ArrynovéHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:43
Počet zobrazení:4 992

V dnešním díle se dozvíme něco více o rodu Arrynů, strážcích východu a pánech Údolí Arryn. Vyprávění se chopí Catelyn Stark, kterou v seriálu ztvárnila Michelle Fairley.

Přepis titulků

Ve sněhem pokrytých Měsíčních horách vysoko nad půdami v Údolí leží Orlí hnízdo, proslavená a neproniknutelná pevnost, údajně vybudovaná Horskými králi ve Věku hrdinů. Je to pevnost rodu Arrynů. Jednoho z nejstarších ušlechtilých rodů v Západozemí. Jejich znak je bílý sokol letící nad půlměsícem.

Jejich slova jsou: Tak vysoko jako čestně. Arrynové jsou přímí potomci andalských nájezdníků, kteří přepluli Úzké moře a vylodili se u Prstů. Říká se, že se ser Artys Arryn známý jako Okřídlený rytíř vznesl k nebesům na hřbetu obřího sokola, přistál na vrcholu té nejvyšší hory, kde v souboji porazil Gryfího krále.

Bylo to první velké vítězství Andalů nad Prvními lidmi. Ser Artys byl také po zásluze odměněn. Byl prohlášen králem Hory a Údolí a kraj byl přejmenován na Údolí Arryn. O tisíce let později přišel do Západozemí Aegon Dobyvatel.

Rod Arrynů poklekl před Aegonem a jeho draky a mohli si ponechat vládu nad krajem jako lenní páni Údolí a strážci východu. Napříč staletími byl rod Arrynů věrný Targaryenské dynastii. Dokud se lord Jon Arryn nespojil s rody Baratheonů a Starků ve vzpouře proti Šílenému králi Aerysovi.

Po získání Železného trůnu Robert jmenoval lorda Jona pobočníkem krále. A Jon zůstal pobočníkem až do své záhadné smrti. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář