TargaryenovéHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:43
Počet zobrazení:7 445

Dnes se dozvíme něco více o Targaryenech. O tom, jak se jim povedlo vyhrát Sedm království a následně je opět ztratit. Vyprávět bude Viserys Targaryen, kterého v seriálu ztvárnil Harry Lloyd.

Přepis titulků

Targaryenové sjednotili Sedm království a jejich vláda trvala téměř tři století. Byla to dynastie ukuta ohněm, zpečetěna krví a zničena vzpourou. Targaryenové mají dračí krev, jsou to potomci šlechty ze staré Valyrie, kdysi mocné říše na východě. Když Zkáza zničila Valyrii a její lid, Targaryenové přežili. Usadili se totiž na Dračím kameni roky před tou katastrofou. A vytrvali tam po celá staletí, do vzestupu Aegona Dobyvatele.

Namísto snahy dobýt východní země jeho předků se Aegon zaměřil na západ a Sedm království. Společně se svými sestrami Visenyí a Rhaenys. Aby zachoval krevní linii čistou, Aegon si vzal obě své sestry za ženy, jak bývalo v jeho rodině zvykem. Společně se vylodili na východním pobřeží Západozemí. Jejich erb, trojhlavý drak, symbolizoval Aegona a jeho dvě sestry-ženy. Jejich slova: Oheň a krev.

Ačkoliv bylo jejich vojsko malé v porovnání s vojsky Západozemí, Aegon a jeho sestry měli tajnou zbraň. Poslední draky. Dobyl všechna království krom Dorne, jež se v podstatě podrobilo o století později. Nechal meče svých nepřátel roztavit ohnivým dechem svého draka Baleriona Černého děsa a ukoval z nich Železný trůn.

Hlavní město, Královo přístaviště, bylo postaveno na východním pobřeží, kde se Aegon a jeho sestry poprvé vylodili. Aegon nařídil zbudovat královský palác na tom největším kopci. Rudou baštu. Po tři staletí byla targaryenská dynastie silná, přežila vzpoury, občanskou válku i mor. Vláda dračích králů ale skončila, když byl můj otec, Aerys Targaryen, druhý svého jména, svržen z trůnu během vzpoury.

Můj otec byl zrazen a zabit serem Jamiem Lannisterem, členem jeho vlastní Královské stráže. Jeho syn a dědic Rhaegar byl zabit v bitvě Robertem Baratheonem, který si ukořistil trůn pro sebe. Dnes jsem jediným přeživším Targaryenské dynastie já, princ Viserys, právoplatný král Andalů a vládce Sedmi království, a má sestra Daenerys.

Byli jsme potají odvezeni do Svobodných měst na východě. Tady žijeme ve vyhnanství. Odsud jednou překročíme Úzké moře a zmocníme se trůnu mého otce. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tajnou zbraň, Draky? Ti asi moc tajní nebyli ne?

40

Odpovědět

2:37
neříká: "princ Viserys" ?

00

Odpovědět

Díky, opraveno :)

00