Suzanne Vega – LukaHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:84
Počet zobrazení:7 771

Singl "Luka" vydala zpěvačka a textařka Suzanne Vega v roce 1987. Dodnes zůstává jejím nejúspěšnějším americkým hitem (3. místo Billboard Chart, nominace na desku roku, píseň roku a zpěvačku roku na Grammy 1988).
Text písně je o domácím násilí a týrání dětí. V rozhovoru pro švédskou televizi Vega uvedla: "Před pár lety si u našeho domu hrávala parta dětí. Jedním z nich byl chlapec Luka a zdál se jiný, než ostatní. Nevím, jestli v reálném životě měl doma problémy; možná byl jen zvláštní. Ale pamatovala jsem si jeho jméno a tvář, a tak podle něj vznikla i píseň." 
Videoklip se natáčel v New Yorku celkem tři dny. Představitel Luky, Jason Cerbone, vyhrál konkurz, kterého se účastnilo přes 90 dětí.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Jmenuju se Luka, bydlím na druhém poschodí. Máme byt přímo nad váma; myslím, že už jste mě potkali. Jestli pozdě v noci něco uslyšíte; nějaký hluk, nebo rvačku... Neptejte se mě, co to bylo... Možná je to proto, že jsem nešika; snažím se nemluvit moc nahlas. Možná to mám za to, že jsem blázen; nechovám se vůbec namyšleně. Budou tě bít, dokud se nerozbrečíš; pak už se neptáš, proč.

Pak už se přestaneš hádat... Myslím, že jsem v pohodě. Znovu jsem vešel do dveří. A když se mě na to budete ptát, odpovím, že vám do toho nic není. Možná že bych chtěl být sám. Nic by se nerozbíjelo, nikdo by nic neházel. Tak se mě neptejte, jak se mám... Jmenuju se Luka, bydlím na druhém poschodí. Máme byt přímo nad váma; myslím, že už jste mě potkali. Jestli pozdě v noci něco uslyšíte; nějaký hluk, nebo rvačku...

Neptejte se mě, co to bylo... Budou tě bít, dokud se nerozbrečíš; pak už se neptáš, proč. Pak už se přestaneš hádat...

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Podle hudby jsem si myslela, že jde o veselou písničku, možná romantickou. Teď mi přijde divný si ji notovat... :-(

90

Odpovědět

proc uz se vykaslala na nove songy?

10

Odpovědět

Ten kluk měl ale štěstí, že byl vybrán z 90 dětí. Kolik že to sekund byl vidět v tom videu?

32

Odpovědět

tak mu to odstartovala celkom zaujimavu karieru http://www.imdb.com/name/nm0148466/

50

Odpovědět

Luka bydlí ve druhém podlaží.. nikoliv poschodí. Poschodí, či patro je to první.

22

Odpovědět

Pomoc pre kolegu Daniel99 (teda, nie jemu, on to nepotrebuje). ;-)
http://katarinabaluchova.sk/podlazie-nie-poschodie/

10

Odpovědět

+Tvé jménoSpíš bych to stavěla na AJ, jelikož je to pravděpodobně Americká, tak máte pravdu: https://slovnik.seznam.cz/cz-en/?q=patro

00