Massive Attack – TeardropHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:73
Počet zobrazení:7 042

Massive Attack je triphopová sestava z anglického Bristolu. Robert "3D" Del Naja, Grant "Daddy G" Marshall a Andy "Mushroom" Vowles se dali dohromady v roce 1988 a debutovali o tři roky později s albem Unfinished Sympathy.
Teardrop pochází z jejich třetího alba Mezzanine z roku 1998. Vokály nazpívala Elizabeth Fraser z dreampopového dua Cocteau Twins, ačkoliv jako první byla spolupráce nabídnuta Madonně. Fraser nakonec napsala i text, který je inspirovaný myšlenkami francouzského filosofa Gastona Bachelarda. Kontroverzní videoklip pochází z dílny Waltera Sterna.

Poznámky:
Nejčastější výklad textu je popis pocitů Fraser z doby, kdy zemřel její blízký přítel Jeff Buckley.
Nine-Nights je jamajská pohřební oslava. Pro zachování významu (který jsem z textu pochytila já) jsou upravené varianty slova fearless (nebojácný; fearlessly – nebojácně; fearlessness – nebojácnost). Podobně sporná je slza na ohni (on the fire; v ohni – in the fire; hořící – on fire).

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Milovat je sloveso, milování je proces nebojácný v mém dechu. Jemné impulzy mě houpají a nadnášejí nebojácně v mém dechu. Slza na ohni, nebojácnost v mém dechu. Devět důležitých nocí, černé květy rozkvetou nebojácností v mém dechu.

Černé květy rozkvetou nebojácností v mém dechu. Slza na ohni, nebojácnost v mém dechu. Voda je mým zrakem, nejvěrnějším zrcadlem, nebojácností v mém dechu. Slza na ohni zpovědi, nebojácnost v mém dechu. Nejvěrnější zrcadlo, nebojácnost v mém dechu. Slza na ohni, nebojácnost v mém dechu.

Potácíš se v temnotě... Potácíš se v temnotě...

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prison Break S1....někdo?

25

Odpovědět

Spíš znělka House MD hele ;)

351

Odpovědět

+whealteaJo řekl bych že tam je inspirace jasná.

01

Odpovědět

+Vevac:-D

01

Odpovědět

+whealteaU House to je jen v originále, jinak jsou po světě další dvě varianty kvůli nějakejm copyrightům. Takže bych nečekal, že to bude znát tolik lidí, zvlášť na serveru, kde většina neumí tolik anglicky. :D

00

Odpovědět

Prvně Prison break (hlavně soundtrack z S1 super)... Pak House

33

Odpovědět

+SmirdikVážne sa odvažuješ porovnávať niečo tak stupidné, ako prisonbreak s House MD?...pán je vtipálek :D

23