Hodně mega

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:481
Počet zobrazení:12 072

Vtipný a krátký film o tom, že sdílet wifi nemusí být vždy špatná věc. Máte-li šikovné sousedy, může se vám to i vyplatit. Navíc... není to kolikrát pro jednoho hodně mega?

Přepis titulků

HODNĚ MEGA režie: Raúl Navarro HLEDEJ: MILEY CYRUS NAHÁ Dobrý den, vy jste Mario? Já jsem Gabrilel, soused ze třetího patra. Můžu dál? - Zrovna tu pracuju. - To bude chvilka. Poslyšte, to je hezký byt. A jaké krásné obrazy. Já mám také rád umění.

A muzikály z Gran Vía. Ty úplně žeru. Ten drb o čarodějovi z muzikálu znáte? Bydlíte sám? - Potřebujete něco, nebo... - Ano, tak k věci. 00135 SO 830. Vaše heslo na wifi. Proč jste ho změnil?

MarioCorrer. Tak se jmenuje vaše wifi. Jméno je na nic, ale to je jedno. Opakuji: 00135 SO 830. Vaše heslo poslední rok a půl. Nerozumím tomu, proč jste ho sakra minulý týden změnil. Co se stalo, Mario? Nestalo se nic. Někdo mi kradl signál.

- Zřejmě vy. - No počkat... kradl... Krást, to není hezké slovo. Jen jsme signál sdíleli. Ano, sdíleli jsme data, ale vyúčtování platím já. No tak, ujasněme si, co pro vás už rok a půl dělám já. Údržba linky. Otevřel jsem porty, změnil jsem DNS, abyste mohl využít celou šíři pásma.

A aktualizoval jsem software routeru. Podívejte, vůbec jsem to nechtěl vytahovat. Ale nemám jinou možnost. Budu vám to muset naúčtovat. Vy mně? Chlape, vždyť zahodíte celou moji práci! Navíc, na co potřebujete 100 mega?

To je hodně mega. Potřebuju to k práci. K práci, potřebuju na Skype a hledat různý dokumenty. Já se na to podívám. Gabrieli, radši odejděte. Heslo vám nedám. Tak buďte trochu solidární, ty vole. Teda... synu. Víte, jaká je to práce znovu porovnávat ceny ADSL? Rozmyslete se.

Vždyť jsme si udělali rozvrhy, abysme nebyli na netu s váma. - A abyste si ničeho nevšimnul. - Kdo my? My... Já... S kým jste ještě tady? Ještě někdo na wifi? - Ne. - Takže syn je machr na hesla. Já za vás nic platit nebudu. Takže konec, šťáva došla, nebudete ze mě dělat blbce. Mario, sto mega je hodně mega.

47... ED... roboimarleyn... Velká, nebo malá písmena? Malá. 5... malé a... 1...

a nula.

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajímavý nápad a pokus o vtipný film, ale proč tam melou takové blbosti? Signál se zkrátka šíří, nelze jej krást ani sdílet. Jediné, co se sdílí, je šířka přenosového pásma, jak na WiFi (resp. časových oken, protože je to CSMA/CA TDD), pak pásma k ISP.

Jaká údržba linky? Otevřením portů (DNAT) si může pomoci k funkčnosti nějakého serveru uvnitř sítě, ale pravděpodobně ne tomu borcovi. Max. zapnout IGD UPnP, ale v řadě případů je to zvýšení bezpečnostního rizika. Změna DNS pro maximální využití bandwidth? To je kardinální pí*ovina! Změna DNS na jiný server má smysl, když daný DNS má velký RTT a je vytížený, s přenosovou kapacitou to nesouvisí.

No a když už tohle panáček dělá a ještě updatuje firmware, tak by při své drzosti mohl nastavit nové heslo na WiFi (odřízne borca), pokud to IGD podporuje, tak udělat druhé "sousedské" SSID nebo příp. vyčíst heslo z plaintextu (Taiwanci se s tím neserou).

... reference na ADSL je taky zmatená, protože ADSL2+, jakožto poslední funkční standard, neumožní více jak 24 mbps (v data rate k DSLAMu, nikoliv čistá propustnost k userovi) http://en.wikipedia.org/wiki/ITU_G.992.5_Annex_M

Smutný
pohled se slovy "budu to muset nafakturovat" je na ránu mezi oči, protože i když budou mít sousedi své krabičky špatně ošetřené, levné šmejdy od Tendy apod, neoprávněné nakládání s nimi je v řadě zemí trestným činem (často označováno jako hacking či kybernetická kriminalita).

Co bude příště? Povedený gag o automechanikovi, který vylepšil volant, aby auto mělo lepší kroutivý moment a po aktivaci dálkových světel to má lepší trakci?

#fail

122

Odpovědět

Taky si občas řikam, jestli by nestálo za to, domluvit se se sousedama v baráku, když tu chytam 9 sítí (resp. 3 použitelný)

90

Odpovědět

Na co mám 20Mbps když z uložto mi to jede 0,3...klidně bych spojení sdílel, mít wifi router...

311

Odpovědět

Opravdu jsi schopen si stěžovat na službu která je zadarmo? Si kup VIP účet a nebudeš omezeni :)

Představ si že je ten provz něco stojí, a nestahuješ od nich sám, víš jakou musejí mít linku? A samozřejmě že prioritní jsou ti co mají nabitý kredit, ne někdo kdo cintá pentlí a chce se zadarmo nažrat :)

337

Odpovědět

+onYxJá tam žádný stěžování nevidím. Pouze konstatování...

254

Odpovědět

Vždyť šlo z Uloz.to spustit několik stahování naráz při použití anonymního prohlížení, AFAIK.

31

Odpovědět

jo tohle dobre znam :D
ale ze mne to heslo nikdo tahat uz nezkousel. :D

40

Odpovědět

nepochopil jsem v cem je ten vtip

1415

Odpovědět

Popisek videa evidentně napsán za užití nějaké mozek degenerující drogy...

Radši ho zkopíruju pro všechny:

"Vtipný a krátký film o tom, že sdílet wifi nemusí být vždy špatná věc. Máte-li šikovné sousedy, může se vám to i vyplatit. Navíc… není to kolikrát pro jednoho hodně mega?"

Snímek není vtipný, neukazuje nic o tom, že sdílení wifi s ostatními není špatná věc, ba právě naopak, v ničem se mu to ani nevyplatilo. Navíc, nikdy není dost mega ;).

Chci ten matroš toho kdo psal popisek

3125

Odpovědět

+krteqkty nic nepotřebuješ, ty jsi mimo i bez drog..

2612

Odpovědět

+krteqkjestli jsi nepochopil, že se mu soused staral o wifinu, pak ti promíjím i to, že si myslíš o mém mozku, že je zdegenerovaný... máš mou milost, žij blaze :D :D :D jinak i letos otevírá španělský institut dva semestry kinematografie navazující na loňské. tyto jsou pro veřejnost volně přístupné, můžeš se přihlásit, diskuse o režisérech a filmech jsou právě tam velice živé a výživné. tady plácneš jen do vody.

184

Odpovědět

změnil sem si heslo k wifině :D

232

Odpovědět

to ti moc nepomůže s usb wi-fi antenou to heslo získá kdokoli do 5 minut =)

28

Odpovědět

+AlennZavádějící i klamavá informace. Příliš bagatelizováno. :) Zkus to znovu.

91

Odpovědět

+Singul.aritazkoukni promo a do tejdne odblokneš taky všechny WEP, WPA, WPA2, maily, facebooky

https://www.kali.org

10

Odpovědět

+AlennJe vidět, že o tom "hodně" víš...ale jestli jsi se nedostal dál než k WEP, lze Tvoji deziluzi pochopit.

80

Odpovědět

trapný ...

1313

Odpovědět

Po dlouhé době video, které mě vůbec nebavilo ...

3411

Odpovědět

Jeden z nejstrašidelnějších horrorů, které jsem viděl. :D

885

Odpovědět

jj taky mě nahá miley cyrus pěkně vyděsila

1152

Odpovědět

+pecaMě děsí i oblečená

1192

Odpovědět

+pecaKdyby si vám sedla na nádobíčko a chvíli se vrtila, řek bych, že řeknete uplně něco jinýho..

2832

Odpovědět

+pecaAno. To bych řekl: "Kurva, vypadni z mýho nádobí. Si myslíš, že ty hrnky, talíře a příbory byly zadarmo?!"

1201

Odpovědět

+pecaKouzelné slovíčko,které nás naučil Eminem "odpreskni dě*ko" :)

276

Odpovědět

me desi uz i jenom jeji nazev.

161

Odpovědět

Jak u nás doma. Ale změnit heslo by si soused nikdy nedovolil. On ví, že by dostal na budku. :-D

1188

Odpovědět

Nebo si říká, že dělá dobrý skutek, když té sociálně slabé rodině od vedle věnuje trošku poctivě zaplaceného signálu ...

1021

Odpovědět

+pecaJá to nedělám, protože bych byl sociálně slabý ale protože jsem zlý. :D

724

Odpovědět

by na tebe poslal batmana a bylo by po p**i :D

215

Odpovědět

+DarketahBatman? Ha. Tomu se směju drze do očí! (za zády) :D

78

Odpovědět

Anebo by poslal cajty, aby ti Tvou nevymáchanou a vyhrožující zlodějskou budku zchladili v chládku.

81