Potopený bůhHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:45
Počet zobrazení:4 534

Dnes se dozvíme něco více o další z důležitých entit Západozemí, tentokrát o Potopeném bohu, modle Železných lidí. Vyprávět nám bude Yara Greyjoy, ztvárněná Gemmou Whelan.

Přepis titulků

Sedm jsou bohové slabosti a porážky. Pěkné řetězy, které Andalové nasadili Prvním lidem po své invazi. S výjimkou Železných ostrovů. Už od úsvitu věků následovali Železní Potopeného boha, který ukradl moři oheň a donutil nás plenit, rabovat a psát svá jména krví a písní. Když Andalové přišli na Železné ostrovy, našli boha, který byl Otcem, Válečníkem a Cizincem, který se zmocnil Matky, Panny a Stařeny, kdy chtěl, a držel Kováře v nevolnictví.

Jeho kněží jsou Utopení muži, kteří jsou oblečeni a ozbrojeni mořem. Zasvěcují nás Potopenému bohu skrz náš nejsvětější rituál. Utonutí.

A žádají boha, ať nás moře vrátí zpět tvrdší a silnější. Železní se nebojí krvavých bitev nebo divokých vln. Potopený bůh nás naučil, že co je mrtvé, nemůže nikdy zemřít. Když Železný padne, říkáme, že Potopený bůh potřeboval veslaře ve svých podvodních síních po boku mořských pan. Ale i po smrti zůstává Železný válečníkem.

Bojujeme proti Bouřlivému bohu, který má hrad v oblacích a seje nám do plachet špatný vítr nebo ničí naše lodě. Říká se, že můj legendární předek Šedý král vedl s Bouřlivéým bohem tisíciletou válku. S pomocí Potopeného boha zabil mořskou dračici Nagu a postavil z jejích kostí svou síň. Po jeho smrti se Bouřlivý bůh pokusil vymazat všechny vzpomínky na něj, ale jeho písně stále zní v našich síních.

To Bouřlivý bůh přivedl Andaly na Železné ostrovy. Měli si nás podrobit a odnaučit naší víře. Pravda, porazili našeho krále. Ale časem ponechali své septy pobřeží a své tlusté septony Utopeným mužům. Andalové k nám přišli jako dobyvatelé.

Ale nakonec... se utopili. Železní patří moři, jak to náš bůh zamýšlel a jak nás to náš bůh naučil. Nebojíme se větru či vln Bouřlivého boha. Ale vy byste měli. Protože nás donesou k vám.

Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář