Dire Straits – Brothers In ArmsHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:70
Počet zobrazení:7 233

"Brothers in Arms" je poslední píseň na stejnojmenném albu kapely Dire Straits z roku 1985. Původně byla napsaná roku 1982 během falklandské války. Album získalo dvě ceny Grammy (1986) a bylo vyhlášeno nejlepším albem na Brit Awards (1987).
Videoklip k písni je animovaný rotoskopií (animátor ručně překresluje filmové rámečky, které obsahují hranou stopáž) a překrývají se v něm záběry kapely s obrázky z první světové války.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Teď přebývám v horách ukrytých pod mlhou, ale mým domovem jsou nížiny a vždycky budou. Jednoho dne se vrátíte do svých údolí, na své farmy, a už nebudete chtít být bratry ve zbrani. Přes pole zkázy a křest ohněm, sledoval jsem vaše utrpení v zuřivých bojích. A i když mě těžce zranili ve strachu a úzkosti, vy jste mě neopustili, mí bratři ve zbrani.

Je tolik různých světů, tolik různých sluncí. My máme jen jeden svět, a přesto žijeme každý v jiném. Slunce zapadlo do pekla a vychází měsíc, tak mi dovolte říci sbohem, protože každý musí zemřít. Ale je psáno ve svitu hvězd a v našich dlaních, že jsme hlupáci, když vedeme válku proti našim bratrům ve zbrani.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co se tyka kytar, tak od Knopflera mam nejradsi toto album.
https://www.youtube.com/watch?v=Q6WNwvvQkf0
a hlavne 3 pisen Where Do You Think You're Going?

20

Odpovědět

Pro mě osobně jedna z nejsilnějších písniček vůbec. Pokaždý u ní natahuju :-D taky jeden z nejlepší kytarových rifů a sólo na konci? Bomba... pět bodů pro Nebelvír

40

Odpovědět

Verzia od Northern Kings sa mi paci viac :)

08

Odpovědět

Čudujem sa, že sem ešte stále chýba Sultans Of Swing, čo je od nich jednoznačne najväčšia pecka. A to finálne sólo... úžas.

60

Odpovědět

Přemýšlela jsem, kterou píseň od nich vybrat, ale nějak mě zrovna popadla depresivní nálada. Pokud byste chtěli, postupně bych přidala jak Sultans, tak třeba i Walk of Life a Money for Nothing. :)

130

Odpovědět

+hAnkoInáč, aby si nepridávala zbytočne, Walk of Life už na webe je

10

Odpovědět

+hAnkoSultans je super, ale za mě jednoznačně Money for Nothing (and a chicks fo' free 8-) ), to je pravá pecka!

00

Odpovědět

Bral bych i Sultans, je to pecka. A ještě něco od Bowieho, třeba Starmana, který tu ještě není :)

10