Vzpoura dle TargaryenůHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:5 109

Ne všechny vzpoury mají jasného vítěze. To ale není případ Robertovy vzpoury. Jak celý tenhle konflikt vnímala druhá strana barikády, nám poví Viserys Targaryen, ztvárněný Harrym Lloydem.

Přepis titulků

Targaryenové, dračí krev a poslední ze staré Valyrie byli milováni svými poddanými a těšili se obdivu jako ta nejlepší dynastie v historii západního světa. Ale mír a blahobyt nastolený třemi staletími jejich vlády byl roztříštěn Uchvatitelem Robertem Baratheonem a jeho partou zrádců. Rod Baratheonů vděčil Targaryenům za svou existenci.

Nebyl to snad Aegon Drak samotný, kdo povýšil bastarda Orise Baratheona během dobývání? A co teprve Starkové a Lannisteři a Arrynové z Údolí? Ti všichni byli ušetřeni a mohli si ponechat své statky, i když je Aegon mohl snadno vyhladit. O staletí později Uchvatitel a jeho posluhovači oplatili Aegonovu milost zradou.

Jsou zde tací, kteří se opovažují tvrdit, že Robert měl důvod ke vzpouře. Tvrdí, že korunní princ ukradl Uchvatitelovu lásku. Tvrdí, že můj otec, král Aerys, nespravedlivě zabil Rickarda Starka a jeho syna. Je jedno, jestli jsou ta obvinění pravdivá. Drak se nezpovídá nikomu. Aerysovo dobré jméno bylo po povstání pošpiněno.

Prý to byl nebezpečný blázen, monstrum, tyran, který si za svůj tragický konec mohl sám. Lži! Můj otec byl obětí slabochů ve své radě. Hlupáků, kteří selhali, když je potřeboval a kteří si nechali povstání přerůst přes hlavu. Aby toho nebylo málo, královské vojsko bylo zničeno u Trojzubce.

Chrabrý Rhaegar se tam utkal s Robertem, ale bohové jej zradili a Uchvatitel jej zabil. Jako před staletími Ohnivé pole značilo konec Andalů, bitva u Trojzubce značila konec dračích králů. Když jsme se doslechli zprávy o Rhaegarově smrti, můj otec Aerys se mě rozhodl ochránit, jelikož jsem nyní byl dědicem trůnu já.

Vyslal mě do Dračího kamene společně s mou matkou Rhaellou, která čekala dítě. Ale zatímco se můj otec, můj král, Aerys Targaryen, připravoval k obraně svého trůnu, nemohl ani tušit, jaké hrůzy a zrady jej a jeho rodinu čekají. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář