A-ha – Take On MeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:81
Počet zobrazení:10 012

"Take On Me" je skladba norské synthpopové kapely A-ha z alba Hunting High and Low (1985). Originální verze vznikla už v roce 1984, ale teprve po dvou předělávkách a třech různých vydáních zabodovala v britském singlovém žebříčku. V Americe se dostala do povědomí jen díky inovativnímu videoklipu režiséra Stevea Barrona. V roce 1986 klip zvítězil v šesti kategoriích na MTV Video Music Awards a v dalších dvou byl nominován. Pro mnohé matoucí a nesmyslná fráze "take on me" je doslovný překlad norského "Ta på meg", drž se mě / dotkni se mě. 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Mluvíme a mluvíme a já vlastně nevím, co chci říct, ale stejně to řeknu. Dnešek je další den, kdy tě můžu najít. Vyhýbáš se mi, ale já si přijdu pro tvou lásku, ano? Dotkni se mě. Obejmi mě. Za den nebo dva už budu pryč. Netřeba říkat, že jsem hromádka zbytečností, ale budu dál klopýtat a učit se, že život je dobrý.

Opakuj po mně: Je lepší riskovat než hrát na jistotu. Dotkni se mě. Obejmi mě. Za den nebo dva už budu pryč. Je to, co říkáš, pravda, nebo se jen snažíš zahnat mé obavy? Jsi vším, co si musím pamatovat. Vyhýbáš se mi, ale já si pro tebe stejně přijdu. Dotkni se mě. Obejmi mě. Za den nebo dva už budu pryč.

Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já si u tohodle songu vždycky vzpomenu na tyhle blázny Jeffster - Take On Me [full] :)

00

Odpovědět

Já bych doplnil i velmi povedenou pomalou verzi (kterou použili v Deadpoolovi 2).
a-ha - Take On Me [ Live From MTV Unplugged, Giske / 2017 ]
a parodii ve Family Guyovi:
Family Guy - Chris Griffin in A-ha Take on me Video

30

Odpovědět

Já jsem a-ha znovuobjevila až s albem Lifelines (2002), a pak se jen divila, kolik jejich skladeb vlastně z dětství znám. :) Nejlepší je pro mě Touchy. V dnešní hyperkorektní době by je za to militantní feministky ukamenovaly. :D a-ha - Touchy!

15

Odpovědět

Skvělý song s parádním klipem, prostě super klenot :)

Docela se mi líbí i cover od Reel Big Fish Reel Big Fish - Take On Me :)

31

Odpovědět

Kromě chytlavého songu mě vždycky uchvátil ten videoklip. Ten kreslíř nebo kreslíři uměli.

141

Odpovědět

Jo, ten klip je perfektní. Ale to, že ty animované pasáže někdo překresloval rámeček po rámečku, je docela šílené :-) Mimochodem, tuhle techniku (rotoskopii) využila A-ha ještě v dalších dvou svých videoklipech, ale podle mě už to nebylo tak povedené:
a-ha - The Sun Always Shines On TV
a-ha - Train Of Thought

41