Hra o trůny pro zelenáče

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:436
Počet zobrazení:27 249

Máte rádi Hru o trůny? Nebo jste ji nikdy neviděli a přemýšlíte, že byste to změnili? Samuel L. Jackson tu pro vás má nekompromisní sedmiminutovou nálož, kvůli které sledování tohoto celosvětově úspěšného seriálu určitě minimálně zvážíte.

Přepis titulků

Tak jo, zelenáči, máme jen pár minut a je toho hafo, tak dávejte bacha. To nejdůležitější v celým tomhle světě je... Ne, žádný draci! Ať jdou do prdele! Dávejte bacha! Jednotlivý roční období tady trvaj mrtě dlouho a začínáme zrovna ve chvíli, kdy všem končí sakra dlouhý léto. Proto jsou zpruzený z toho, že se blíží zima. - Zima se blíží.

- Zima se blíží. - Zima se blíží! - Už stačí. Není mi to příjemné. V Západozemí je lord Eddard Stark alias Ned požádán svým přítelem a králem Robertem Baratheonem, aby se stal jeho pobočníkem alias pravou rukou. Nedovi se sice nechce, ale co naplat! Odfrčí od rodiny a šine si to do Králova přístaviště. Pěkná rodinka, co?

Hlavně se nevažte. Jen tak říkám... V Essosu mezitím vyděděný sourozenci Targaryenové plánujou, jak zabít krále a čórnout mu trůn. Patřil totiž jejich fotříkovi, kterýmu se říkalo Šílenej král, protože chtěl nechat všechny odpálit. Jenže tenhle borec mu utnul tipec. Je to králův švagr, královnino dvojče. To si zapište za uši.

Je to důležitý! Tak, Daenerys Targaryen se provdá za Khala Droga, vůdce Dothraků, kterej jí na oplátku přislíbí svou krutopřísnou armádu. Teda takovej byl plán. Jo a taky dostane pár vajec. Šmrncovní, co? Tak jo! Ještě bych vám měl říct o týhle 500 kiláků dlouhý a 200 metrů vysoký zdi z ledu. Noční hlídka Zeď brání před nepřáteli v podobě Divokých.

Jenže ty nejsou zdaleka jediným problémem. Uplyne nějaká doba a nastane blázinec, ale teď nemám čas vám to všechno vysvětlovat. Hlavní je, že co se týče sedmi králů Západozemí, má mír momentálně útrum! Finito! Každej by rád seděl na Železným trůnu. Tenhle, tenhle a tenhle taky.

Ale momentálně na něm sedí právoplatnej následovník. A je to pěkně rozmazlenej fakan. Král může všechno! Lidi zpochybňujou, že má na trůn nárok, protože jeho strejček a mamča královna... si rozuměj trochu víc, než by bylo zdrávo. Vzpomínáte na ty vejce? Danny zjistila, co je třeba, aby se vylíhly, a máte recht!

Tři malý dráčata jsou na světě. Špunti roztomilý. Zpátky u Zdi dělaj Jonu Sněhovi, Nedovu nemanželskýmu synátorovi, a ostatním z Noční hlídky, čím dál větší starosti Divoký na druhý straně. A taky tam klepou pěknou kosu. Proto by všichni měli bejt strachy podělaný z tý blížící se zimy, jenže oni se radši řežou. Palte!

Dannyni dráčci mezitím konečně vyrostli. Klídek, tak moc zas ne. K získání trůnu furt potřebuje armádu, a tak se pro jednu vydá do Zálivu otrokářů. Nikdo nemá ani tucha, že je dost možná za chvíli pokosej Bílý chodci. Sedm království, Divoký... každičkýho!

Kromě Jona Sněha to trklo snad jen tuhle mrchu. Tato válka pěti králů je nepodstatná. A tenhle kokot si mezitím dál dřepí na trůně. Lannisterové jsou celkem na koni. Pokud chceš spravedlnost, jsi na špatném místě. Ale na koni jsou jen proto, že za nima stojej Tyrellové. A tak si tenhle magor musí vzít ji, aby se jejich rody stmelily. Teď si asi říkáte, co je se Starkama...

Hned vám to řeknu. Jsou v pěkný rejži. Robb, jeho žena i máma se... No, řekněme, že na některý svatby je lepší nechodit. Sansa tvrdne v Králově přístavišti s tímhle kozomrdem. Arya se chytne tohohle děsivýho hovada, aby vůbec přežila. A Bran... Bran je v rauši. Danny si nikdo nevšímá. A přitom na tom není vůbec zle.

Draci už trochu povyrostli a dokážou nadělat slušnou paseku. Stojej za ní tisíce lidí a osm tisíc nejpřísnějších vojáků široko daleko! Tomu říkám formace. Jenže armádu umí dneska splašit kde kdo. Třeba Bílý chodci, ty děsivý zmrdi, šli taky do sebe. Noční hlídka se ohání, jak může, aby je zastavila. Vzpomínáte, co jsem na začátku říkal o zimě? Je za rohem!

Ale stejnak na ni nikdo není připravenej. Hlavně že čtyři řady buleli, jak se furt blíží. Cersei si věří, že je dobrá vladařka, ale prdlajs. Je to taková Marie Antoinetta tohohle světa. Ty myslíš lidi? Ti jsou mi ukradení. A tak se lid k vládcům obrátí zády a přesedlá na náboženství. Pěkně nebezpečný! A co Starkové? Arya spřádá plány na pomstu a Jon Sníh s Noční hlídkou furt brání Zeď.

Ke Zdi bysme si měli ještě něco říct. Nezapomeňte, že Jon Sníh ví, že se Bílý chodci alias Armáda mrtvých blížej. A jelikož je to takovej klaďas, chce zachránit Divoký, aby všichni nevychcípali. Noční hlídka z toho sice neskáče radostí, ale to je mu fuk. Je to přece Lord Velitel, tak ať sakra držej hubu a krok! Vzpomínáte na tu bitvu, kterou jsme museli přetočit?

To byla úplná pohodička ve srovnání s touhle husťárnou! Rád bych vám tu bitku pustil, protože je fakt mastná! No nic, zpátky k Danny. Sláva přináší trable. Úplně ty lidi nezvládá. Bývalý otroci, jejich páni, tyhle magoři v maskách...

dokonce ani její vlastní draci už ji tak nežerou. A co je horší, dokud nikdo nevěděl, že nějaký draky má, nebáli se jí. Ale teď o dracích všichni věděj, takže by jí celkem bodlo, kdyby jí někdo poradil, jak z tý kaše ven. - Jsem tvůj dar z nebes. - Ne asi! Tyrion! Sice je to Lannister a furt lije, ale co... nemějte mu to za zlý. Budeš můj rádce.

Teď se ještě jednou vrátíme ke Starkovic děckám. Sansa furt nemá klid. Zažívá nejhorší vztah v životě s tímhle trotlem. Arya se rozhodla, že se trochu nakorbí, aby byla nikdo. A Jonovi zničehonic chlapi z Noční hlídky ukážou, jak moc je žere, že se museli bratříčkovat s Divokejma. Všichni dobře víme, jak to dopadne, protože to byla pecka.

Pecka! Cože? Vy to nevíte? Počkat. Co to? Sorry, lidi! Došel nám čas. Hanba! Hanba! Hanba! Tohle všechno je totiž úplný prd ve srovnání s tím, k čemu jsme se nedostali. Podrazy, lhaní, podvádění, scény, z kterejch se vám udělá šoufl...

scény, u kterejch si pobulíte, epický řežby... Tohle prostě musíte vidět. Fakticky. A taky... Co to? No jasně! Jo, jo, dobře. Jsou tam draci! To vám vážně ty draci furt ležej v žaludku? Tak jo. Chcete vidět draky, zmrdi? Tady je máte.

Poserte se z nich! Spokojený? Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"A Bran? Bran je v rauši." :D

Krásná reklama na GoT. :)

71

Odpovědět

ty najprisnejsie sceny, ktoremu sa kazdemu vriju do pameti tu nezaznamenal. A jejich hodne pri ktorych som si hovoril, to snad nemozu mysliet vazne. Ale pozitok neskutocny uz len pockat na dalsi rok.

04

Odpovědět

To je právě o tom. Představil svět a ať se každý podívá. Kdyby tu vše vyspoileroval, k čemu by to bylo? Prakticky nezmínil ničí smrt...

60

Odpovědět

Pěkný shrnutí pro ty, kdo GoT sledují, plno věcí se za ty roky prostě fakt zapomene :-)

31

Odpovědět

Jednou se Samuel L. Jackson v nějaké show neobjeví a stejně k ní nakonec dělá komentář ...

171

Odpovědět

Bad Mother Fucker

81

Odpovědět

Takže video neobsahuje spoilery ?

70

Odpovědět

Obsahuje pět řad... posledních 40sek i 6. řadu.

50

Odpovědět

Právě že neobsahuje. Představí hodně zhruba svět, něco naznačí, ale právě se vyhýbá tomu, aby něco prozradil, tedy je spíše reklamou a lákadlem na show. :)

30

Odpovědět

muze nekdo z adminu neco rict ke zmene majitele?
nebo je Mlada Fronta majitelem od prvniho kupu? jsem si toho vubec nevsiml, ze by probehlo nejaky info o tom.
diky

104

Odpovědět


Odpovědět

+MediarLol, tak to jsme de facto kolegové, když MF vlastní VČ i Ednu. :D

61

Odpovědět

Ještě se řeší detaily, pak tu nejspíš nějaké to oznámení bude...

10

Odpovědět

Ahoj nexi,
vyjádření jsem včera inicioval a dnes snad dojde k jeho zveřejnění. Jen tedy ještě potvrzuji, že VČ přechází pod vydavatelství Mladá fronta, které má k podobným webům a obsahu velmi blízko - provozují ednu.cz, wot.cz apod.

10

Odpovědět

"Nikdy jsem neviděl GoT" komentáře už začínají být horší jak "jsem vegan" a "dělám crossfit".

253

Odpovědět

A to jsem ještě zapomněl na "Četl jsem knihu a seriál je horší"

215

Odpovědět

+:-(Čítal som knihy, prestali ma baviť, zo seriálu som nevidel ani jednu časť ;) Nie je zač.

410

Odpovědět

+:-(v podstate je to pravda

10

Odpovědět

...komentáře...

01