Joan Osborne – One of UsHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:352
Počet zobrazení:8 351

Je opět středa ráno a tedy pravý čas na další Hudební klenot 20. století. Píseň One of Us napsal zpěvák a skladatel Eric Bazilian a nazpívala ji zpěvačka Joan Osborne na své album Relish, vydané v roce 1995. Skladba svým textem vyzývá posluchače k zamyšlení nad existencí Boha a zabývá se vztahem člověka k Bohu. První čtyři verše na samém začátku písně pocházejí z gospelové skladby The Heavenly Airplane. Joan Elizabeth Osborne se narodila roku 1962 v Kentucky. Na konci osmdesátých let se přestěhovala do New Yorku, kde založila vlastní vydavatelství Womanly Hips, avšak své první album Soul Show: Live at Delta 88 z roku 1991 vydala pod hlavičkou Mercury Records. Její druhé album Relish vyšlo v roce 1995 a singl One of Us se stal Joaniným největším hitem, jehož slávu už poté nepřekonala. Do letošního roku vydala celkem sedm studiových alb, na nichž žánrově převládá soul a blues.

Přepis titulků

A pak jednou kolem půlnoci, svět se zatřese a zatočí. Svatí se s pláčem budou chvět, až náš Pán přiletí na tenhle svět. Kdyby měl Bůh jméno, jak by asi znělo? A oslovil bys ho tváří v tvář, kdybys mu čelil ve vší jeho slávě?

Na co by ses ho zeptal, kdybys měl jen jedinou otázku? Jo, Bůh je skvělej, jo, Bůh je v pohodě. Co kdyby byl Bůh jeden z nás? Jen nějakej somrák jako jeden z nás. Prostě jen cizí chlápek v autobuse, co se snaží dostat domů... Kdyby měl Bůh tvář, jak by asi vypadala?

A chtěl bys ji vidět, i kdyby to znamenalo, že bys musel uvěřit v nebe, Ježíše a všechny svaté a všechny proroky? Jo, Bůh je skvělej, jo, Bůh je v pohodě. Co kdyby byl Bůh jeden z nás?

Jen nějakej somrák jako jeden z nás. Prostě jen cizí chlápek v autobuse, co se snaží dostat domů... Co se jen snaží dostat domů... Úplně sám zpátky do nebe... A nikdo mu nevolá, možná až na papeže odněkud z Říma. Jo, Bůh je skvělej, jo, Bůh je v pohodě.

Co kdyby byl Bůh jeden z nás? Jen nějakej somrák jako jeden z nás. Prostě jen cizí chlápek v autobuse, co se snaží dostat domů... Jako svatej tulák chce zpátky do nebe úplně sám... Prostě se jen snaží dostat domů...

A nikdo mu nevolá, možná až na papeže odněkud z Říma... Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobreee a ja cely zivot zijem v tom ze to spieva The Cranberries... shame on me.

221

Odpovědět

Díky za překlad, mám tuhle písničku moc rád. Jen tam fakt nemůžu skousnout toho "somráka", vždycky jsem si to překládal jako "flákač, povaleč" a podle mě se to tam i víc hodí.

200

Odpovědět

mám to stejně,jen zas slyším "God is good" a nikoliv cool,což je přeci jen dost rozdíl

180

Odpovědět

Žasnu kolik energie člověk vloží do víry v něco víc, než aby se snažil něčím víc stát on sám. To je tak všechno.

208

Odpovědět

Nezáleží ani tak na textu písně, nebo i snad na hudbě, která je mimochodem skvělá, ale jaký pocit ve vás tahle skladba vyvolá a je to úžasný pocit, který vás umocní(nebo alespoň mě), že "bůh" je všechno kolem nás...jo a těmi uvozovkami chci poukázat na to, že jsem ateista a i když nevěřím v boha jako takového, tak alespoň doufám, že příčina proč existujeme a žijeme na té bezvýznamné planetě jménem Země v tom nekonečném vesmíru má nějaký smysl :) - prostě za 10*

192

Odpovědět

"What is the Ultimate Question of Life, the Universe, and Everything?" :-P

180

Odpovědět

42!

181

Odpovědět

+tatokQuestion voe, answer známe všichni :-D

200

Odpovědět

Já bych se boha zeptal proč vytvořil vesmír s pravidlama, pod kterýma se nedá prokázat jeho existence a pak nechat lidi se zabíjet o to čí bůh ho má většího. Ale to by bylo docela sobecký, kdo ví co se děje na milardách miliard milard dalších planet, třeba někde fakt musí nějaký ubohý bytosti žít pod diktátem nějakýho boha.. Ještěže v něj nevěřim.

2014

Odpovědět

Jsem ateista, ale tohle je prostě krásná písnička, když ji slyším, nikdy ji nevypnu. Akorát jsem z ni vždycky takovej smutnej a melancholickej.

201

Odpovědět

Just one question? Why do you approve raping, killing and slavery?

1811

Odpovědět

Na zpěváka/čku jí je skvěle rozumět. :)

180

Odpovědět

BTW. To je titulná pieseň seriálu Joan z Arkádie.

180

Odpovědět

Super písnička mýho dětství... ale vždycky jsem si říkal, jak by zněla její muslimská verze, kde by se místo 'God Is Great' zpívalo 'Allah Akbar' :-D

192

Odpovědět

Nikdy neomrzi 10*

190