Depeche Mode – Shake The DiseaseHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:56
Počet zobrazení:5 747

"Shake the Disease", vydaná v dubnu 1985, byla třináctým singlem kapely Depeche Mode. Nahrávka vznikla v Berlíně a videoklip se natáčel v Londýně za použití inovativního kamerového triku simulujícího pád.
Singl se umístil ve čtyřicítce nejlepších v taneční hitparádě Billboard v listopadu 1985. Ve Spojeném království skončil na 18. příčce a mezi deseti nejlepšími zakotvil v Německu, Švédsku, Švýcarsku a dalších evropských zemích.
Text má zajímavě členěný přesah v melodii, takže se posluchač musí soustředit a pamatovat si, co bylo před pomlkou, aby mu píseň dávala smysl.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Nepadnu před tebou na kolena a nebudu žebrat, abys mě uctívala. Copak nevidíš, jaká jsou to pro mě muka a utrpení, když jsem nepochopený? Snaž se jak nejvíc umíš, já se snažil hodně, abys pochopila, jak důležité to pro mě je. Tady máš žádost od mého srdce, nikdo mě nezná tak dobře, jako ty. Víš, jak těžké pro mě je setřást tu nemoc, která mi svazuje jazyk v podobných situacích.

Pochop mě... Někteří lidé musí být natrvalo spolu. Milenci oddaní jeden druhému navěky. Teď mám něco na práci, a říkal jsem, že vím, že ty taky. Když nejsem s tebou, je tam aspoň moje duše. Tady máš žádost od mého srdce, nikdo mě nezná tak dobře, jako ty. Víš, jak těžké pro mě je setřást tu nemoc, která mi svazuje jazyk v podobných situacích.

Pochop mě... Tady máš žádost od mého srdce, nikdo mě nezná tak dobře, jako ty. Víš, jak těžké pro mě je setřást tu nemoc, která mi svazuje jazyk v podobných situacích. Tady máš žádost od mého srdce, nikdo mě nezná tak dobře, jako ty. Víš, jak těžké pro mě je setřást tu nemoc, která mi svazuje jazyk v podobných situacích. Tady máš žádost od mého srdce, nikdo mě nezná tak dobře, jako ty.

Víš, jak těžké pro mě je setřást tu nemoc, která mi svazuje jazyk v podobných situacích.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

prelozte toto, uzasna pisnicka :D
Sophia Charai : Pichu-Pichu (clip officiel)

00

Odpovědět

Je to subjektivní, ale tyto jejich starší věci se mi moc poslechově nelíbí, snad jen po desátém poslechu songu People Are People jsem si trochu začal podupávat do rytmu. Hudební klenoty bych hledal až na albech "Black Celebration" nebo "Music For The Masses". Dodal byl i Violator, ale ten už je pro masy až moc.
Já si třeba k DP našel cestu až v dospělosti, ačkoliv ty songy jsou starší než já, právě přes tyto dvě celkem stylový alba, která měla na svojí dobu pokrokový zvuk (Alan Wilder) a celá skupina se i díky nim stala průkopníkem elektronické hudby. No a vzhledem k tomu, že mě ten retro synthpop docela chytl, zabrousil jsem i díky DP k poslechu tuzemské verze a jednu chvíli si do sluchátek šlehal Oceán a Shalom. Pak jsem se z té diskotéky probral, dal si pár facek a řekl: "Vážně posloucháš Petra Muka?" a vrátil se k něčemu normálnějšímu, třeba k technu.

35

Odpovědět

Je to subjektivní. Já jsem na nich vyrůstal, v tý době mi bylo 15 a tohle je pro mne jedna z nejlepších věcí co natočili.
Tohle je jejich nejtypičtější zvuk. Po Music for the Masses už to šlo z kopce.

10

Odpovědět

depeche mode má ale větší klenoty než je toto

160

Odpovědět

To má, ale tady je to velmi dobrý hudebně a zajímavý vizuelně.
Já jsem spokojen.

00