Jamiroquai - Virtual InsanityHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:194
Počet zobrazení:7 566

Jamiroquai je britská funková a acid jazzová kapela, která vznikla v roce 1992. Jejich album Travelling Without Moving (1996), ze kterého pochází dnešní Hudební klenot, je zapsané v Guinessově knize rekordů jako nejprodávanější funkové album v dějinách. Přestože je píseň Virtual Insanity stará 24 let, její text velmi dobře vystihuje dnešní dobu. Videoklip, který režíroval Jonathan Glazer, byl v roce 1997 nominován na cenu MTV Video Music Awards v deseti kategoriích, z nichž čtyři vyhrál. Abyste propracovanost klipu náležitě ocenili, doporučuju podívat se na video jednou i bez titulků. Schválně, hýbe se podlaha, nebo stěny? ;)

Přepis titulků

V čem to žijeme? Já vám to povím. Je div, že člověk vůbec může jíst, když jsou velké věci, co mají být malé. Kdo ví, jakými kouzly se budeme oklamávat? Dávám tomuhle světu všechnu svou lásku, jen aby mi řekli, že nevidím, nemůžu dýchat, už dál nebudeme.

Nic nezmění způsob, jakým žijeme. Vždycky můžeme brát, ale nikdy dávat. Všechno se mění k horšímu. Žijeme v bláznivém světě. Nechápu, že polovina z nás žije v hříchu, abychom mohli mít budoucnost vytvořenou z virtuálního šílenství.

Zdá se, že ji ovládá naše láska ke zbytečné, zvrácené, nové technologii. Zvuk neexistuje, všichni žijeme v podzemí. Přemýšlím, v jaké jsme bryndě. Člověk neví, kde začít. Kdybych se mohl vyvléknout z pout, které si člověk vytvořil. Každá matka si teď může zvolit barvu svého dítěte.

Je to proti přírodě. Tak to aspoň říkali včera. Nezbývá než modlit se. Myslím, že je čas najít nové náboženství. To je šílený, syntetizovat další napětí. Něco na té budoucnosti, o které nám říkají, bude. Budoucnost vytvořená z virtuálního šílenství.

Zdá se, že ji ovládá naše láska ke zbytečné, zvrácené, nové technologii. Zvuk neexistuje, všichni žijeme v podzemí. Zvuk neexistuje, když všichni žijeme v podzemí. Máme tu virtuální šílenství. Zapomeň na virtuální realitu. Není to tak špatné. Není to tak špatné. Já vím.

Budoucnost vytvořená z virtuálního šílenství. Zdá se, že ji ovládá naše láska ke zbytečné, zvrácené, nové technologii. Zvuk neexistuje, všichni žijeme v podzemí. Svět, ve kterém žijeme. Ubírá se špatným směrem. Oknem ven. Víš, že není nic horšího než člověk vytvořený člověkem.

Myslím, že není nic horšího než pošetilý člověk. Žijeme ve virtuálním šílenství. Je to tak dobře? Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Poprosím, opravte chybu v popise videa - pesnička bola vydaná v r. 1996, je teda stará iba 20 rokov, nie 24.

10

Odpovědět

Mam Jamiroquai hrozne rad..tahle pisnicka vznikla v dobe meho narozeni a stejne k tomu mam daleko bliz nez vetsine soucasnych songu.. Pro me uplne legendarni Cosmic girl od nich a deeper underground.. klasika :)

30

Odpovědět

Já mám nejradši: You give me smtg, 7 Days.., Love Foolosophy

10

Odpovědět

V mém žebříčku od něj jednoznačně Talullah https://www.youtube.com/watch?v=n3EsPTX0wuQ&list=RDn3EsPTX0wuQ#t=54
... ale vlastně většina Jamiroquaie je pecka

00

Odpovědět

Tu písničku si nepamatuju, ale ten videoklip z dětství ano. :D

00

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=fRS9aDJR8no po tom co sem viděl tuhle parodii už ten klip nebude nikdy stejnej :-D

11

Odpovědět

Tohle je inteligentní pop. A ten borec je geniální zpěvák, doporučuju pustit si nějaký jeho živý vystoupení v nejlepších letech.

41

Odpovědět

jééé džemirokvaj, ale jsou od nich i lepší songy :D

11

Odpovědět

No a teď musíte přeložit i to video, kde to vysvětlujou, když jste nás tak nalákali! :)

30

Odpovědět

Protože je to tak strašně složitý... oh wait, neni.

12

Odpovědět

+JménoNorman jako prase...anyway :D

00

Odpovědět

natáčeno v nějakej hale, celá místnost se jakoby vozí po podlaze

thx captain

*flies away*

96

Odpovědět

Hýbou se stěny, protože nepadá xD

42