Historie Noční hlídky od Mistra LuwinaHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:50
Počet zobrazení:5 718

Ve druhém díle miniseriálu o Noční hlídce se dozvíme, jak toto zapřísáhlé bratrstvo vnímají rody Severu a proč si myslí, že Noční hlídka má stále svou nezastoupitelnou roli při ochraně říše.

Vyprávěno Mistrem Luwinem, kterého ztvárnil v seriálu Donald Sumpter.

 

 

Přepis titulků

Přidat se k Noční hlídce neboli odít se do černé je pro Seveřany velká čest. Na Severu, zhruba osm tisíc let nazpět, totiž První lidé zahnali Bílé chodce, postavili Zeď a založili zapřísáhlé bratrstvo, které mělo chránit říši a její lid před nebezpečím za Zdí. Bohužel však Noční hlídka nemá úctu a obdiv, kterou kdysi měla.

A ačkoliv rod Starků a další rody Severu i nadále podporují hlídku v chodu a chápou její význam pro říši. Mocné rody na jihu na to mají jiný názor a jejich lid také. Pro většinu z nich je Noční hlídka zastaralý řád tvořený zbytečnými psanci. v současné době je Noční hlídka jen stínem své zašlé slávy. Naše řady se ztenčily na méně než tisíc. Z devatenácti hradů na Zdi fungují už pouze tři.

Šedá věž, Černý hrad a Východní hlídka u moře. A nařízení neustále zvyšovat Zeď bylo zcela zrušeno. Je sotva dostatek zdrojů na údržbu. Verbíři, kterým se říká bludné vrány, procházejí žaláře a slumy v říši s nadějí, že najdou lidi do svých řad. I když se občas přihlásí někdo urozeného původu, ti nejnovější rekruti bývají téměř vždy ti nejhorší zločinci.

Zloději, násilníci a vrahové, kteří byli poslání na Zeď, aby pykali za své zločiny. Úpadek tohoto řádu je znepokojující. Za Zdí neustále číhá nebezpečí. I když Bílé chodce sice nikdo neviděl ani neslyšel celé věky a dost dobře možná jsou jen mýtus, barbarské kmeny, které žijí za Zdí a říká se jim Divocí, jsou pro Sever a jeho lid hrozbou už celé generace.

Nejednou se dokonce stalo, že kmeny Divokých spojil jeden vůdce, Král za Zdí, který se pokusil napadnout říši. Ale díky důmyslným a odvážným mužům Noční hlídky byli tihle samozvaní králové vždy poraženi. Ačkoliv spousta lidí ztratila víru v Noční hlídku, lidé Severu pevně věří, že Černí bratři dostojí své přísaze.

Ale s blížící se zimou, ztenčenými řadami a nedostatkem podpory... Budou připraveni? Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bolo by super všetky diely spojiť do jedného filmu.

10

Odpovědět

prislo me to docela smutný :(

30