The Connells - '74-'75Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:429
Počet zobrazení:8 584

Další díl Hudebních klenotů 20. století nám vyšel přesně na den, který nastává pouze jednou za čtyři roky. Proto vám přejeme krásné středeční ráno tohoto „významného“ dne. Dnes jsme vybrali jednu klasiku, která se hraje v rádiích dodnes a zaručeně ji bude každý z vás znát. Song se jmenuje '74–'75 a vydala ho kapela The Connells. Info tradičně od Kariho. Píseň '74–'75 vyšla roku 1993 na pátém studiovém albu skupiny, které mělo jednoduchý název Ring. Ačkoliv skupina The Connells pochází z USA, píseň se v jejich domovině moc nechytla. Naopak v Evropě se stala v roce 1995 velkým hitem především v severských zemích, kde se umístila na 1. místech tamějších hitparád. Zajímavý videoklip zrežíroval Mark Pellington a objevují se v něm fotky studentů ze střední školy Needhama B. Broughtona z ročenky roku 1975, které jsou prokládané záběry stejných studentů, jak vypadali v roce vydaní písně. Skupina The Connells vznikla roku 1984 v americkém městě Raleigh v Severní Karolíně a s přestávkami hraje dodnes. Název skupiny pochází od bratrů Connellových, kteří kapelu založili. Nynější sestava skupiny vypadá takto: David Connell (basa), Mike Connell (kytara, zpěv), Mike Ayers (kytara), Doug MacMillan (vokály, kytara), Steve Potak (klávesy) a Chris Stevenson (bicí). Kapela hraje žánr power pop a v jejich hudbě můžeme slyšet kvalitní kytarové melodie s texty povětšinou o politické situaci na jihu USA. Za svoji kariéru vydala skupina mnoho úspěšných písní, z nichž nejznámější je určitě dnešní klenot.

Přepis titulků

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz Nemáš důvod, proč bys ke mně přišla uprostřed takového deště. Takový důvod není. Stále se mi vrací ten stejný hlas a svět kolem se jakoby zpomaluje. To mi věř. To já se ti tehdy vyznával. Tvá chyba, které stále lituješ. Ročník '74-'75.

Není to snadné. Není co říct, vše již bylo vyřčeno. Nikdy to není snadné. Když se ti podívám do očí, vím, že se mám dobře. Když se ti podívám do očí, vím, že se budu mít líp. To já se ti tehdy vyznával. Tvá chyba, které stále lituješ. Ročník '74 - '75.

Jestli chceš víc, tak vycouvám. Už jsi navždy jen minulostí. Ročník '74-'75. Nemáš důvod, proč bys ke mně přišla uprostřed takového deště. Takový důvod není. Když se ti podívám do očí, vím, že se mám dobře. Když se ti podívám do očí, vím, že se budu mít líp. To já se ti tehdy vyznával.

Tvá chyba, které stále lituješ. Ročník '74 - '75. Jestli chceš víc, tak vycouvám. Už jsi navždy jen minulostí. RRočník '74 - '75. To já se ti tehdy vyznával. Tvá chyba, které stále lituješ. Ročník '74 - '75.

Jestli chceš víc, tak vycouvám. Už jsi navždy jen minulostí. Ročník '74 - '75. Ročník '74 - '75. Ročník '74 - '75. Ročník '74 - '75.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hrozná dojebávačka :(

1810

Odpovědět

Konečně unikát :)

200

Odpovědět

hmm tohle chytne za srdce hlavne ty co uz jsou ze skoly... jednou se takhle sejdem a nepozname se ani my :D

210

Odpovědět

vlad: Bloodhound Gang už je přeložený...

180

Odpovědět

kedy sa v legendach objavia aj Gorilaz, alebo skladba s najlepsim klipom na svete Aerosmith- Crazy, pripadne Bloodhound gang-Bad Touch..... :D?????

182

Odpovědět

Xerox 16:10 - 29.2.2012

Pekna pesnicka, ale ja by som uz konecne poprosil Kashmir od Led Zeppelin:)
------------
to je aspon poradne slovo do pranice *THUMBSUP*

181

Odpovědět

Pekna pesnicka, ale ja by som uz konecne poprosil Kashmir od Led Zeppelin:)

182

Odpovědět

Basti: On to vlastně nebyl tak úplně můj výběr. Bakelit je na dovče, tak jsem to za něj vzal. Nicméně když jsem zjistil, že bude zrovna tahle pecka, nemohl jsem si to nechat ujít. Píseň mého mládí :-).

190

Odpovědět

Flashka: Máme stejné asociace. Mně taky připomíná Runaway Train (ostatně včera jsem si ji hned po překladu pustil a nad osudy některých těch dětí z videa jsem jen nechápavě kroutil hlavou...)

180

Odpovědět

Po Love message další skvělý výběr! ´74-´75 supr pecka, díky za překlad:) Měl bych ti na další pecku: Sparks s When do I get to sing my way.

181

Odpovědět

1:42 - mám blbej sluch nebo tam říkaji dvakrát: "74?

182

Odpovědět

Velmi silný song.

200

Odpovědět

’74 ’75 to jsem jeste behal tatovi v pytliku..

180

Odpovědět

Ani nevíte jak dlouho jsem jí scháněla!!!! Ó DÍKY VIDEA ČESKY!

180

Odpovědět

Skvělá věc. Nevím zda u hudebních klenotů dáte na rady, ale zkusím to. Líbilo by se mi tu Lynyrd Skynyrd - Free Bird, Duran Duran - Ordinary World nebo The Yes - Owner of a Lonely Heart

183

Další