného rozmachu v síti a získají si výhodu proti NetWatchi.

To NetWach vnímá jako konec světa. Obě skupiny mají pravdu. Hej, hlavně klid... Je jen na vás, jak se vypořádáte s agentem NetWatche. Spojíme se s gangem? Není rozumné mít NetWatch za nepřátele, ale můžeme Voodoo Boys věřit? Zaprodal jsi mě! Jak vidíte, máme řadu možností. Ale v každém případě riskujeme.

Budu se držet svého plánu. To nevyšlo zrovna nejlépe. Ve světě Cyberpunku jde jen málo věcí podle plánu. A to byl jen střípek toho, jaké komplexnosti může dosáhnout příběhová linka Cyberpunku 2077. Každé vaše rozhodnutí bude mít následky. Vaše volby určí to, jak na vás bude svět reagovat, a ovlivní vztahy s okolím. Jeden z těchto vztahů je výjimečný.

Už jste slyšeli o Johnny Silverhandovi? Rockerském rebelovi, vašemu společníkovi pro dobrodružství v Night City? Myslíš, že ty kokoty zajímá, jak vypadáš? Jako každý v Cyberpunku 2077 i on má svou vlastní agendu. Vy rozhodnete o tom, zda bude váš spojenec, nebo váš nepřítel. A ten čip ve vaší hlavě? Ten, díky kterému Johnny žije ve vaší mysli? To je příběh, který si povíme jindy. Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě to nejde přehrát, jenom se točí kolečko a nic víc... :-(

00

Odpovědět

Mělo by šlapat v pořádku, zkus ctrl + F5 ;)

00

Odpovědět

EEEE kde to mám podepsat vlastní krví?

60

Odpovědět

Všimli jste si, že ten tréninkový robot vypadá jako kopírka z filmu Real Steel? :D

111

Odpovědět

to si pekne crac... ne ne kúpim si to :D

43