Rod Stewart - Young TurksHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:66
Počet zobrazení:6 903

Rod Stewart se narodil 10. ledna 1945 v Londýně. Za svou kariéru prodal přes 100 milionů nahrávek a patří tak mezi nejprodávanější muzikanty všech dob. Do rokenrolové síně slávy byl uveden hned dvakrát, v roce 1994 jako sólový umělec a v roce 2012 jako člen skupiny Faces. Za svůj přínos v hudbě a dobročinnosti získal letos u příležitosti 90. narozenin královny Alžběty rytířský řád. V 60. a 70. letech měla jeho tvorba rockový ráz, dnes si ale připomeneme popovější Young Turks z roku 1981. Spojení Young Turks označuje vzdorující mládež a vystihuje tak podstatu písně, v níž se ale toto spojení vůbec neobjevuje.

Toto je poslední červencový klenot a zároveň i poslední klenot ode mě. Alespoň na nějakou dobu určitě. Díky za přízeň a krásné léto!

Přepis titulků

Billy odešel z domu s dolarem v kapse a hlavou plnou snů. Říkal si, že to někde nějak musí být lepší než tady. Patti si zabalila tašky, nechala vzkaz mámě, bylo jí teprve 17. Měla slzy v očích, když svou sestru líbala na rozloučenou. Pevně se drželi, když jeli nocí, byli plní vzrušení. Život máme jen jeden, pojďme ho žít, než se začneme bát. Protože život je krátký a čas ti ho krade, když jsi nerozhodný, a jako hrstka písku ti proteče mezi prsty.

Mladá srdce, buďte dnes večer svobodná. Čas je na vaší straně. Nenechte se ponižovat, nenechte sebou zametat. Nenechte si změnit pohled na svět. V ráji bylo zavřeno, tak se plni štěstí vydali na pobřeží. Nastěhovali se do dvoupokojového bytu, kde to každý večer žilo. Štěstí našli v náručí toho druhého, podle očekávání. Billy si nechal propíchnout uši, jezdil v pickupu jako šílenec.

Mladá srdce, buďte dnes večer svobodná. Čas je na vaší straně. Nenechte se ponižovat, nenechte sebou zametat. Nenechte si změnit pohled na svět. Mladá srdce, buďte dnes večer svobodná. Čas je na vaší straně. Billy napsal dopis rodičům Patti, aby jim to vysvětlil. Oběma nám je líto, že to takhle muselo dopadnout.

Ale nemá smysl mluvit, když nikdo neposlouchá, tak jsme utekli. Patti porodila chlapečka, má čtyři a půl kila. Mladá srdce, buďte dnes večer svobodná. Čas je na vaší straně. Mladá srdce, buďte dnes večer svobodná. Čas je na vaší straně. Mladá srdce, buďte dnes večer svobodná. Čas je na vaší straně.

Čas je na vaší straně. Mladá srdce, buďte dnes večer svobodná. Čas je na vaší straně. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

A za mě veliký pomyslný plus. Tahle písnička nepatří u nás (v zahraničí ano) k nejznámějším hitům Roda Stewarta. Ale i tak je (i díky GTA) jednou z mých nejoblíbenějších. Hlavně díky úžasnému disko/synthpopovému rytmu a grády, které většina jeho songů nemá. Ale i tak pro hudební znalce by tu neměla chybět nejzásadnější Stewartova písnička i s úžasným klipem (na tu dobu) https://www.youtube.com/watch?v=FOt3oQ_k008.

30

Odpovědět

Nehrálo to v GTAčku? :D

71

Odpovědět

San Andreas ;-)

51

Odpovědět

+Toyko SexwaleV té hře byly jen super songy. Na dobrých stanicích.

51

Odpovědět

PS: Kde jste vzali že Stewart je nejprodávanější muzikant? Není ani v první desítce... nejprodávanější kapela je Beatles a nejprodávanější zpěvák Elvis

10

Odpovědět

Jo, to je pravda. Mělo tam být, že patří k nejprodávanějším. ;)

20

Odpovědět

Veru a proč nebudeš pokračovat ty? Tvé výběry sice občas haprovaly ale i tak budeš chybět :(

41

Odpovědět

Už to strašně špatně stíhám. A taky už klenoty dělám dost dlouho a občas už mám problém nějakej klip vůbec vybrat. Mám pocit, že už jsem svou studnici vyčerpala a je potřeba nová krev. :)

50

Odpovědět

A bude hudební klenoty překládat alespoň někdo jiný? Byla by škoda, kdyby skončily :-(

11

Odpovědět

Určitě! Hudební klenoty frčí normálně dál ;)

31