Ohnivé pole dle TargaryenůHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
97 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:64
Počet zobrazení:5 487

Ti vnímavější si všimli, že již několikrát bylo zmíněno Ohnivé pole. Jak si ono místo získalo svou přezdívku a proč je tak významné, nám dnes poví Harry Lloyd známý ze seriálu jako Viserys Targaryen.

Přepis titulků

Dny Andalů byly sečteny. Jeden po druhém jejich králové poklekávali, nebo čelili hněvu Aegona Targaryena. Aegonovi ze Staré Valyrie, Aegonovi, který byl krví draka. Po přemožení Železných v Harrenově a zabití posledního Bouřlivého krále se Aegon a jeho sestry, Rhaenys a Visenya, zaměřili na další cíle: zlaté doly Západních krajin a úrodné půdy v Rovině.

Král Loren Lannister ze Západních zemí a král Mern Gardener z Roviny se domnívali, že společně dokážou Targaryeny porazit. Vyjeli společně, jejich prapory vlály ve větru, aby se utkali s Aegonem v rozsáhlém zlatavém pšeničném poli. Dva králové měli dohromady šedesát tisíc mužů. Zdálo se, že vyhrají. Dokud Aegon nepoužil všechny tři své draky, poprvé a naposled.

Každý z draků byl pojmenován po valyrijských bozích Aegonových předků. Visenya jezdila na Vhagar, jejíž ohnivý dech dokázal roztavit brnění. Rhaenys jezdila na Meraxes, jejíž čelisti byly tak velké, že dokázaly spolknout koně. Ten největší byl Balerion Černý děs, jehož oheň byl temný jako noc a křídla tak velká, že dokázala zastínit celá města, když nad nimi přelétal.

Na tomhle impozantním stvoření jezdil samotný Aegon. Čtyři tisíce mužů byly toho dne vykoupány v dračím ohni na místě, kterému se dnes říká Ohnivé pole. Král Mern byl jedním z mrtvých a rod Gardener zemřel s ním. Jejich správci, Tyrellové, vydali jeho rodinné sídlo, Vysokou zahradu, Aegonovi a byli za to prohlášeni za lenní pány Roviny a strážce jihu.

Když Loren Lannister uzřel Mernův osud, tak moudře poklekl. Aegon ušetřil Lorenův život a z Lannisterů udělal lenní pány Západních zemí a strážce západu. Po jeho úspěchu na Ohnivém poli Aegonovi mu už nic nestálo v cestě. Netrvalo dlouho a Sedm království bylo roztaveno dračím dechem a proměněno v jednu říši.

Aegon se do dějin zapsal jako Aegon Dobyvatel. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář