Abba – The Winner Takes It AllHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:62
Počet zobrazení:9 330
The Winner Takes It All" je píseň švédské popové kapely ABBA, která vyšla jako první singl z alba Super Trouper (1980). Smutná balada o rozpadu vztahu ovládla horní příčky hitparád napříč Evropou a vyšplhala do první desítky v USA. 

Text napsal Björn Ulvaeus s Benny Anderssonem, zpívala Agnetha Fältskog. Ulvaeus popírá, že by se inspiroval vlastním rozvodem s Agnethou, ale ve fanoušcích pochyby hlodají dodnes.

Přepis titulků

Nechci se bavit o tom, co jsme prožili. I když to stále bolí, je to minulost. Vyložila jsem všechny karty stejně jako ty. Není co dodat, žádná esa v ruce.

Vítěz bere vše, poraženému nic nezbude. Vítězství bylo na dosah, ale takový je osud. Myslela jsem, že patřím do tvé náruče, všechno dávalo smysl v bezpečí za plotem.

Tam jsem budovala domov, ve kterém budu silná. Ale bylo bláznovství hrát podle pravidel. Bohové můžou vrhnout kostky s ledovým klidem. A někdo dole pod nimi přijde o svou lásku.

Vítěz bere vše, poražený musí padnout. Tak to prostě je, na co si stěžovat? Ale pověz, líbá tě stejně, jako jsem líbala já? Máš stejné pocity, když tě volá jménem?

Někde v hloubi duše musíš vědět, že mi budeš chybět. Co na to říct... Pravidla se dodržovat musí. Soudci rozhodnou a takoví jako já si zvyknou. Diváci našeho představení se budou držet zpovzdálí.

Zase hrajeme hru. Milenec nebo přítel? Velká, nebo malá věc? Vítěz bere vše. Už se nechci bavit, pokud tě to trápí. A chápu, že mi jen potřeseš rukou. Omlouvám se, jestli se cítíš špatně, když mě vidíš napjatou a bez sebevědomí.

Ale víš... Vítěz bere vše...

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejsem hudební expert a nemám až takový rozsah, co se hudby týče, ale tohle je snad jediná kapela co znám, která má opravdu co píseň, to hit.. A byť jsem spíše rocker a metalista, tak tihle 4 lidé ve mě dokážou ve většině jejich písní vyvolat takové emoce, že si většinou pobrečím.. Pro mě není ABBA hudební klenot 20. století, ale největší klenot v celé historii hudby :)

10

Odpovědět

Jsou písně a kapely, které si jednou, dvakrát možná i třikrát poslechnete a pak zapomenete, ale pak jsou takové, které jsou nesmrtelné, jako například ABBA. ABBA byla na svou dobu nadčasová a i v současnosti se jí málo která jiná kapela vyrovná.

90

Odpovědět

nechtěli byste raděj přeložit Winner takes all od Ivana Krále?

Ivan Kral - Winner Takes All

00

Odpovědět

Asi moje nejoblíbenější písnička od ABBy. Díky za ni :-).

40

Odpovědět

Jeden rozhlasový moderátor, který zdaleka neuměl anglicky tak dobře, jak si myslel, rád překládal názvy právě hraných písniček do češtiny. Tuhle oznámil slovy "A teď zazní hit od skupiny ABBA, s názvem The Winner Takes It All, neboli Všechno vzala zima."

110

Odpovědět

ABBA souhlas, Hanka se pochlapila. :)))

10

Odpovědět

Nejen tato konkrétní píseň, prostě tato kapela je hudební klenot. Pod každým písmenkem v názvu kapely se skrýval velký hudební talent. Respekt. A další song může být od někoho podobného ..... názvem ....třeba .... Abbath :D

60

Odpovědět

Pro mnoho lidí (včetně mě) pravděpodobně nejhezčí píseň od ABBY.

90