StarkovéHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:69
Počet zobrazení:6 297

Dnešní díl je pouze opakování toho, co už víme. O rodu Starků nám budou vyprávět seriáloví bratři Brandon a Rob Stark (Isaac Hempstead Wright a Richard Madden)

Přepis titulků

Starkové ze Zimohradu jsou potomky Prvních lidí z Věku hrdinů. Rod založil Brandon Stavitel, který po Dlouhé noci pomohl založit Noční hlídku. Říká se, že mu pomohla obři a mocná kouzla Dětí lesa, aby postavil mocnou Zeď, která chrání říši už celé generace. Dokonce postavil i náš dědičný domov Zimohrad. a vládl jako první král Severu.

Starkové vládli jako králové po tisíce let, dokonce ustáli i invazi Andalů. Zatímco jižní království byla poražena a Děti lesa zahnány pryč, Sever vytrval. Zachoval si své náboženství a zvyklosti. Nakonec, vláda králů Zimy skončila s příchodem Aegona Dobyvatele. Poté co Aegon a jeho draci zničili vojska Roviny a Západních krajin v Ohnivém poli, král Torrhen Stark poklekl a přísahal věrnost Targaryenům, aby ochránil Zimohrad a svůj lid.

Vysloužil si přezdívku král, který poklekl. Jako odměnu za podvolení se Aegon jmenoval Torrhena pánem Zimohradu a strážcem Severu. Starkové jsou pyšní na svou historii a tradice. Jako jeden z mála vznešených rodů stále vyznávají Staré bohy.

V zimohradském háji je posvátný strom srdce. Jejich dědičný meč Led byl ukován ve staré Valyrii a je předáván z generace na generaci. Starkové také i nadále podporují chod Noční hlídky, i přes to, že tento kdysi vznešený řád zažívá krušné časy. Podobně jako jejich znak, šedý zlovlk, Starkové jsou rovněž opředeni pověstmi.

A jejich motto: Zima se blíží je připomínkou jejich začátků tváří v tvář Dlouhé noci a temnotě s ní spjatou. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář