Historie Noční hlídky od Tywina LannisteraHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:5 018

V závěrečném díle miniseriálu o Noční hlídce se dozvíme, jak je vnímána rody na jihu. Jak bylo zmíněno v předchozích dílech, jižané totiž roli Noční hlídky značně zpochybňují.

Vyprávění se chopí Tywin Lannister, kterého v seriálu ztvárnil Charles Dance.

Přepis titulků

Kdysi dávno na chladném Severu se ze země vynořila armáda démonů, která šířila temnotu po celé zemi. Se svými obřími pavouky, a dokonce i obry, přinášeli zkázu nevinným lidem a masakrovali je po tisících. Všechna naděje byla ztracena, než je odvážní válečníci první Noční hlídky zahnali zpět do chladných hor a postavili kouzelnou zeď, aby už nikdy nemohli přijít.

Tito chrabří bratři v černém nás i nadále chrání od zla, které číhá v temnotách. Nesmyslná lež, pohádka, která na Severu koluje už celá staletí. Pravdou je, že obří zeď opravdu existuje.

Stavitelský zázrak, dalo by se říct, ale nikoliv kouzlo. Co se týče Noční hlídky, možná kdysi, staletí nazpět, bylo opravdovou ctí sloužit na Zdi a žít mizerným životem černého bratra. Ale nyní... je Zeď pouze velebenou trestaneckou kolonií plnou psanců, zločinců a budižkničemů.

Dnes začíná typický muž Noční hlídky jako žebrák, násilník nebo vesnický idiot. Co se týče urozených strážců, tak buď bojovali na prohrávající straně, nebo je z nějakého důvodu vydědili jejich rodiče. Ti, kteří Noční hlídku obhajují, budou tvrdit, že Sedm království potřebuje chránit před divokými kmeny dalekého severu. Jako by se bylo čeho bát.

Jsou otravní, ale nejsou dost rafinovaní či mocní na to, aby dokázali ohrozit říši. A jakékoliv řeči o Bílých chodcích a jejich armádě mrtvých a obřích pavoucích a strašidlech nejsou nic víc než řeči. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

You know nothing Tywin Lannister.

250