Aerosmith – Dream OnHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:101
Počet zobrazení:8 656

"Dream On" je rocková balada z debutového alba kapely Aerosmith (1973). Skladbu napsal zpěvák Steven Tyler, kterého v dětství ovlivnil jeho otec, když hrával na klavír klasickou hudbu.
V rozhovoru z roku 2011 Tyler přiznal, že to byla první píseň, ve které použil svůj skutečný hlas. Nelíbilo se mu, jak zněl na demo nahrávkách, a tak se u ostatních skladeb snažil zpívat v nižších polohách. Tady však naplno předvedl své "výkřiky", které se staly jeho nezaměnitelnou značkou.
Refrén můžete znát z písně "Sing for the Moment" (2002) od rapera Eminema.
Videoklip pochází z koncertu k 10. výrčí hudební stanice MTV (1991). Ve stejném roce byla skladba použitá na soundtracku k filmu Poslední akční hrdina.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Pokaždé, když pohlédnu do zrcadla, vidím jasněji všechny vrásky ve tváři. Minulost je pryč. Uběhla jako den od soumraku do úsvitu. Nemá to snad tak být? Všichni v životě splácíme své dluhy. Víš, že je to pravda, zlato! Já vím, že nikdo neví, odkud to přichází a kam se ztrácí. Já vím, že je to hřích nás všech.

Musíš prohrát, abys ochutnal vítězství. Půlka mého života je zapsaná v knihách. Žij a uč se od bláznů a mudrců. Víš, že je to pravda. Všechno se k tobě jednou vrátí. Zpívej se mnou, zpívej za ty roky, zpívej za smích, zpívej za slzy. Zpívej se mnou, i kdyby jen dnes. Možná, že zítra tě k sobě Pán povolá. Zpívej se mnou, zpívej za ty roky, zpívej za smích, zpívej za slzy. Zpívej se mnou, i kdyby jen dnes.

Možná, že zítra tě k sobě Pán povolá. Sni dál, sni dál, sni dál, vysni si splněný sen! Sni dál, sni dál, sni dál, sni, dokud se tvé sny nesplní! Sni dál, sni dál, sni dál... Zpívej se mnou, zpívej za ty roky, zpívej za smích, zpívej za slzy. Zpívej se mnou, i kdyby jen dnes. Možná, že zítra tě k sobě Pán povolá. Zpívej se mnou, zpívej za ty roky, zpívej za smích, zpívej za slzy. Zpívej se mnou, i kdyby jen dnes. Možná, že zítra tě k sobě Pán povolá.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevěděl jsem, že předtím než se stal králem, hrál Theodén (1:53) v Aerosmith :D

60

Odpovědět

Ne, to byl Louis C.K. před tím, než začal plešatět.

30

Odpovědět

eminem ♥

113

Odpovědět

další hudební klenot co mi nejde přehrát

01

Odpovědět

Díky za překlad. Spolu s Amazing (Orchestral) jsou to pro mě dvě nejpěknější písně od Aerosmith.

10

Odpovědět

To by bylo hodně smutné kdyby lidé ten refrém znali skutečně od Eminema, já jsem naštěstí až do dnes znal pouze originál a verze kdy byl text zazpíván například v Glee.

90

Odpovědět

už je to pár týždňov čo zomrel chris cornell a aj keď je v hudobných klenotoch black hole sun bolo by pekné na jeho pamiatku pridať ešte niečo z jeho bohatej tvorby

40

Odpovědět

Top 👍👍👍

100