Plenění Králova přístaviště dle LannisterůHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:51
Počet zobrazení:4 863

Můžeme se dohadovat o tom, kdo povstání začal, ale spolehlivě víme, kdo jej ukončil. Kdy nastal ten pravý čas pro Lannistery, aby vstoupili do války? Vyprávět nám bude Tywin Lannister, kterého ztvárnil Charles Dance.

Přepis titulků

Rhaegar Targaryen byl zabit na břehu Trojzubce. Jeho armáda byla roztříštěna a na úprku. Dny dračích králů byly očividně sečteny. Do toho okamžiku by bylo hloupé podpořit korunu nebo rebely. Co by z toho náš rod měl, kdyby podpořil šílence? Nebo kdyby se připojil ke snaze dosadit Roberta na trůn? Chaos ale nesvědčí nikomu. Bylo na čase, aby Lannisteři udělali, co mohli, aby v zemi opět zavládl mír a blahobyt.

Já, Tywin Lannister, jsem do Králova přístaviště přitáhl s deseti tisíci muži, abych s krveprolitím rychle skoncoval. Král Aerys vysílal jednoho havrana za druhým, žadonil, ať mu pomůžu ukončit povstání. Svým způsobem byly jeho prosby vyslyšeny. Jak jsem čekal, Aerys otevřel městské brány a přivítal mé vojsko.

Náš plán byl prostý. Zničit jeho poslední věrné vazaly a odstranit zbytky královské rodiny tak rychle, jak to jen půjde. Jiné možnosti by znamenaly roky vleklého konfliktu a roztříštěných Sedm království. Naše metody byla krvavé, ale výsledky mluví za vše.

Co se týče Aeryse, je pravda, že jeho osud byl zpečetěn rukou mého syna. Aerys si během povstání držel Jamieho nablízku, myslel si, že je moudré držet jej jako rukojmí, kdybych se náhodou chtěl přidat k rebelům. To se ukázalo jako jeho největší chyba. Když došlo na lámání chleba, Jamie prokázal, že je Lannister.

A prohnal svůj meč královým hřbetem. Tímto bylo Robertovo vítězství zajištěno. Nový král uznal naše zásluhy za získání jeho trůnu, stejně jako uznal, jak užitečné by bylo bohatství a moc Casterlyovy skály. Pokud by si jej chtěl ponechat. Nabídl jsem mu tedy svou dceru Cersei, aby byla jeho královnou. Kdyby tehdy před lety Aerys tu samou nabídku neodmítl, ledacos mohlo být jinak.

S Robertem a Cersei jako králem a královnou Sedmi království nastal nový den. Drak byl přemožen. A Sedm království od té doby patřilo jelenu a lvu. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tywin byl vždycky pragmatik....

110