Thumbnail play icon

Depeche Mode – Shake The DiseaseHudební klenoty 20. století

Přidat do sledovaných sérií 37
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:50
Počet zobrazení:2 269

"Shake the Disease", vydaná v dubnu 1985, byla třináctým singlem kapely Depeche Mode. Nahrávka vznikla v Berlíně a videoklip se natáčel v Londýně za použití inovativního kamerového triku simulujícího pád.
Singl se umístil ve čtyřicítce nejlepších v taneční hitparádě Billboard v listopadu 1985. Ve Spojeném království skončil na 18. příčce a mezi deseti nejlepšími zakotvil v Německu, Švédsku, Švýcarsku a dalších evropských zemích.
Text má zajímavě členěný přesah v melodii, takže se posluchač musí soustředit a pamatovat si, co bylo před pomlkou, aby mu píseň dávala smysl.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

prelozte toto, uzasna pisnicka :D
Sophia Charai : Pichu-Pichu (clip officiel)

00

Odpovědět

Je to subjektivní, ale tyto jejich starší věci se mi moc poslechově nelíbí, snad jen po desátém poslechu songu People Are People jsem si trochu začal podupávat do rytmu. Hudební klenoty bych hledal až na albech "Black Celebration" nebo "Music For The Masses". Dodal byl i Violator, ale ten už je pro masy až moc.
Já si třeba k DP našel cestu až v dospělosti, ačkoliv ty songy jsou starší než já, právě přes tyto dvě celkem stylový alba, která měla na svojí dobu pokrokový zvuk (Alan Wilder) a celá skupina se i díky nim stala průkopníkem elektronické hudby. No a vzhledem k tomu, že mě ten retro synthpop docela chytl, zabrousil jsem i díky DP k poslechu tuzemské verze a jednu chvíli si do sluchátek šlehal Oceán a Shalom. Pak jsem se z té diskotéky probral, dal si pár facek a řekl: "Vážně posloucháš Petra Muka?" a vrátil se k něčemu normálnějšímu, třeba k technu.

24

Odpovědět

depeche mode má ale větší klenoty než je toto

150

Odpovědět

Nejlepší kapela na světě. :D

52

Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)