Kelly Family – David's SongHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:106
Počet zobrazení:13 625

The Kelly Family je hudební skupina původně složená z Barbary Ann (†1982), jejího manžela Daniela Jeromeho (†2002) a jejich dětí, kteří společně odjeli z USA do Evropy v roce 1966. Usadili v jižním Španělsku a inspirováni tradicemi začali zpívat a tančit na folkovou muziku. V roce 1980 získali první místo na žebříčku v Nizozemí a Belgii s písní "Who'll Come With Me (David's Song)". Rok 1994 byl pro rodinnou devítičlennou kapelu přelomovým – alba "Over the Hump" se prodalo přes 4,5 miliónu kusů. Poté se většina sourozenců usídlila v Německu, kde dodnes koncertují.
Českou verzi písně "Who'll Come With Me" nazpíval Daniel Hůlka pod názvem "Déšť, vůz a pláč".

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Kdo půjde se mnou? Nebojte se, já cestu znám. Kdo bude zpívat se mnou? Nebojte se, já cestu znám. Kdo bude tančit se mnou po celém světě? Nebojte se, cestu vám ukážu. My půjdeme s tebou hledat cestu, najít tvou hvězdu. Kdo půjde s námi? Nebojte se, cestu jsme nalezli. Kdo poletí se mnou ke hvězdám?

Nebojte se, já cestu znám. Zdravím všechny vás mladé. Naše bláhové naděje teď spočívají na vašich bedrech. Pamatujte, že dokážete cokoliv. Tak věřte a buďte silní. Kdo bude můj přítel a půjde se mnou zpívat tuhle píseň? Kdo bude milovat se mnou? Změníme svět a osvobodíme ho. My půjdeme s tebou.

My budeme tví přátelé. My budeme zpívat tvou píseň. My známe cestu.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mám ráda skupinu Kelly Femily ráda je poslouchám když zpívají♥️👍

10

Odpovědět

Pořád si je ráda poslechnu. :) Mě hrozně zajímá, co na tohle řeknou třeba moje děti, až jim budu ukazovat, na čem jsem vlastně vyrůstala. :D

70

Odpovědět

Originalny serial kde to bola ako uvodna znelka: Kidnapped 1978 trial yotube

20

Odpovědět

Na té skupině nechápu plno věcí. Kdo sakra v takových super letech vypadne z USA do ještě válkou trochu zbídačené Evropy. Proč jsou tak známí, když mají tak 4 písničky u kterých mi nekrvácí uši.

38

Odpovědět

O tom proc se prestehovali do evropy nevim, ale ta zapadni uz davno nebyla zbidacena. Te prave tehdy zacinal zlaty vek. A co se tyce toho jak jsou znami,protoze tenkrat pubertacky letely na Paddyho a Angela jako mouchy na hnuj. Neco jako dneska Justýn Bíbr

81

Odpovědět

To že má Kelly Family na kontě řadu pěkných písniček mně neuniklo, ale že mají na kontě i tuhle, to ano. Byl zde vzpomenut Daniel Hůlka, ale já si vybavuji ještě starší verzi od Josefa Melena a Viktora Sodomy:
Josef Melen - Údolí vran 1984 David´s Song

80

Odpovědět

Ten klip vidim poprvy v zivote, ale z tech jejich hlodaku budu mit nocni mury !!!

121

Odpovědět


Odpovědět

Pět bludišťáků hAnko, za nostalgické vzpomínky. Ještě si od nich trochu pamatuju Sometimes.
Fůha to už je skoro čtvrt století co jsem sledoval jako malý ESO. Čágo belo šílenci!

42

Odpovědět

Až na to, že to bylo An angel tydýte.

100

Odpovědět

vyzerali ako banda cirkevných neumitých hipisákov s rozjebaným chrupom a účesom na bezďáka...Tvorbu mali ale kvalitnú. Neodlišovali sa len vizážou, ale hlavne textami a príjemnou hudbičkou... Jedna z mála skupín, čo neustále nepičovala na systém, fízlov, alebo na čokoľvek... proste klasické príjemné piesne. Kvalitka...

166

Odpovědět

Ach Kellyovci... Hudba mého dětství a kapela, se kterou se pojí spousta vzpomínek (jako třeba můj první a pravděpodobně i poslední živý koncert v životě :D). Ale ať si o nich myslí kdo chce co chce, co si tak vzpomínám, tak hodně textů bylo, jak to jenom říct.. Smysluplných? Něco sdělujících? Ale jinak mě pobavilo, že tato píseň je z doby, kdy dva pozdější největší lamači dívčích srdcí ještě ani nebyli na světě.. A já si vždycky říkala, že to není originál Hůlka a že tu písničku odněkud znám :-).

54

Odpovědět

Tenhle hit je myslím z roku 1979 a Paddy se narodil 1977, tak tipuju že jeden z těch špuntiku ve videu bude on :) Angelo na světě ještě nebyl

10

Odpovědět

A jak jsme si z téhle skupiny dělali srandu. No a teď, oproti většinové tvorbě, je to úplný klenot.

353

Odpovědět

Wtf is that "většinová tvorba"?

214

Odpovědět

Protože spolužačky vlhly z nich a ne z nás.

30