Andrews Sisters – Boogie Woogie Bugle BoyHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:67
Počet zobrazení:6 251
"Boogie Woogie Bugle Boy" byl zásadním hitem The Andrews Sisters a stal se ikonou druhoválečné muziky. Poprvé zazněl ve filmu Buck Privates z roku 1941 a byla nominován na Oscara jako Nejlepší originální píseň. Dnes je na 6. místě v seznamu Písní století (Songs of the Century).
Autory písně jsou Don Raye a Hughie Prince, kteří ji složili jako volné pokračování svého předchozího hitu "Beat Me Daddy, Eight to the Bar" o skvělém boogie woogie pianistovi.
 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Byl to slavný trumpetista někde od Chicaga, uměl hrát boogie jako nikdo jiný. Byl nejlepší ve svém řemesle, než na něj taky došlo a musel narukovat. Teď je v armádě a troubí budíček, je to boogie woogie trubač druhé roty. Troubil na polnici pro strýčka Sama, byl z toho smutný, protože nemohl jamovat.

Kapitán mu rozuměl, druhý den šel a zverboval mu kapelu. Teď celá rota nadskočí, když troubí budíček, je to boogie woogie trubač druhé roty. Hraje osm do taktu v rytmu boogie, ale bez basy s kytarou ze sebe nevydá tón. Celá rota nadskočí, když troubí budíček, je to boogie woogie trubač druhé roty.

Byl to náš boogie woogie trubač druhé roty a na polnici troubil, jak když bzučí včela. Když hraje, rota skáče osm do taktu, je to boogie woogie trubač druhé roty. Hraje osm do taktu, ale bez basy s kytarou ze sebe nevydá tón. Celá rota nadskočí, když troubí budíček, je to boogie woogie trubač druhé roty.

Naše chlapce uspává každou noc a stejně budí s ranním svítáním. A oni tleskají a dupou nohama, protože ví, že s rytmem hraje líp. Vždycky to rozjede, když troubí budíček, je to boogie woogie trubač druhé roty. Celá rota nadskočí, když troubí budíček, je to boogie woogie trubač druhé roty!
 

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prisel jsem tu hledat sveho syna. Nevideli jste ho nahodou? Jmenuje se Shaun...

23

Odpovědět

Toto není písnička, ale povídání kroutících se žen za vřeštění trumpet.

832

Odpovědět

What if I told you... že tohle je točené naživo, se živou kapelou, všemi ruchy v sále i s jejich hlasem?
Dneska si za 5 min stáhneš apku co každýmu napitchuje voice jak popstar, ale unplugged koncerty už jen tak někdo nezpívá.

261

Odpovědět

+Ehmzvuk a video urcite nie su nahravane naraz uz len preto ze nespievaju do mikrofonu

53