Historické lžiLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:625
Počet zobrazení:9 850

Nedá se tomu vyhnout, každý občas někdy zalže. Ale někoho lhaní opravdu baví. Jak to dopadne, když se John Oliver rozhovne vydat knihu svých oblíbených historických lží? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Zdravím, jsem John Oliver, moderátor toho pořadu, o kterém věčně slýcháte, ale nikdy jste ho neviděli. Myslíte si, že se jmenuje Poslední noc tohoto týdne nebo snad Včera právě teď. Nebojte se, to si pak vygooglíte. Před pár týdny jsme tu měli tohle. Prezidentské milosti vždy byly kontroverzním tématem. Milost George W.

Bushe pro Scootra Libbyho, milost Billa Clintona pro finančníka Marca Riche, nebo, a to je pravda, milost Abrahama Lincolna pro muže uvězněného za zoofilii, protože byl při činu opilý. Tím mužem byl John Wilkes Booth. Je to pravda. Dobře, není to pravda, ale kdyby byla, bylo by to ohromující, ne? Bylo by to ohromující.

Více se dočtete v mé knize Podivnější než skutečnost: 101 lží o dějinách od John Olivera. Největší zábavou je přesvědčivě lhát o dějinách. Lhaní je neuvěřitelně zábavné. Zábavnější než někomu lhát, je pouze to, když někomu lžete, opět získáte jeho důvěru a pak mu znovu zalžete. Jedna studie ukázala, že to v mozku vyvolává stejnou reakci jako kokain. Taková studie vlastně neexistuje, ale bylo skvělé to říct nahlas.

Zní to jako pravda. Tuto knihu doopravdy vydáme. Na jaře ji jako hardcover vydá Simon and Schuster. Vybrali jsme si je, protože vydali spoustu chytře znějících kravin od doktora Oze. Máme jistotu, že to nezkazí. V mé knize najdete spoustu zajímavých, ale neověřitelných, nesmyslů.

Třeba to, že kvůli vážné alergii na koně Paul Revere většinu své Půlnoční jízdy kýchal a zvracel po ulicích. Je to pravda. Také se dozvíte, že irský step vytvořili farmáři v Hrabství Cork, kteří myši na polích zabíjeli tím, že si na nohy přidělali prkna a rytmicky je ušlapávali k smrti. To dává Riverdance úplně nový rozměr.

Když se Winston Churchill připravoval na důležitý telefonát, shromáždil nejvyšší důstojníky, aby sledovali, jak roztrhne telefonní seznam vejpůl. A když už je řeč o evropských vládcích, zjistíte, že Kateřina Veliká skutečně zemřela při sexu s koněm, ale mnoho lidí neví, že to ona píchala toho koně. To ona píchala toho koně.

A poslední fakt... Zapomeňte na to! Poslední fakt... Vypusťte to z hlavy. A něco na konec. Věděli jste, že Saddám Husajn dostal v 80. letech klíč od města Detroit? Tohle v knize nenajdete, protože je to pravda! Vím, že mi už nevěříte, ale věřte mi, je to pravda. Doufám, že jste si užili pár mých oblíbených historických lží.

Pokud chcete další lži, kupte si v dubnu 2016 moji knihu. Až na to, že žádná kniha nebude, to byla jen další lež. Celé tohle video bylo pouze naprostou ztrátou času. Pokud chcete zahodit ještě více času, nalaďte si nás v neděli 13. září, kdy se opět objeví pořad Co týden dal a vzal. Do té doby nikomu nevěřte. A už vůbec ne mně. Nikomu nevěřte. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahoj zlato ,
pls nikdy nezlobit, viděl jsem váš profil zde na diskus.doktorka.cz a byl jsem z toho velmi šťastný, opravdu bych chtěl vědět víc, a budu velmi šťastný, pokud mi můžete napsat zde na mé soukromé e-mailové adrese takže vám mohu říct víc o sobě,

Zde je moje soukromá e-mailová adresa (k.manthey444@gmail.com)

Dík.

00

Odpovědět

Hey thanks for sharing such information with us here on our website http://passwordsinmicrosoftedge.com/ you will get the tutorial by which you will learn to manage your saved password in microsoft edge browser in easy steps.

00

Odpovědět

Nápady docházejí, sračky přicházejí.

334

Odpovědět

No jo no, ani John Oliver nemůže nadávat na pravičáky a bělochy donekonečna :)

184

Odpovědět

Nejdřív jsem si myslel, že si s tou knížkou dělá srandu, pak si získal moji důvěru a nakonec mě podvedl, hajzl jeden. :D

2103

Odpovědět

Díky tobě si teď John připadá, jak kdyby si dal lajnu koksu. :D

661

Odpovědět

Trapné, ako moje komentáre pri videách, keď som nafajčený.

1373

Odpovědět

Takže to vlastně znamená, že všechny jeho stupidní argumenty v jeho hot temátech (včetně LGBT) jsou lži :O

10102

Odpovědět

Nehci být za zmrda, ale hardcover je pevná vazba, tj. vázaná kniha. Pokud si tu necháme takové označení v originále, nechte rovnou i zbylé věty.

1017

Odpovědět

Ticho z***e

2522

Odpovědět

Ztráta času, když se Oliver takhle zbytečně rozhovní...

2533

Odpovědět

Rozhovnení Džon Oliver je práveže najlepší.

256

Odpovědět

Ten konec mě teda zklamal, já tu knížku chci! :D

1893

Odpovědět

Video je samozřejmě opět luxusní, ale pevně doufám že tenhle týden nebude odbytej John Oliver jenom těmahle třema a půl minutama...

716

Odpovědět

Není "odbytej", prostě nebyla epizoda...

252

Odpovědět

+SriberA nejsou ještě nějaké starší nepřeložené...?

181