Věk hrdinůHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:66
Počet zobrazení:6 342

Každé ze Sedmi království má svou bohatou historii. Dnes se dozvíme něco o těch nejslavnějších praotcích velkých rodů z doby, která je známá jako Věk hrdinů. Vypravěčem je Isaac Hempstead Wright, známý ze seriálu jako Brandon Stark.

Přepis titulků

Když Aegon Dobyvatel přišel do Západozemí, musel porazit sedm království. Království Severu, Království Hory a Údolí Železné ostrovy, Západní krajiny, Rovinu, Bouřlivé krajiny a Dorne.

Tato území byla založena za doby Prvních lidí, tisíce let nazpět ve Věku hrdinů. Jedním z těchto hrdinů byl Brandon Stavitel. Bran postavil Zeď a Zimohrad. Založil rod Starků a vládl jako první Král Severu. Jiné pověsti zase mluví o Šedém králi Železných ostrovů. Šedý král si vzal mořskou pannu za ženu a porazil Naggu, prvního mořského draka.

Greyjoyové ze Štítu, současní vládci Železných ostrovů, tvrdí, že jsou jeho potomky. Rod Casterlyů vládl bohatým Západním krajinám z jejich sídla, Casterlyovy skály. Byli však ošizeni o jejich půdu a moc proslulým podvodníkem Lanem Chytrým.

Proslýchá se, že rod Lannisterů jsou jeho potomci. Úrodné půdě v Rovině zprvu vládl rod Gardenerů. Jeho zakladatel, Garth Zelenoruký, nosil korunu z květin a révy. Vládl z Vysoké zahrady a byl prvním králem Roviny, která za jeho vlády vzkvétala. Spousta rodů tvrdí, že jsou jeho potomky.

Včetně současných vládců Vysoké zahrady, rodu Tyrellů. V Bouřlivých krajinách, jak praví pověsti, se válečník jménem Durran zamiloval do Elenei, jejíž otec byl bohem moře a matka bohyní větru. Dala mu své panenství a zřekla se věčného života. V hněvu, její rodiče poručili vodě a větru, aby zničili Durranův hrad při pobřeží a jeho svatební dar. Durran vyhlásil bohům válku a postavil nový hrad, který rovněž padl.

Postavil čtyři další, každý o něco silnější než ten předchozí. I tak byly zničeny. Ale Durranův sedmý hrad, Bouřlivý konec, byl silnější než hněv bohů. Duranovi se začalo říkat Duran Božíhněv. A vládl jako pán Bouřlivého konce. Existuje nespočet dalších příběhů z Věku hrdinů. Ne všechny byly zapsány v knihách.

Spousty se přenáší z generace na generaci v příbězích a písních. A i když se dá o některých říct, že jsou to jen pohádky, každá z nich nám něco napoví o Sedmi královstvích. Překlad: PetrŠ. www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Casterliova skála se jim teda moc nepovedla. Vypadá jak nějaká zřícenina :D

11