Houpačka

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:782
Počet zobrazení:11 448
Dnes se můžete podívat na vysoce oceňovaný krátkometrážní španělský film o lidské váhavosti, fantazii a pocitech. Minutové setkání v metru, které by mohl zažít každý. Prováhali jste někdy podobný moment?

Přepis titulků

HOUPAČKA NÁMĚT A REŽIE Ano, všechno je to lež. Už mám dost cyniků, pokrytectví, bláznivých ženských a uslintaných chlapů. Přitom je tak snadné nechat věci jednoduché. Ahoj. Trochu jsem tě pozoroval a myslím, že máš krásný úsměv a skvělé tělo. Chtěl bych s tebou strávit dnešní noc.

Když to půjde dobře, nevadilo by mi být s tebou celý život. To je tak jednoduché. Ale to ne, vždycky se stane opak. Ahoj. Jak se jmenuješ? Ahoj, jmenuju se Adéla a jsem naštvaná. Prasat jako ty mam po krk. Takže jestli ti to nevadí, jdi pryč. Ptám se jí, jak se jmenuje a už proto jsem prase? Hnus.

Další noc budu spát sama. Už toho mám po krk. Navíc se ta tlusťoška Ana bude zase cpát. Nejhorší na tom není spát sama, ale vzbudit se ráno, aniž by mi někdo udělal snídani. Je to těžký být romantická a nymfomanka zároveň. Sebevědomí. O tom to je.

Jediný problém je, kde se schovává. Můžu si být jistý sám sebou, ale jako to poznají ony? Je to o napětí? Kdyby to tak bylo, tahle holka už by se škvařila. Už na mě kouká pěknou dobu. Mohla bych se do něj zamilovat\nuž jen kvůli jeho pohledu. Ta tlusťoška řekne, že je to kravina. Ale ten pohled! Ten pohled.

Ani si mě nevšímá. Jaktože nevnímá moje vibrace? Vypadá jako plyšák. Vůbec by mi nevadilo s ním spát. S mým plyšáčkem. Rudé rty, z toho se zblázním. Stejně bude mít přítele návrháře. Jako všechny. Navíc je docela přitažlivý.

Vypadá jako dobrej chlap, s dobrou povahou. Dobrá osobnost je základ. Je dobrej v posteli? Pěkně mě nastartovala. Už jí chybí jen podvazky. Už jsem zamilovaná. Přímý zásah. To jsme my, chlapi. Pořád nadržení. Kdyby věděla, že jsem nažhavenej jako kamna. Už nemůžu.

Pojď se mnou, pojď k mámě! K čemu? Kdyby se na mě aspoň podívala. I když ještě mi zbývá onanování nebo sebevražda. Takhle nadrženej se nezabije nikdo. Chlape, tobě to nedochází? Pojď blíž! Zapomeň na ní, nedívej se tam. Teď je důležitý, který pornofilm to bude. Asi ta masérka s obrovskýma prsama.

Promiňte, pane Plyšáčku, nemohl byste mi zapálit? Ztracená příležitost! Proč jsem přestal kouřit. K nasrání. Nic prostě. Miluju tě. I když dnes večer zalehnu s masérkou. Navíc si myslí, že jsem blbá. Ten vůl mě bude přehlížet? Jak můžu být takový blbec? Jsem blbka.

- Zbabělec. - Autista. - Debil. - Zabržděná. - Onan. - Takže dost. To uvidí. To je hrůza, taková ostuda. Krásně voní. To mi ještě scházelo. Jdi pryč, nebo se mi něco stane. Ty vlasy, oči, zadek, všechno!

- Jdi, jdi, jdi. - Něco řeknu, ale co? Jsem frigidní, nic necítím. Tak třeba: Jak je? Jak se jmenuješ? Kam jedeš? Jmenuji se Maite a chci tě. Hned jsem viděl, že jsi žena mého života. - Líbí se mi tvůj styl chůze. - Chrápeš v noci? Čítávám v posteli a nosím pánské pyžamo. Rád snídám cereálie s mlékem.

I když jsem sekretářka, vždycky jsem chtěla být baletkou. Nesnáším lidi, kteří nosí v neděli tepláky. Mám jenom černé kalhotky, nosíš dlouhé nohavičky? - Znáš teorii o... - Mám alergii na psy. Jaké jméno dáme našemu synovi? Kurva, to musel přijet teď? Nastoupí? Zůstane? Co má dělat?

Proč sebou nehne? Pojď za mnou. Nejezdi! Zůstaň se mnou! Dělej, dělej. Mám nastoupit? Na co čekáš? Co víc ti mám říct?! - Duše moje. - Moje lásko. - Ne!

- Ne! - Miluji tě. Jednou se vrátím a založíme rodinu. Budu na tebe vždy čekat, lásko moje. Sbohem. lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nějak mi nedává smysl proč ten kluk hned nenastoupil. Předpokládám, že původně tam šel právě kvůli tomu aby někam jel metrem...

00

Odpovědět

Video je vážně dobré, ale ten týpek mi strašně připomínal krále Joffreyho, tak je možná dobře, že vystoupila .. :-D

143

Odpovědět

Malá chybka v 6:10 - nepamatuji si přesně větu, ale má tam být "sebou", ne "s sebou" :)
Jinak díky za překlad, jako španělsky mluvící člověk se vždycky rád procvičím s "nápovědou" :)

20

Odpovědět

no jo, je to tam! :D díky :)

00

Odpovědět

být každá holka romantická nymfomanka, asi by chlapi s oslovováním neváhali tak dlouho :-)

471

Odpovědět

předsudky o protějšcích na obou stranách barikád :) chlap prostě ženský nepochopí a jestli je to naopak, to nevím :D ale jistý je, že se člověk nesmí bát, i kdyby to člověk stokrát zkazil, jednou se najde ta, která na tebe čeká, jen nepromarnit tu šanci... :)

141

Odpovědět

Sáfra, to je tak pravdivý!!! :-(

341

Odpovědět

Oba se vrací z foniatrického vyšetření. Ona, krásná štíhlá dvaadvacítka, on sportovně založený mužný devatenáctník. Na večeři mají být spolu zpět na psychiatrickém oddělení. V příběhu dvou němých lidí...

1231

Odpovědět

ty sis dneska nevzal svoje prášky co?

613

Odpovědět

+SkarNech ho, bez takovych by tu nebyla zadna sranda :P

163

Odpovědět

Škoda, my metro nemáme :P

109

Odpovědět

no tak to aspoň nemáš důvod váhat :-)

60

Odpovědět

někdy prostě musíme někoho nechat jít :(

743

Odpovědět

Ty jsi očividně nepochopil pointu :D

813

Odpovědět

Jo, to je ta blbá hlava, kdy jeden musí jít a to těžký udělat hned, protože odvahu dostane až potom, jak se říká a jak to funguje. :) Pokud se nepovažuješ za prezidenta Vesmíru.

No a když tě ta holka odmítne hodně nevybíravě, tak ti dělá dost službu, ale v drtivý většině to je naopak, jsou rády.
Rády se líbíte, rády zaujmete a co je větší důkaz, než když mezi všema, který cestou potkáme, si vybereme zrovna vás. To neznamená, že nám po dvou větách omotáte uši kalhotkami, a nejpravděpodobněji se po pěti minutách už v životě nepoznáme, ale i ten krátkej rozhovor nám na zbytek dne zvedne náladu a vám většinou taky.

No a když to poděláš a uděláš ze sebe pitomce? :) Špatný momenty dělají časem dobrý storky a dobrý storky zas panáky na stole. :) A pro zdravý ego každýho chlapa je dobrý, když čas od času dostane po tlamě.

Ale já jsem hloupej, takže třeba to funguje jinak.

Jinak film pěknej. :)

2694

Odpovědět

Zažívám bohužel denně.. Chci mít tu schopnost lidi popohánět mejma myšlenkama :-D

243

Odpovědět

jako že ti denně ujede metro?...jo to naštve

1508

Odpovědět

+SkarNejezdím metrem. :(

11

Odpovědět

To bylo tak krasny ze jsem si z toho malem upletl cepicku :D A to vazne, bez ironie. Super snimek. :)

154

Odpovědět

Umím si představit být v roli plyšáka...Taky bych nejdřív "s sebou" nehnul.

65

Odpovědět

to bolo perfektné :D

87

Odpovědět

O.o

Zrovna asi dva dny zpátky jsem jedno takovéhle dilema vyřešila (i když nejsem nymfomanka lol) a prosrala jsem to dost podobně jako oni... Víc přemýšlení než akce. A to jsem ho dokonce znala... Jinak nemám problém se zeptat úplně cizích lidí, jestli si k nim třeba můžu přisednout v hospodě, ale u něj jsem měla vůbec problém být sama sebou - tolik jsem se bála, že něco zkazím, až se to zkazilo na 100% víc, než jsem si vůbec dokázala představit... Ale mám cennou lekci do příště, když už nic jiného :-)
Ale přesně, ty oči...

1814

Další