Plenění Králova přístaviště dle Viseryse TargaryenaHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:5 706

Dynastie Targaryenů. Jsou obětí zrádných nevděčníků, nebo vlastní arogance? Viserys Targaryen, kterého v seriálu ztvárnil Harry Lloyd, v tom má jasno.

 

 

Přepis titulků

Bitva u Trojzubce možná byla pro Uchvatitele významným vítězstvím, ale byla to zrada a krutost Tywina Lannistera, které zpečetily osud Targaryenské dynastie. Můj otec, král Aerys, byl vždy vlídný ke lvům ze Skály. Aerys laskavě přivedl Tywina ke svému dvoru. Udělal z něj nejmladšího pobočníka krále v historii. Dal mu moc. Dal mu respekt.

Umožnil Tywinovi obnovit zašlou slávu jeho rodu. Aerys a Tywin vládli bok po boku po dobu dvaceti let. I přesto, když Uchvatitel povolal své vazaly ke vzpouře, Tywin Lannister ignoroval královo volání o pomoc. A zůstal schovaný ve své pevnosti, Casterlyově skále. Můj bratr princ Rhaegar byl zabit. Říši zachvátil zmatek a Uchvatitel měl namířeno ke Královu přístavišti.

Musel to být nevídaný pohled, když se desetitisícové vojsko Lannisterů zjevilo u bran hlavního města s Tywinem v čele a slibovalo podpořit svého krále. Aerys otevřel pro svého starého přítele brány. Místo pomoci Lannister a jeho muži začali rabovat a ničit město, které mu bylo domovem. Jak bylo hlavní město pustošeno a jeho lid terorizován, Jamie Lannister, Tywinův syn, rovněž ukázal své pravé barvy.

Zabil mého otce, krále, u Železného trůnu. Lannisteři vstoupili do Rudé bašty a Tywin nařídil zabít zbytek královské rodiny. Říká se, že princezna Rhaenys se skrývala pod postelí svého otce, než ji zabili. Byla jenom dítě. Co se týče Rhaegarovy vdovy Elie, byla nucena se dívat, jak Lannisteři rozmlátili hlavu jejího malého syna o zeď, než ji znásilnili a zabili.

Jelikož jsem byl dědicem otcova trůnu, byl jsem odvezen do Dračího kamene se svou matkou těhotnou královnou Rhaellou. Během jarní bouře, která bičovala ostrovní pevnost a zničila Targaryenskou flotilu, se narodila má sestra Daenerys.

Má matka královna zemřela při porodu. Nyní, o nějakých sedmnáct let později, právoplatný král stále žije ve vyhnanství. Ale den odplaty se blíží. Popluji na západ jako před staletími plul Aegon Drak. Zmocním se trůnu mého otce krví a ohněm. A popravím ty proradné psy, kteří chtěli zničit mou rodinu.

A lid se bude radovat. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář