Rod CleganeHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:68
Počet zobrazení:5 779

Z dnešního vyprávění se dozvíme něco více o bratrech z rodu Clegane. Čí zásluhou jsou tak dobří v zabíjení? Vyprávět bude Sandor Clegane neboli Ohař. V seriálu jej ztvárnil Rory McCann.

Přepis titulků

Čest. Sláva. Lži, které přitahují idioty, co chtějí být rytíři, a idiotské dívky pro ně roztáhnou nohy. Já vám povím, co dělá rytíře rytířem – zabíjení. Buď spousty mužů, nebo těch správných mužů. Rod Clegane o tom ví své. Obojí nám jde dobře.

Většina rodů tvrdí, že mají tak dávné předky, že jim to nikdo nemůže vyvrátit. My ne. Můj otec se staral o psy lorda Tytose Lannistera z Casterlyovy skály, otce Lorda Tywina. Lord Tytos byl slabý muž, co o tom nevěděl. Jednoho dne během lovu narazil na lvici. Místo aby objala muže, který ji má na svém praporu, chtěla obejmout jeho hrdlo.

Naštěstí můj dědeček přiběhl se psy a zahnal šelmu na útěk. Za odměnu Cleganové dostali pole a hrad a jejich syn sloužil u Lannisterů. Tři ohaři, kteří pro ně zemřeli, se stali naším znakem. Když se Tywin stal pánem Casterlyovy skály, chtěl od nás více než jenom věrnost.

Věřil, že cvičit psy k zabíjení je to samé jako cvičit chlapce k zabíjení. Za ani ne dvě generace jsme mu jeho domněnku potvrdili. Poprvé jsem zabil, když mi bylo dvanáct. Roky poté, co se v našem sídle začalo ztrácet služebnictvo. I sestra, kterou si nepamatuji. Nikdo ale nemohl Gregorovi nic dokázat. Nebo se opovážit, když jej přistihli.

Můj otec chtěl ve své rodině rytíře. Myslel, že Gregor je ten pravý. Ve třinácti převyšoval tolik mužů, že mu začali říkat Hora. Ano, Gregor z dálky vypadá jako šampion. Ale hora nedokáže rozštípnout muže vedví a nerozmáčkne dívce hlavu, když promluví. Díky vlivu Lorda Tywina princ Rhaegar osobně pasoval mého bratra.

Velká čest pro náš rod, říkali. O rok později... Ser Gregor rytířsky vyplenil princovo město, ubil princovy děti a znásilnil a zabil princovu ženu. Čímž získal naší rodině ještě více... cti od nového krále a královny.

Brzy poté můj otec zemřel. Prý nehoda na lovu. V den, kdy se Gregor stal pánem našich polí, zlata a všeho pod naší střechou, jsem opustil domov, abych sloužil u Casterlyovy skály. Lord Tywin není jako jeho otec. Král Joffrey rovněž ne.

Jinak by někdo jako já nebyl v Královské stráži. Se všemi těmi pravými rytíři. Mezi nimi muž, který slouží Lannisterům, nebude mít nikdy dost zabíjení. Budu střežit tohoto krále, ať je, jaký je.

Gregor zabije ty ostatní, ať jsou, jací jsou. Až budeme hotovi, uvidíme, kolik lidí ještě věří na písně a pohádky. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten má tak dokonalý hlas pro svoji postavu, že si okamžitě vybavím jeho obličej...

30

Odpovědět

Bezesporu jedna z nejlepších postav. Navenek nelítostný zabiják ale hluboko uvnitř by těm rytířským ctnostem rád věřil a taky je tu a tam ctí (po svém :D ). Snad zemře nějakou epickou smrtí a ne "šokujícím" zvratem.
A Gregor je očividně rozený sympaťák ;-)

51