The Cranberries - DreamsHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:248
Počet zobrazení:9 784

Skladba Dreams byla v roce 1993 prvním singlem kapely The Cranberries. V době svého vydání s ní však skupina velkou díru do světa neudělala, nejlepším umístěním v žebříčku bylo deváté místo v Irské hitparádě. Ovšem následné turné po USA se setkalo s úspěchem a druhé album No Need to Argue a hlavně singl Zombie už kapele přinesly vytoužený věhlas. Skladbu Dreams složila zpěvačka Dolores O’Riordan a kytarista Michael Hogan. S úspěšnou cover verzí této písně s názvem Dream to Me přišla v roce 2001 skupina Dario G.  The Cranberries vznikli roku 1989 v Limericku v Irsku. Když zakládající členové pořádali konkurz na zpěvačku, přišla teprve šestnáctiletá Dolores, která zazpívala vlastní skladbu Linger, později úspěšný hit. První album Nothing Left at All vydali v nákladu 300 kusů ještě pod názvem The Cranberry Saw Us. Poté změnili název na The Cranberries a vydali desku Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?, které se dočkalo přísné kritiky. Druhé album, zmiňované No Need to Argue však už bylo nesmírně úspěšné a skladba Zombie dokonce vynesla cenu MTV za nejlepší skladbu roku. Kapela poté vydává ještě další tři alba a kompilaci největších hitů. V roce 2003 se kapela rozpadla, aby se její členové mohli věnovat svým sólovým kariérám. V roce 2009 se však dali znovu dohromady, vyjeli na turné a v roce 2012 vydali zatím poslední desku Roses.

Přepis titulků

Celý můj život se každý den mění všemi možnými způsoby. A mé sny nejsou takové jaké se zdají, nejsou nikdy takové jaké se zdají. Vím, že takhle jsem se cítila už dříve, ale nyní je to ještě silnější, protože to pochází od tebe.

A pak se otevřu a dojde mi, že ten, kdo padá jsem já. Je to jen jiný způsob bytí. Chci víc a to nejde ignorovat, to nejde ignorovat. A pak se stanou skutečností, není možné, že by se nestaly, není možné, že by se nestaly.

A teď ti otevřeně říkám, že máš mé srdce, tak mi neubližuj. Ty jsi tím, co jsem nemohla najít. Tak ohromující mysl, tak chápavá a milá, jsi mi vším.

Celý můj život se každý den mění všemi možnými způsoby. A mé sny nejsou takové jaké se zdají, protože ty jsi můj sen, můj sen. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kde berete ty písničky na překlad? Podle vkusu? Něbo nějakého klíče, hiparády, seznamu? Většinou z nich totiž nejsem moc odvařený, všechny to byly super songy, kt. si rád poslechnu ale ne ty, co bych si chválně pustil. Jo a v případě palců dolů, tak vězte, že to je jen otázka+osobní postřeh, ne kritika.

201

Odpovědět

upřímně miluju tenhle song a Lásku přes internet. nejlepší Hanks+Ryanová

232

Odpovědět

Mé foto z The Cranberries v Praze. :)
http://www.superbeat.cz/fotky/6652-the-cranberries-tipsport-arena-praha-30-11/

183

Odpovědět

Nádherná písnička, to bez pochyb... Ale nejvíc tam vypadá, jako kdyby byla sjetá... Nekoukatelnej klip :D

186

Odpovědět

dobrá písnička.......prosim co kdybyste dali Gerry and pacemakers You´ll never walk alone...protože to je prostě krásná písnička a jejich podání je nejlepší.........Nebo nějaký Beatles a nebo the who :)

181

Odpovědět

Výborný song. Víc netřeba dodávat.

183

Odpovědět

Klasika.;) Výborně a jenom víc a víc rockových pecek.;)

180

Odpovědět

Jedna z mých nejoblíbenějších písniček!!

194

Odpovědět

super a čo niečo od Smashing Pumpkins napr.Disarm alebo Today ??

184

Odpovědět

paráda a čo tak nabuduce niečo od nirvany?

188

Odpovědět

Hm, Zombie mi přijde lepší...a paradoxně ne v jejich interpretaci, ale spíš v čistě vokální: http://youtu.be/yQSNr3IwJgk

1813

Odpovědět

Zajímavější než tohle, ale zase tam se nabízí srovnání s Perpetuum Jazille a oproti nim jsou to amatéři.

180

Odpovědět

+SwamperNo, tak Perpetuum Jazzile jsou hlavně o dost větší. A měl by sis poslechout i jiné kousky a taky studiové nahrávky.

180