Chris Rea – The Road To HellHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:59
Počet zobrazení:5 658

"The Road to Hell" je dvojdílná skladba, kterou britský zpěvák Chris Rea nahrál ve Francii roku 1989. Vydání singlu ve své domovině musel hodně obhajovat, protože studio první část považovalo za nudný utahný gospel, který posluchače po první minutě znudí. Nakonec tedy na desce vyšla pouze druhá část (na straně B s písní "He Should Know Better"). Po velkém úspěchu se vydala druhá verze desky stejného názvu, kde na straně A byly už obě části skladby a na straně B singl Josephine.
Text písně je inspirovaný frustrací z kolon aut ve špičce na silnicích M25 (obchvat Londýna) a M4 (výpadovka z Londýna směrem na západ do Bristolu).

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Zastavil jsem na dálnici, u krajnice stála žena. A její obličej, tak podobný mému, se odrážel ve skle. Došla až k bočnímu okýnku, pomalu se sklonila a já zůstal jako ochromený. Řekla: "Co tady děláš, synu? Strachem o tebe se v hrobě obracím." Já řekl: "Mami, jedu se zaprodat do údolí boháčů." A ona řekla: "Tohle je cesta do pekel.

Na své cestě divočinou, přes poušť ke studni, jsi zabloudil na silnici do pekel." Stojím u řeky, v níž neteče voda, ale víří všechny jedy, na které si vzpomeneš. Stojím pod pouliční lampou, ale světlo radosti, co znám, se vyděšeně a nevěřícně krčí ve stínech. A prohnilý strach z násilí zadusil úsměv na každé tváři a zdravý rozum bije na poplach.

Tohle není technická porucha... Ach ne, tohle je cesta do pekel. A všechny cesty jsou ucpané půjčkami a ty s tím nemůžeš nic dělat. Jsou to jen cáry papíru, které od tebe odvane vítr. Ach, dávej pozor, světe, hleď, co se blíží. Musíš se poučit, a to rychle. Tohle není moderní dálnice... Ach ne, tohle je cesta...

Říkám, tohle je cesta... Tohle je cesta do pekel.

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Osobně bych se spíše přikláněl k výkladu uvedenému třeba zde - http://songmeanings.com/songs/view/48113/
Tedy žádný obchvat dálnice, ale západní styl a cíl života, neustálý tlak na zvyšování produktivity, hypotéky, studentské půjčky atd ...
Nicméně je to písnička, takže každý si může najít něco jiného.

70

Odpovědět

Hudební dokonalost.

40

Odpovědět

Tuhle písničku mám fakt rád a ani jsem netušil, že znám jen druhou půlku... :)
Ale uznávám, že ten klip je fakt divnej...

40