4 Non Blondes – What’s UpHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:298
Počet zobrazení:12 005

Píseň What’s Up napsala zpěvačka Linda Perry pro debutové album kapely v roce 1992. Skladba kralovala hudebním žebříčkům v několika evropských zemích, ale bodovala například i v Brazílii. Na druhou stranu se však také objevila v několika seznamech nejhorších písní všech dob.

Kapela 4 Non Blondes vznikla v roce 1989 v Californii. V původní sestavě hrály Christa Hillhouse, Shaunna Hall, Wanda Day a Linda Perry, avšak ještě před vydáním jejich prvního alba Bigger, Better, Faster, More! došlo v kapele k personálním změnám. I když jí vyšlo live album a také se podílela na soundtracku k filmu Airheads, druhého studiového alba se skupina nedočkala, protože v průběhu jeho nahrávání se rozpadla a Linda Perry nastoupila na sólovou dráhu.

Zajímavostí je, že Linda Perry je v současnosti zasnoubená s herečkou Sarou Gilbert, kterou můžete znát jako Leslie Winkle ze seriálu The Big Bang Theory.

 

Přepis titulků

Překlad: Magenta www.videacesky.cz Je mi pětadvacet a můj život je klidný, snažím se vylézt na ten velký kopec naděje, abych se dostala k cíli. Když mi došlo, že je na čase, rychle jsem si uvědomila, že svět tvoří jedno velké bratrství lidí, ať už to znamená cokoli. Občas pláču, když ležím v posteli, abych ze sebe dostala všechno, co mám v hlavě, a cítím se trochu divně.

A když ráno vstanu a vyjdu ven, zhluboka se nadechnu a to mě nakopne, začnu křičet z plných plic: "Co se to děje?" A tak říkám: "Hej, hej," říkám: "Hej, co se to děje?"

A tak říkám: "Hej, hej," říkám: "Hej, co se to děje?" A snažím se, bože můj, vážně se snažím, neustále se snažím v téhle instituci. A modlím se, bože můj, tolik se modlím, modlím se každičký den za revoluci.

Občas pláču, když ležím v posteli, abych ze sebe dostala všechno, co mám v hlavě, a cítím se trochu divně. A když ráno vstanu a vyjdu ven, zhluboka se nadechnu a to mě nakopne, začnu křičet z plných plic: "Co se to děje?"

A tak říkám: "Hej, hej," říkám: "Hej, co se to děje?" A tak říkám: "Hej, hej," říkám: "Hej, co se to děje?" A tak říkám: "Hej, hej," říkám: "Hej, co se to děje?"

A tak říkám: "Hej, hej," říkám: "Hej, co se to děje?" Je mi pětadvacet a můj život je klidný, snažím se vylézt na ten velký kopec naděje, abych se dostala k cíli.

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Epická "Rádiovka" (:

220

Odpovědět

Vážně to ještě nikdo nenapsal? Úžasnej klobouk :D

210

Odpovědět

Hned jsem si vzpomněl na tenhle klip: http://www.youtube.com/watch?v=ZZ5LpwO-An4 . Díky VideaČesky, konečně vím jak se jmenuje originál :D

184

Odpovědět

Já taky, ale ještě na další parodii :D http://www.youtube.com/watch?v=D67jM8nO7Ag

182

Odpovědět

Song skvělej, jen Linda mi trochu připomíná Stevena Tylera...takhle velkou hubu moc lidí nemá :D

202

Odpovědět

To jo, docela škoda že je na holky :D

202

Odpovědět

"Občas pláču, když ležím v posteli, abych ze sebe dostala všechno, co mám v hlavě..."
hned jsem si vzpomel na fight club

181

Odpovědět

Nemohli by jste dát něco od Guns n Roses, jelikož tady od nich ještě nic nemáte a oni maj hooodně klenotů, případně You´ll never walk alone.

1810

Odpovědět

Od Guns N' Roses tu máš dva songy. November Rain a Don’t Cry.

182

Odpovědět

+Ričrdjo tak jo já jsem si jich nevšiml když jsem se koukal na hudební klenoty, ale jelikož guns n roses maj víc hitů a dva určitě lepší, tak by bylo dobrý kdyby ještě nějaký přibyli.

189

Odpovědět

+Ričrda ještě k tomu funguje jenom jedno :/

180

Odpovědět

Nechápu, jak mohla tahle písnička být v žebříčcích nejhorších písní 8-)

226

Odpovědět

A v jakých žebříčcích? Na TV Šlágr?

222

Odpovědět

To bych ty žebříčky rád viděl, pokud nemyslíš ESO a jiné českodiskofilní radiotelevizní průjmy.

180

Odpovědět

Odpovědět

Za takový prznění skvělých songů bych sekal kulky ;)

1921

Odpovědět

+Uživatelské jménoTak to musíš být asi dost suchar ;)

1814

Odpovědět

+Uživatelské jménoTo video má být jako srandovní? Zprznit He-mana a písničku What's up nějakou rádoby vtipnou disko předělávkou s falešným zpěvem? Jo, tak to jsem fakt asi suchar.

217