Scatman John - The ScatmanHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:9 561

John Paul Larkin, známý pod uměleckým jménem Scatman John, byl americký hudebník, který vytvořil spojení scatu s taneční hudbou.
Od malička koktal a hrál na piáno, protože hudba mu pomáhala se s jeho postižením lépe vyrovnat. Našel zalíbení v jazzu a stal se profesionálním pianistou. Poprvé začal zpívat v roce 1990, když žil a působil v Německu. Během zpěvu se koktání neprojevuje, protože je využívána jiná mozková hemisféra než při mluvení. Po vydání debutového singlu The Scatman se v 53 letech stal doslova přes noc hvězdou a i jeho další hity zaznamenaly celosvětový úspěch. Bohužel roku 1999 zemřel na rakovinu plic.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Já jsem Scatman! Já jsem Scatman! Každý nějakým způsobem koktá, takže poslouchej, co ti chci říct. Je to tak, nenech se ničím zastavit, když to dokáže Scatman, tak ty taky! Každý říká, že Scatman koktá, ale když zpívá, tak ne. Ale povím ti, co jsi nevěděl: koktání a Scat jsou to samé. Já jsem Scatman!

Kde je Scatman? Já jsem Scatman! Proč se máme klanět politickým šmejdům, kteří by chtěli měnit roční období? Dnešní stav věcí uráží mou intuici, šílím z toho a mé srdce zmírá. Každý nějakým způsobem koktá, takže poslouchej, co ti chci říct. Je to tak, nenech se ničím zastavit, když to zvládne Scatman, brácho, ty taky! Já jsem Scatman! Každý nějakým způsobem koktá, takže poslouchej, co ti chci říct. Je to tak, nenech se ničím zastavit, když to dokáže Scatman, tak ty taky!

Ptáte se na význam Scatu, jako profesor vám můžu říct: zatímco spíte, svatí pláčou, protože věci, co jsou pro vás mrtvé, se ještě nenarodily. Já jsem Scatman! Já jsem Scatman! Kde je Scatman? Já jsem Scatman! Opakuj po mně: je to scooby-dooby melodie. Já jsem Scatman!

Zpívej se mnou: je to scooby-dooby melodie.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

joo to byl skvělý chlap.... jen taková poznámka... tím jak byl už pak slavný (dokonce v síni koktavých slavných) a dělal neustále rozhovory do časopisů a televizí tak se tak natrénoval mluvit že vymizelo i jeho koktání a proto se pak řešilo jestli vůbec do té síně slavných patří...podlě me tam patřil víc než někteří ostatní tím že dokázal koktání i odnaučit...

jinak v mládí hodně koktal i Bruce Willis a všichni se mu smáli na škole, tomu pomohlo i to že všem tvrdil že i přes koktání prorazí ve filmu...

90

Odpovědět

Byl to borec :) Moc děkuji za překlad.

100

Odpovědět


Odpovědět

Dětství! Devadesátky. Krása! Díky.

180

Odpovědět

Scatman John? Rozhodně zde platí "do třetice všeho dobrého" :-) Díky moc!

60

Odpovědět

Fajn. Vyhledávání mě dneska evidentně nesnáší, ale zkusím to do třetice všeho dobrého i zlého. :D Jestli někdo najde i tuhle písničku, kašlu na to a místo titulkování přesedlám na jiné hobby. Třeba filatelii.
P.S. Neprodává někdo album známek po dědovi? Že bych se předem pojistila... :D

160

Odpovědět

Omlouvám se za opakování písničky Englishman in New York. Na webu je za ta léta tolik věcí a špatně jsem si ji ve vyhledávání proklepla. :(
Vyměněno za The Police, kteří tu ještě nebyli. :)

60

Odpovědět

teď tam je sice the Police, ale titulky tam mám z Englishmana :-)

00

Odpovědět

Odpovědět

Technická: Zbrojní pas je jakýsi televizní paskvil vzniknuvší snad ještě v ČSTV.
Je to zbrojní průkaz. Kdyžtak zde: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/
A mnoho zdaru u zkoušek :-)

43

Odpovědět

Správná poznámka a správný přístup :-)

30

Odpovědět

Odpovědět

To by mi až tak nevadilo, ale: Jsem vetřelec, jsem legální vetřelec?

30

Odpovědět

Repost

61