Fugees - Killing Me SoftlyHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:109
Počet zobrazení:10 010

Killing Me Softly je jeden z největších hitů hiphopového uskupení Fugees. V roce 1997 za píseň získali cenu Grammy. Nutno ale podotknout, že originál písně pochází už z roku 1971, kdy ji nazpívala Lori Lieberman. Mnohem populárnější však byla verze Roberty Flack z roku 1973, i ona za ni získala cenu Grammy a její verze byla dokonce uvedena do síně slávy Grammy.

Přepis titulků

Svými prsty vydrnkává mou bolest. Svými slovy zpívá můj život. Svou písní mě něžně zabíjí. Svou písní mě něžně zabíjí. Svými slovy vypráví celý můj život. Něžně mě zabíjí svou písní. - Tady běženec Wyclef.

- Máme tu boogieho... Je tu i Prazrel. Chce to nějaký basy. Mám tu i svoji holku L. - Jednou. - Jednou. Hej L., slova přece znáš. Slyšela jsem, že zpívá pěknou píseň. Slyšela jsem, že má styl. Tak jsem se na něj šla podívat a chvíli poslouchala.

A on tam stál, mladý kluk, úplně cizí člověk. - Svými prsty vydrnkává mou bolest. - Jednou. - Svými slovy zpívá můj život. - Dvakrát. Svou písní mě něžně zabíjí. Svou písní mě něžně zabíjí. Svými slovy vypráví celý můj život. Něžně mě zabíjí svou písní.

Celou mě zaplavila horečka. Nesvá z toho davu. Připadalo mi, jako by našel mé dopisy a každý z nich nahlas četl. Modlila jsem se, aby už skončil. Ale on nepřestával. - Svými prsty vydrnkává mou bolest.

- Jednou. - Svými slovy zpívá můj život. - Dvakrát. Svou písní mě něžně zabíjí. Svou písní mě něžně zabíjí. Svými slovy vypráví celý můj život. Něžně mě zabíjí svou písní. Hej L., začni přechod. Svými prsty vydrnkává mou bolest.

Svými slovy zpívá můj život. Z Praze se stal výkonný ředitel Sony Music Entertainment Inc. Lauryn se vdala, má 13 dětí a založila Řád třetího světa. Z Wyclefa se stal ministr. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Většinou dávám přednost originálu nad covery, zvlášť od kapel, které jdou do hiphopu. Ale tohle je výjimka. Originál je slušný, cover od Fugees ale dodává šťávu, drav a energii a řekl bych, že je to dnes větší klasika než verze Roberty Flack. Jinak česká verze od Vondráčkové není špatná, protože jsme měli vynikající textaře a text Dvou malých křídel je jednoduše vynikající.

10

Odpovědět

A co ta verze od Vondrackovy? ta by zaslouzila akorat kulku mezi oci.

12

Odpovědět

pěkný song, taková vzpomínka na staré časy, škoda jenom toho klipu, který je trochu debilní...

110

Odpovědět

Nostááálgie. :D Tak jsem se konečně z anotace dozvěděl, kde mají původ "Dvě malá křídla". Děkuji. :)

10

Odpovědět

Nenávidím tuhle písničku! Nenávidím!!! Když to byla novinka, hráli jí všude! Zapnul jsem rádio, Fugees! Zapnul jsem televizi, Fugees! Prohodil jsem televizi oknem a otevřel ledničku, zkažené mléko a Fugees! Cokoliv jsem zapnul, otevřel, rozevřel, i když jsem nadzvedl záchodové prkýnko! Fugees!!!! Dodnes mám kopřivku a amok, když to slyším!!!

1614

Odpovědět

No a dneska se to opakuje, kam se podíváš, tak refugees :D

361

Odpovědět

Svými prsty "vydrnkává" mou bolest :) Omlouvám se překladateli, ale toto spojení je minimálně zvláštní.

812

Odpovědět

Zaujimalo by ma ci sa pracuje na moznosti vypnutia Anotace, u tohoto videa mi to az tak nevadilo, ale Conan ich ma vzdy hromadu, na YT si to aspon vypnem ked nieco pozeram..

30