Šílený král dle LuwinaHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:68
Počet zobrazení:5 136

Další informace o osudné události, která vedla k pádu Šíleného krále. Co přesně zažehlo začátek jeho konce? To se dozvíte již v dnešním díle, který je vyprávěn mistrem Luwinem, kterého v seriálu ztvárnil Donald Sumpter.

Tento díl se vztahuje k první řadě seriálu.

Přepis titulků

Jak se zvěsti o Aerysově náladovém chování šířily napříč Sedmi královstvími, lord Rickard Stark i nadále věrně sloužil jako Strážce severu. Byl to hrdý otec čtyř dětí. Jeho dcera Lyanna si měla vzít Roberta Baratheona, mladého lorda z Bouřlivého konce. Staletí míru mezi Severem a Železným trůnem skončila, když Rhaegar Targaryen, princ z Dračího kamene, unesl Lyannu.

Rozzuřen... Brandon Stark vyjel do Králova přístaviště. Požadoval propuštění své sestry a Rhaegarovu smrt. Aerys jej zatkl za zradu. a předvolal jeho otce, aby jej vykoupil.

Když lord Rickard vyhověl, tak jej už zcela šílený Aerys rovněž zatkl pro zradu. Lord Rickard požadoval soud bojem. Aerys si jako šampiona rodu Targaryenů vybral oheň a nechal Rickarda viset z krokví trůnního sálu, zatímco pod ním rozdělávali oheň. Když hořel, Brandon byl přiveden do trůnního sálu.

Měl na krku uvázanou šňůru připevněnou k škrtícímu nástroji. Aerys řekl Brandonovi, že jeho otec je mrtvý, ale pořád jej může zachránit. Před Brandonem byl meč tak tak mimo jeho dosah. Čím více se jej snažil chopit, tím těsněji jej šňůra u krku svírala. Brandom Stark se uškrtil při snaze zachránit svého otce, který byl upálen zaživa ve svém brnění.

Celý dvůr jen stál a sledoval tu hrůzu... včetně Sera Jamie Lannistera a královské gardy. Šílený král se prý hystericky smál, zatímco byli ti dva muži mučeni a brutálně zabiti. Aby se zbavil svých zbývajících nepřátel, požadoval hlavu Rickardova nejmladšího syna Eddarda Starka a Lyanina snoubence Roberta Baratheona. Poslal vzkaz lordu Jonu Arrynovi, který se o ně staral, aby je oba zadržel.

Namísto toho lord Arryn spojil rody Starků a Baratheonů ke vzpouře. Robert přísahal, že Rhaegara zabije a osvobodí svou milovanou Lyannu. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář