Simple Minds – Don't You (Forget About Me)Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:5 379

"Don't You (Forget About Me)" je píseň skotské rockové kapely Simple Minds z roku 1985. Proslavila se, když podbarvila závěrečné titulky k filmu The Breakfast Club (Pokud neznáte, vřele doporučuju. Kdybych ho viděla už na střední, ušetřila bych si spoustu depresí). Původně byla nabídnutá jiným zpěvákům, například Billy Idolovi, který její cover nakonec zařadil na jedno ze svých Best Of alb.
Videoklip v režii Daniela Kleinmana začíná na tmavém tanečním parketu, kde vidíme jen lustr, houpacího koně, jukebox a televizi s ukázkami z filmu. Místnost se až do konce skladby postupně zaplňuje dalšími náhodnými předměty. Na YouTube mělo video k 29. lednu 2018 přes 94 milionů zhlédnutí.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Přijdeš se na mě podívat? Budu tančit sám, ty to víš, bejby. Svěř mi všechny potíže a pochyby, řekni mi všechno podrobně a... láska je zvláštní, tak opravdová v temnotě, mysli na něžné věci, na kterých jsme dělali. Pomalá změna nás od sebe může odtrhnout, když ti světlo pronikne do srdce, bejby. Nezapomeň na mě. Ne, ne, ne, ne... Nezapomeň na mě. Budeš se nade mnou povyšovat?

Dívat se mým směrem, ale nemilovat? Déšť padá, déšť padá... Dolů, dolů, dolů... Poznáš mě? Zavoláš mé jméno, nebo jen projdeš kolem? Déšť padá, déšť padá... Dolů, dolů, dolů... Nesnaž se předstírat, že nakonec vyhrajeme moje pocity. Nezraním tě, nedotknu se tvé obrany, ješitnosti a nedostatku sebevědomí. Nezapomeň na mě, budu tančit sám, ty to víš, bejby. Rozeberu tě na kousky, a pak nás v srdci zase spojím, bejby. Nezapomeň na mě.

Ne, ne, ne, ne... Nezapomeň na mě. Když půjdeš kolem, zavoláš mé jméno? Jak půjdeš kolem, zavoláš mé jméno, když půjdeš pryč? Nebo jen půjdeš pryč? Jenom projdeš kolem? No tak, zavolej mé jméno! Zavoláš mé jméno?

Budu zpívat:

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Tuhle píseň jsem si oblíbil hlavně kvůli Futuramě.

40

Odpovědět

Myslím, že ta skvělá píseň by byl megahit i bez toho filmu :-)

52