Čarodějové z QarthuHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:44
Počet zobrazení:5 113

Co si o prastarém řádu čarodějů z Qarthu myslí Xaro Xhoan Daxos (Nonso Anozie)?

Skleněné svíce – Než jsou budoucí mistři oficiálně povýšeni na mistra, musí si projít rituálem se skleněnou svíci, kdy jsou uzavřeni v pokoji se svící z Dračího kamene, kterou mají zapálit. Slouží to jako důkaz, že i se vším jejich věděním si neporadí se vším a že kouzla neexistují.

 

Přepis titulků

Východ se jen hemží mystiky, kteří prý mají mnoho sil, ale dokazují pouze jednu. Oddělování hlupáků od jejich peněz. To není případ proslulých čarodějů z Qarthu. Ti za své salónní kousky požadují mnohem dražší minci. Respekt. Kdysi byli čarodějové mocní, nebo se nám to alespoň snaží tvrdit. Nepochybuji, že mají mnoho tajemství. Jsou starým řádem.

A jeden se nedostane do Třináctky, rady města Qarth, aniž by se dvanáct ostatních nejmocnějších občanů bálo to zakázat. Naštěstí pro Qarth se čarodějové o politiku moc nezajímají. Málokdy opustí svůj Domov neumírajících. Pompézní jméno pro zvláštní a temnou věž. Říká se, že kdo vejde, už nevyjde.

Jelikož tam nejsou žádné viditelné dveře, tak věřím, že nikdo nikdy ani nevstoupí. Můžeme se jen domnívat, co čarodějové vevnitř provádějí. Řekl bych, že se nemusíme domnívat zas tak moc. Čtou zaprášené svitky o jejich zašlé slávě a srkají Stín večera, patok vařený z místních stromů, až jim zmodrají rty, aby mohli lépe strašit děti a hlupáky. Utápějí se ve svých představách jako starý voják, který pije sám, aby nikdo nemohl pokoušet jeho odvahu.

Cokoliv si čarodějové přejí, jejich kouzla – jako všechna ostatní – jsou po smrti, pokud kdy existovala. Ačkoliv... Poslední dobou se tu šíří divné klepy. Skleněné svíce, které byly chladné po tisíce let, najednou hoří. Tráva duchů nedaleko země Stínů.

Khalasar vedený ženou se třemi hlavami. Obchodnické báchorky. Ale kdyby se kouzla čarodějů měla vrátit, to by byl pro Qarth znamenalo nebezpečí. Musím se na ně vskutku zaměřit... Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Čekal jsem, že se něco dozvím. Bohužel se nestalo.

60