Staří a Noví bohovéHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:62
Počet zobrazení:6 260

Jak již bylo řečeno, náboženství má v Západozemí svou nezastupitelnou roli. Známe již Staré bohy, známe už i Nové bohy. V dnešním díle jen trochu prohloubíme naše znalosti, vyprávět bude Isaac Hempstead Wright jako Bran Stark a Michelle Fairley jako Catelyn Stark.

Přepis titulků

V sedmi královstvích Západozemí je hlavním náboženstvím víra v Sedm. Tu zde přinesli Andalové před zhruba šesti tisíci lety. Ne všichni ji ale vyznávají. Jsou zde i beztvářní bohové Dětí lesa a Prvních lidí. Starých bohů je mnoho, jsou duší přírody. Kdysi dávno Děti lesa vyryly tváře do kmenů Stromů srdce. Ty se poté staly symbolem jejich víry. Nakonec i První lidé přijali Staré bohy za své.

Většina hradů v té době měla posvátný háj se Stromem srdce uprostřed. Mezitím za Úzkým mořem... se v kopcích Andalosu zrodila nová víra. Povídá se... že samotný bůh Sedmi se zjevil Andalům a brzy nato následovala invaze Západozemí. Andalové se plavili přes moře na lodích, ozbrojeni ocelovými zbraněmi. Někteří válečníci si vyryli sedmicípou hvězdu na svá těla jako symbol jejich nové víry.

Vetřelci zničili většinu hájů na jihu. Zabíjeli Děti lesa, kdekoliv je našli. A dobyli všechna království Prvních lidí, s výjimkou Severu. Časem se Víra v Sedm rozšířila celou zemí jako divoký oheň. Sedm je jeden bůh se sedmi aspekty, každý znázorňuje něco ze života, přesto většina o Sedmi mluví jako o sedmi různých bozích.

Matka, ke které se lidé modlí za soucit, dohlíží na plodnost, rození dětí a mír. Otec, který soudí duše. Válečník, ke kterému se lidé modlí za ochranu, chrabrost a zručnost v bitvách. Stařena, která je symbolem moudrosti a prozíravosti. Kovář, který dohlíží na tvorbu a řemesla. Panna, která znázorňuje čistotu, lásku a krásu.

A konečně... Je zde i Cizinec. Málokdo se k němu modlí, protože znázorňuje smrt. Víra je dobře organizovaná a má veliký vliv na politiku a kulturu Západozemí. Je to oficiální náboženství vladařů. Věřící se shromažďují v chrámech Víry, kterým se říká septy. Sídlem Víry je Velké Baelorovo septum, které se nachází v Králově přístavišti.

I přesto se na Severu, kde žijí potomci Prvních lidí, stále uctívají Staří bohové. A posvátné tváře Stromů srdce stále dohlížejí na své věrné. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mám dojem, že Andalové na Železných ostrovech přijali víru v Potopeného boha.

20

Odpovědět

Ja dám typ.Skúste niečo pozrieť o "Zecharia Sitchin" a anunnaki.
Z.S. napísal viacero kníh,najznámejšia,"Dvanásta planéta",kde opisuje napr. aj
stvorenie ludí bohmi.Je to zaujímavé,čítanie rozširujúce obzory a myslím,že aj realnejšie.

25

Odpovědět

vies o tom ze toto je z Game of Thrones ze?

11

Odpovědět

+WUT?Začiatok videa som iba pozrel,potom ma to nebavilo.
Len keď vidím v 21.storočí stredoveký pohlad na svet...
Ale tak,či tak,sú to zaujímavé informácie(anunnaki).Mne zmenili pohlad na svet.A možno zmení
(k lepšíemu pochopeniu sveta) aj niekomu inému.

01