Alanis Morissette – IronicHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:8 887

"Ironic" vydala kanadsko-americká písničkářka a zpěvačka Alanis Morisette v únoru 1996 jako třetí singl ze třetího studiového alba Jagged Little Pill (1995). Je to nejspíš jedna z jejích nejznámějších a nejhranějších písní do dnešního dne.
Na špici kanadské hitparády se po svém vydání píseň udržela šest týdnů a na pátou příčku vyšplhala v Austálii, na Novém Zélandu a v Norsku. V americké hitparádě Billboard byla na 4. místě.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Stařík oslavil 98 let, vyhrál loterii a na druhý den umřel. Je to masařka ve tvém Chardonnay, amnestie dvě minuty po popravě. Není to ironické? Co myslíš? Je to jako déšť ve svatební den, je to jízda zdarma, kterou už jsi zaplatil. Je to dobrá rada, na kterou jsi nedbal. Kdo by to byl řekl? Prostě to tak je. Pan Opatrný se bál létání, sbalil si kufry a políbil děti na rozloučenou.

Na ten let čekal celý svůj mizerný život, a když šlo letadlo k zemi, pomyslel si: "No to je paráda." Není to ironické? Co myslíš? Je to jako déšť ve svatební den, je to jízda zdarma, kterou už jsi zaplatil. Je to dobrá rada, na kterou jsi nedbal. Kdo by to byl řekl? Prostě to tak je. Život má legrační způsoby, jak ti to zkomplikovat, když si myslíš, že je všechno v pohodě a všechno se ti daří. A život má legrační způsoby, jak ti pomoct, když máš pocit, že je všechno špatně, a osud se ti směje do ksichtu.

Dopravní zácpa, když jdeš pozdě, zákaz kouření, když máš pauzu na cigáro. Je to jako 10 000 lžic, když potřebuješ nůž. Jako potkat muže svých snů a chvíli nato jeho krásnou ženu. Není to ironické? Co myslíš? Trochu moc ironické. Myslím, že jo. Je to jako déšť ve svatební den, je to jízda zdarma, kterou už jsi zaplatil. Je to dobrá rada, na kterou jsi nedbal. Kdo by to byl řekl? Prostě to tak je. Život má legrační způsoby, jak ti to zkomplikovat...

Život má legrační způsoby, jak ti pomoct... Jak ti pomoct...

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Následující album Supposed Former Infatuation Junkie se jí taky hodně povedlo! Pak už je to trochu slabší...

00

Odpovědět

Na text stejnojmenné písně od Bo Burnhama to stejně nemá :)

10

Odpovědět

pro mě stejně Alanis už navždy bude Bohem z filmu Dogma :-D

90

Odpovědět

Odpovědět


Odpovědět

Hudební klenot si zaslouží rozbor.

Ed Byrne o Alanis Morissette

61

Odpovědět

Myslím, že nic lepšího než album Jagged Little Pill nenahrála ..... a už nenahraje. Vždycky se mi líbilo, ale sakra dlouho jsem ho neslyšel. Není to ironie? Jdu si ho pustit.

90

Odpovědět

Dovolim si nesuhlasit, kopec vynikajucich veci je NAPRIKLAD na Flavors Of Entanglement (2008).

13

Odpovědět

Pěkný text, nádherný refrén, roztomilá čtyřčata. :-)

70

Odpovědět

jeste hrajes wot? jak heavyna bez pancire :)

10