Beck - LoserHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:154
Počet zobrazení:6 519

Na přelomu 80. a 90. let žil Bek David Campbell, známý jako Beck, v New Yorku jako potulný muzikant. V roce 1991 se přestěhoval do rodného Los Angeles, kde dělal špatně placené práce a ve volném čase zpíval v klubech a kavárnách. Když měl pocit, že ho publikum neposlouchá, začal si vymýšlet nesmyslné texty, aby se ujistil, že ho publikum vnímá. Podobně nesmyslná je i píseň Loser z roku 1993. Přestože nápad na ni měl Beck již dlouho, píseň prý vznikla zcela spontánně, když Beck navštívil producenta Stephensona, aby mu předvedl svou tvorbu. Když společně píseň Loser nahrávali, pokoušel se Beck napodobit rappera Chucka D. z Public Enemy. Když mu ale Stephenson jeho zpěv přehrál, Beck si uvědomil, že horšího rappera, než je on sám, nikdy neslyšel a tak vznikl refrén „I’m a loser, baby, so why don’t you kill me“. Celá píseň údajně vznikla za šest a půl hodiny a pro Becka znamenala průlom v kariéře.

Přepis titulků

Za dob šimpanzů jsem byl opice. V žilách mám butan, to je teprv matroš. Plastové oční bulvy, nabarvená zelenina. Lebky psího žřádla s punčochama pro svalovce. Vypni světla a dej tam neutrál. Auťák v plamenech, v něm břídil s tempomatem. Kotě je v Renu se zásobou vitamínu D. Mám několik gaučů, ale spím v křesle.

Že prý si nemám stěžovat, že si musím vzít holku, co jsem zbouchl. Nevěř všemu, co dýcháš. Dostals pokutu za parkování a lezou po tobě červi. Ohol se potmě slzným sprejem. Šetříš si stravenky a zapálíš kemp s přívěsy. Nech toho! Soy un perdedor. Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ?

Kulky z dvouhlavňové pušky. Soy un perdedor. Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ? Zlé síly v noční můře s klaunem. Zakázali hudbu falešnou plynovou komorou. Jeden je podrazák, druhej má vlajku. Prvního dají na stožár, druhýho do pytle. V televizi reprízy, v nose šimrá kokain. Promrhanej den marnýho folkaře. Oběsil se na kytarový struně.

Vytahaný krocaní krk visí z křídla holuba. Nemůžeš psát, když se tě to netýká. Vyměň prachy za hovězí, za tělo, za nenávist. Můj čas je vosk. Padá na termita, co se dusí třískama. Soy un perdedor. Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ? Dej si sýrovou pomazánku. Soy un perdedor.

Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ? Piercing z projíždějícího auta. Jdem na to. Jsem řidič, jsem vítěz. Všechno se změní, cítím to. Soy un perdedor. Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ? Nemůžu tomu uvěřit. Soy un perdedor.

Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ? Soy un perdedor. Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ? Sprechen Sie Deutsch, baby? Soy un perdedor. Jsem břídil, kotě, tak proč mě nezabiješ? Chápeš, co myslím? Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mam několik gauču ale spim v křesle to je genialní xDDD

20

Odpovědět

Leoš Mareš - Pán Kožichů :(

63

Odpovědět


Odpovědět

Jon Lajole, teď už vím od koho se inspiroval. Nejen rapem ale i tou šílenou čepicí se kterou nikdo nevypadá normálně.

21

Odpovědět

Jsem jediná, kdo si vzpomněl na Leoše Mareše a jeho "hudební" kariéru?

27

Odpovědět

Pěkně se to poslouchá. Díky!

51

Odpovědět

Soy un perdedor -> spanelsky: jsem smolar (aspon pan google to tvrdi - pro ty co to zajima.. :))

101

Odpovědět

perdedor = loser

40

Odpovědět

Refrén je super. Ostatní ne.

1713