Soul Asylum - Runaway TrainHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:358
Počet zobrazení:17 792

Americká alternativní rocková kapela Soul Asylum se dala dohromady v roce 1983 a na začátku 90. let zvažovala rozpad. V roce 1992 však vydali své nejúspěšnější album Grave Dancers Union, z něhož pochází i skladba Runaway Train, za kterou získali cenu Grammy za nejlepší rockovou píseň. V klipu se promítají fotografie pohřešovaných dětí a měl několik verzí přizpůsobených tomu, kde se klip vysílal (USA, Velká Británie, Austrálie), často klip totiž doprovázela výzva, aby lidé oznámili, pokud některé z dětí někde viděli, nebo aby se samy děti přihlásily. Několik dětí se díky klipu skutečně najít podařilo.

 

Přepis titulků

NA AMERICKÝCH ULICÍCH SE UŽ ZTRATILO PŘES MILION MLADÝCH LIDÍ Telefon uprostřed noci. Jako světluška beze světla. Bylas jako hořící letlampa. Byl jsem klíč, který potřeboval otočit. Tak unavený, že jsem nemohl spát. Tolik tajemství, která jsem nedokázal udržet. Slíbil jsem si, že nebudu brečet.

Další slib, který jsem nedokázal splnit. Zdá se, že už mi nikdo nemůže pomoct. Jsem v tom až po uši, není cesta zpátky. Tentokrát jsem opravdu sešel z cesty. Vlak pro uprchlíky se nikdy nevrátí. Jede špatným směrem po jednosměrné koleji. Měl bych někam spět. Ale nejsem ani tady ani tam.

Pomoz mi vzpomenout si, jak se usmát. Dej tomu všemu nějaký smysl. Jak jsem se mohl takhle zřídit? Tajemství života se vytrácí. Můžu tam, kam nikdo jiný nesmí. Vím, co nikdo jiný neví. Neustojím ani malou přeháňku. Čekám na vlak pro uprchlíky.

Všechno je přesně nalajnovaný. Den i noc, země i obloha. Ale já tomu prostě nějak nevěřím. Vlak pro uprchlíky se nikdy nevrátí. Jede špatným směrem po jednosměrné koleji. Měl bych někam spět. Ale nejsem ani tady ani tam. Mám lístek na vlak pro uprchlíky.

Jako šílenec se směju dešti. Jsem trochu mimo, trochu blázen. Je to jednodušší než čelit bolesti. Vlak pro uprchlíky se nikdy nevrátí. Jede špatným směrem po jednosměrné koleji. Měl bych někam spět. Ale nejsem ani tady ani tam. Vlak pro uprchlíky se nikdy nevrátí.

Vlak pro uprchlíky zpřetrhá všechny cesty. Vlak pro uprchlíky mě pálí v žilách. I když uteču, je to pořád stejné. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem netušil, že Miro Šmajda začínal zpívat v USA :D.

124

Odpovědět

Vždyť tam vůbec nebyl Batman...

107

Odpovědět

Název nic neříkal, ale ze zvědavosti jsem na to klikl. A jsem tomu strašně rád :-)

392

Odpovědět

Ani nemusí být jeden přecitlivělý vocas aby to mu to vehnalo slzy na krajíček, smutná píseň.

292

Odpovědět

Neskutečně depresivní videoklip a neskutečně krásná skladba. :)

541

Odpovědět

Tuhle písničku mám moc rád, ale z toho klipu mě vždycky mrazí. Myslím, že zrovna z té australské verze se hned několik z dětí stalo obětmi masového vraha.

341

Odpovědět

Působivé. Mám rád děti. Když zmizí. (joke)

334

Odpovědět

Dlhe roky som bol v tom ze to spieva Bon Jovi :D

496