Dusty Springfield – Son of a Preacher ManHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:72
Počet zobrazení:5 762
"Son of a Preacher Man" napsali američtí skladatelé John Hurley a Ronnie Wilkins původně pro Arethu Franklin, protože je inspiroval její život (otec byl kazatel). Nakonec se ale píseň stylově nehodila k ostatním zpěvaččiným songům na chystané album, proto skladbu předali Dusty Springfield. Zpěvačka singlem sklidila ohromný úspěch v Americe i rodné Británii v roce vydání 1968.
Později píseň nahrála sama Aretha Franklin (1970) i její sestra Erma (1969), ale ani jedna z verzí už si popularitu nezískala.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Billy Ray byl kazatelův syn a vždycky k nám jezdíval s ním. Když se shromáždili ke kázání, Billy mě brával na procházku zadním dvorem, kde mi hleděl do očí a Bůh ví, jak mě překvapilo, že jediný chlapec, který zasáhl mou duši byl kazatelův syn. Jediný, kdo mě mohl učit byl kazatelův syn. Ach ano, byl to on. Být poslušný není lehké, ať se snažím jakkoliv.

Když používal sladká slůvka, říkal: "Všechno bude v pořádku." Políbil mě: "Všechno bude v pořádku." Zvládnu utéct i dnes v noci? Jediný chlapec, který zasáhl mou duši byl kazatelův syn. Jediný syn, který by mě mohl učit byl kazatelův syn. Ach ano, byl to on. Pamatuju s jakým pohledem v očích mi tak snadno kradl polibky. Čas utíkal tak pomalu, když říkal, že je jenom můj. Učili jsme se od sebe navzájem, sledovali, jak moc už jsme dospěli a jediný, kdo mě mohl učit byl kazatelův syn.

Jediný chlapec, který zasáhl mou duši byl kazatelův syn. Ach ano, byl to on. Jediný, kdo mě zasáhl... Byl okouzlující kazatelův syn. Jediný chlapec, který mě mohl učit... Mohla bych si ukrást kazatelova syna. Jediný, kdo mě okouzlil... Miláček kazatelův syn.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Toto že je hudební klenot 20 století? V živote som o tej speváčke nepočul a ani tú pieseň.

021

Odpovědět

A to se jako hudební klenot pozná podle toho, zda ho konkrétně vy znáte? :D

230

Odpovědět

I v Americe měli svou Helenku! Ta naše se pořád drží, čímž nechci nad amíkama trumfovat ... ale proč vlastně ne ...

20

Odpovědět

Cypress vykráda? :D

01

Odpovědět


Odpovědět

Debutující zpěvačka? První album vydala pět let předtím, v době vydání této písně jí bylo pokud dobře počítám 29 let.

20

Odpovědět

Díky za upozornění, popisek byl upraven :)

40

Odpovědět

Son of a Preacher Man = Vincent & Mia .... Warm..., warmer..., Disco!

64

Odpovědět

Pulp Fiction a Tarantino

00